Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi egyedülálló...

Miért van ennyi egyedülálló anyuka? Ráadásul sokan picike babával! Mi történik a világgal?

Figyelt kérdés
Szomorúan olvasom nap mint nap, hogy milyen nehézségekkel küzdenek meg az egyedülálló anyukák és hálás vagyok, hogy egy nagyszerű Férfi, Apa, Társ osztozik velem a gyereknevelés boldogságában és nehézségein. Mi miatt alakult így, hogy ennyi nőnek kell egyedül megküzdeni a nehézségekkel? Esetleg ha ilyen cipőben jár valaki, leírná pár szóban, miért maradt egyedül?
2015. máj. 14. 07:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően rossz emberismeret, nem megfelelő kommunikáció (egymás szándékainak tudatos vagy véletlen félreértése) állhat a háttérben.
2015. máj. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy eleve nem állandó kapcsolatból fogant a gyerek. Ha valóban nincsenek is együtt szülöők, csak szexeltek egyszer vagy párszor, akkor nemigen várható el tőlük, hogy kényszerűen együtt éljenek, és ez a gyereknek sem lene jó.


Persze van mindenféle verzió, biztos sok nőt pl elhagytak vagy mittudomén, sőt, nálunk olyan kislány is van, akit apukája nevel, pedig anyukája él, egészséges, sőt, már szült is egy másik gyereket egy másik hapsinak. Nekem ez már inkább elgondolkodtató: minek kell ahhoz történnie, hogy az anya lemondjon a gyerek neveléséről, vagy megvonjék tőle ezt a jogot? Szegény kislány egyszer mondta is, hogy őt nem szereti az anyukája.

2015. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a rossz emberismeret az oka, ami a tapasztalatlanságból fakad.


Mikor beírja a 17 éves, hogy megtartja a babát, mert ők már egy éve együtt vannak a barátjával és szerelmesek. Borítékolható, hogy egyedül marad a csaj hamarosan, mert akibe 17 évesen szerelmesek vagyunk, az még egyáltalán nem az az ember, akivel mondjuk 26 évesen is együtt lennénk, családot alapítanánk. 17 évesen az ember más szempontok alapján választ párt, mint később. Más a fontos, mást keresünk benne, más vonzó.


Én azt vallom, hogy nem kell rögtön tiniként anyává válni, családot alapítani, tapasztalni kell, hiszen ezt tudjuk átadni a gyerekeinknek, a mi saját tapasztalatainkat, tudásunkat. Tanulni kell, utazni, embereket megismerni, kiismerni, együtt lakni, dolgozni velük, boldognak lenni, csalódni, stb.

Aki sokat látott, az jobb eséllyel választ megbízható partnert egy család alapításához, mint a középiskolás, aki épp csak szerelmes lett és azt hiszi, most övé a világ, terhes lesz, megtartja, majd ő csodálkozik a legnagyobbat, h a fiú viszont továbbállt az örömhír hallatán.

Na de hát majd máskor okosabb lesz és jól választ párt, remélhetőleg. Addig meg fizeti a drága tanulópénzt.

2015. máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én idén lette özvegy, egy 2 éves kisfiúval. 30 éves vagyok, és én sem így terveztem.
2015. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!