Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mellből akkor is jöhet tej,...

A mellből akkor is jöhet tej, ha nincs terhesség?

Figyelt kérdés

A melleimen ellenőriztem egy cikk nyomán, hogy vajon befelé forduló bimbóm van-e (csak kíváncsiságból), és ahogy préselgettem a bimbóudvart, egy cseppnyi tej jött a mellemből, alig észrevehetően, épp csak egy picike.


Fogamzásgátlót szedek, nem tervezek még babát. Úgy tudtam, tej akkor is jöhet a mellből néha, ha nem áll fenn terhesség, de azért gondoltam, megkérdezem, hátha. Mit mondtok?


2015. máj. 14. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:

nem, terhesség után jön a tej ;)

és nem, ha nem voltál terhes, nem szültél, akkor nem kéne tej a melledbe. hormon zavar vagy rák okozhatja. mondjuk ha egy pici jött, lehet nem az volt... mindenesetre menj el nőgyógyászhoz

2015. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hát, igazából csak olyan volt, mintha benedvesedett volna a bimbó, és tovább nyomogattam, és akkor meg fehéres színe volt, de ugyanúgy nem csepegett vagy ilyesmi, csak simán mintha benedvesítette volna. tehát még egy teljes csepp sem volt.


viszont ha mégis babát várnék- fogamzásgátló nem hatna rá negatívan? elvileg pénteken kellene megjelennie a megvonásos vérzésemnek, egy szemet sem hagytam ki vagy bakiztam el, 3 éve szedem, sosem volt vele problémám. de ha mégis baba van a dologban, okozhat neki a tabletta olyan károkat, amik miatt mindenképp el kellene venni, vagy egészségügyi kockázata rá nézve nem lenne?

2015. máj. 14. 22:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondd el a nőgyógyásznak, mert jöhet tej a mellből akkor is, ha nem vagy terhes, de az sosem jelent jót sajnos.
2015. máj. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fogamzásgátlótól lett hyperprolaktinaemiám (amikor a prolaktin (hormon, ami a tejtermelésért felelős) szint túl magas, emiatt terhesség nélkül is tejtermelést vált ki), amit azóta is gyógyszeresen kell kezelni. Sajnos nem túl ritka mellékhatás, viszont azt jelzi, hogy nem biztos, hogy a hormonális fogamzásgátlás a legmegfelelőbb számodra. Mindenképpen keresd fel a nőgyógyászod, és kérj egy hormonvérvételt! Én hülye voltam, és hittem az akkori dokimnak, hogy ez a tünet normális, azóta is meddőséggel küzdök a hormoneltolódás miatt!
2015. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jöhet, de semmi jót nem jelent. Menj orvoshoz.
2015. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már szültél volna, akkor akár normális is lehetne, de így valószínűleg valami gondot jelez.
2015. máj. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de nem lehet, hogy azért, mert direkt "préselgettem" a bimbót, azért jött? mert amúgy, egy cseppnek is kevés volt, és nem azonnal jelent meg, tök sokáig kellett nyomogatni.
2015. máj. 15. 10:05
 8/9 anonim ***** válasza:
nem. a mellben nincs tej, ha nem szültél. a terhességi-szülés közben termelődött hormonok indítják be, ennek hiányában normál esetben nincs ott semmi amit kipréselhetnél.
2015. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem azért mert préseltél. a tejnek termelődnie kell. ha nem szültél,maximum rengeteg-rengeteg fejéssel TALÁN egyszer lenne tej,de te nem ezt csináltad,úgyhogy nem kéne lennie. menj el orvoshoz,mert nem kéne lennie. reméljük csak hormonzavar
2015. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!