Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gyakori, hogy...

Tényleg ennyire gyakori, hogy szexuálisan molesztálnak gyerekeket?

Figyelt kérdés

Eléggé fel vagyok dúlva, mert nemrég az ismeretségi körömből két felnőtt nőről is megtudtam, hogy molesztálta a nevelőapja.

Mindkettejüknek rossz volt a kapcsolata az anyjukkal, aki nem is tett semmit a molesztálás ellen.

Most komolyan, hogyan lehetséges az, hogy ezt anyák simán „elnézik” a pasijuknak? Ha anyaként nincsenek is a topon, pusztán az, hogy nők, indokolná, hogy megvédjenek egy másik nőt (pláne gyereket!).


Ami számomra a legmegdöbbentőbb, hogy ezek mind viszonylag jól szituált, „értelmesebb” nők… eddig azt hittem, ilyen azért nagyon ritkán fordul elő, de most már attól tartok, sokkal gyakkoribb, mint gondolnánk.


Nyugtassatok meg, hogy ez csak egy fura véletlen, hogy két ilyen lányt is ismerek!



2015. máj. 14. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Engem molesztáltak, bár nem családtag. A férjemet is - őt sem családtag.

Elég gyakori szerintem.

41/N

2015. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legjobb barátomról tudom, hogy molesztálták, ő fiú, és kb. 5-6 évesen élte ezt át. Egy unokatestvére (fiú) tette vele.

Másról nem tudok ilyesmiről. De nem is vagyok sok emberrel olyan viszonyban, hogy ezt elmondják nekem. (Mondjuk nem is hiányzik...)

2015. máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori.
2015. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te jó ég! Titkon azt reméltem, azt fogjátok írni, hogy „áh, dehogy, ritka dolog ez valójában”. És a legtöbb mocsadék, aki ilyen tesz, meg is ússza, ha jól értem… Úgy érzem, fel kéne kapnom két Hattori Hanzo kardot, és végigsepernék a világon, miszlikbe aprítva azokat az aberráltakat, akik ilyesmit képesek tenni. :(
2015. máj. 14. 17:01
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Egyetértek veled én is tiszta szívből gyűlölöm az ilyeneket és számomra is döbbenet, mikor mondják pl hírekben, hogy évente ennyi meg annyi gyermeket bántalmaznak szexuálisan.Felháborító!!! én levágnám a farkát mindegyiknek, felkötném egy fára , aki a gyerekemhez hozzányúlna...Sok esetben a szülök nem figyelnek oda és nem elég körültekintőek..én pl soha nem bíznám rá egy férfira a gyerekemet hosszú időre.
2015. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja persze utolsó, mert a nők nem molesztálnak soha, mi? Az is csak mese habbal. Sajnos ilyen sokszor megesik ez, és az anyák sokszor eltussolják ha családon belül történik, mert akkora szégyen vagy mert nem hajlandók elhinni. Szomorú, de ez van. Nem akarlak elkeseríteni de már olyanról is hallottam, hogy pár napos csecsemőt molesztáltak...
2015. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hét elején mesélte a gyerekorvosunk,hogy most van egy ilyen ügye,amit jelent a gyermekjóléti felé...én megdöbbenve néztem rá.Erre Ő:ne csodálkozz,gyakoribb,mint gondolnád....
2015. máj. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Sajnos igen
2015. máj. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
nagyon gyakori dolog sajnos, mind családtag által, mind más által elkövetve. én pl az előbbi kategóriát éltem át... és fiú vagyok.
2015. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elkeserítő, amiket írtok.

Hogyan lehet ezt feldolgozni? És a molesztálók mindig megússzák ezt? Ez azért lenne baj, mert akkor büntetés nélkül folytathatnák bárkivel…

2015. máj. 18. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!