Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok ilyen helyzetben...

Vállalnátok ilyen helyzetben második babát?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, a párom 33, a kislányunk 3,5 éves.

Jelenleg a szüleim házában élünk (ők másik városban dolgoznak, csak hétvégén vannak itthon - anno ezért is költöztünk ide Pestről, mikor 4 hós volt a csajszink).


Idén szeretnénk saját házat venni, ehhez használnánk fel nem túl jelentős megtakarításunk (kb. 400.000 forint), plusz a CSOK-ot. Ha a házvétel nem is sikerülne, de minimum albérletet keresnénk, mert a szüleimmel a kapcsolat elég problémás. (Szeretem őket, de mindketten nehéz természetűek).


Sajnos úgy néz ki, hogy nem kapnék GYED-et (hiába van meg az elmúlt két évben a 365 napom, sajnos elvesztettem a munkámat), de van kereseti lehetőségem, tehát szinte a szülésig és a szülés után már két héttel is tudnék dolgozni (itthoni munka, nem bejelentett - sajnos). 50-100.000 forint között keresek egy hónapban, a párom 112.000 forintot hoz haza (plusz túlórapénz: 40-50.000 körül).


Ti ilyen helyzetben bevállalnátok egy második babát? Mi nagyon vágyunk rá, és nem akarom, hogy a lányom egyke legyen, vagy épp túl nagy korkülönbség legyen közte és a tesó között.


Ja, és a kötözködőknek: igen, tudom, először találnom kéne bejelentett munkát és normálisan ledolgozni két évet. Tudom. Azonban mivel ez hosszú hónapok óta nem sikerül 3 nyelvvizsgával és több képzéssel, oklevéllel, így erről már lemondtam. Ahogy arról is, hogy valaha az életben normális körülményeink lesznek.


2015. máj. 15. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Ezt csak ti tudhatjátok. Ha vesztek házat, akkor én nem vállalnék, már csak a törlesztőrészlet miatt.

Csed és gyed nélkül nagyon nehéz, de ti tudjátok. Ha úgy érzed, hogy a mellékessel együtt menni fog, akkor hallgass a szívedre. Azt tedd, amit mind a ketten szeretnétek. Párod mit mond?

Itt nagyon sok "nem" választ fogsz kapni, sőt olyat is, hogy erre a jövedelemre 1 gyereket sem vállalnának.

Hasonló kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Itt 80 ezer körül maradna az albi és a rezsi kifizetése után, de a többség 1 gyereket se vállalna. Ne itt kérdezd meg, mert nem valós, reál választ kapsz.

Itt a gyk-n sokak szerint 1 gyerekhez is kell legalább havi több százezer forint, az alsó határ talán a 300 ezer.

2015. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 nyelvizsgaval mit keresel meg otthon? Nincs lakasotok stb marnindulnek is a jobb elet fele! Nem kell eveket varnotok.
2015. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Ha nagyon vágytok rá, és tudjátok etetni, lesz tető a feje fölött, és B terv, ha a párodnak bármi történika munkájával, és a várandósság és a baba első 1-2 éve alatt megnézed, hogy milyen munkára van ténylegesen igény, és olyanra képzed át magad (tehát nem egy újabb 4. olyanra, amivel nem találsz munkát), akkor igen, be.
2015. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Mi 1 millió forint megtakarítással, úgy, hogy aláírunk 1 gyerekre csok-ot, idén akarunk lakást venni, és sokáig vonakodtunk, merjünk-e egyáltalán nekiállni a próbálkozásnak, míg nincs biztosan meg a lakás.


Ezek után ledöbbenek, hogy mások mennyivel könnyebben állnak a dolgokhoz. Mi 240 ezer bevétel mellett havi 100-at félrerakunk, pedig albérletben lakunk. Nektek ennyit szülőknél lakva röhögve félre kéne tenni...

2015. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
4-es vagyok, az kimaradt: nekünk NINCS egy gyerekünk sem, az első gyerek vállalásával kacérkodunk. és 1 gyerekre írnánk alá, kettőt nem is akarunk, ekkora fizetésből 1-et lehet tisztességesen felnevelni
2015. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt kizartnak tartom h alberletben 240.000-bol 100.000-at felretesztek. Ha csak ugy szamolom h kb 30-40 az alberlet es kb 25.000 korul van a rezsi bar az eleg kevesnek tunik es csak havi 40.000-et kajaltok el akkor internetre,mobilra,ruhara,egy fodraszra vagy kozmetikusra,tisztítószerre,szúlinap a csaladban de meg tán betétre vagy tamponra sem telne.. es a kozlekedes? Vagy akar csak havonta egy kozos program a paroddal?
2015. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám ebben a helyzetben.
2015. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

"Hát azt kizartnak tartom h alberletben 240.000-bol 100.000-at felretesztek. Ha csak ugy szamolom h kb 30-40 az alberlet es kb 25.000 korul van a rezsi bar az eleg kevesnek tunik es csak havi 40.000-et kajaltok el akkor internetre,mobilra,ruhara,egy fodraszra vagy kozmetikusra,tisztítószerre,szúlinap a csaladban de meg tán betétre vagy tamponra sem telne.. es a kozlekedes? Vagy akar csak havonta egy kozos program a paroddal?"


25 ezer az albérletünk. :) A rezsink nem vészes, spórolunk vízzel, árammal, pedig munkanap mindig napi 2x zuhanyzunk.

Kozmetikushoz nem járok, műköröm meg hasonlók kihúzva, utálom az ilyesmit. Fodrász évi 3-4 alkalommal, amúgy magam festem a hajam. Minimális ruhatárat tartok fent, mivel diétázom, és az átmeneti méretekre nem fogok egy csomó ruhát venni, egyébként sem igénylem.

A közlekedés ingyen van, párom helyben jár, én pedig ingyen tömegközlekedem minden megyei buszon. (munkáltatóm lévén) Ő meg ingyen két étkezést megold a munkahelyén, főzni ritkán szoktam emiatt, mivel én a diétámmal a salátákat preferálom, esetleg sült zöldséges ételek, amik olcsók, szeretjük.

Netünk 3700 ft, tévénk nincsen, mobilra nem sok megy el.

Szórakozni nem csak fizetős megoldás van, de egyébként ha bulizást értesz alatta: sosem szerettük, otthonülő típusok vagyunk. De tavaly azért kiruccantunk Plitvicére, voltunk pár magyarországi helyen kirándulni, ami nem került sokba.


De hiába sorolnám lebontásban, úgysem hiszed el, akkor minek? :) Fő, hogy én tudom, csak idén, az elmúlt 5 hónapban 500 000-rel nőtt a bankszámlánkon a pénz, tehát ennyit takarítottunk meg. Mondjam azt, ebből volt olyan hónap, hogy férjem új telefont kapott, és műszakiztattuk is a kocsit?

Mindent lehet, csak akarni kell. Nekünk megy.

2015. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Érdekes látni a különböző perspektívákat.


Kedves 8-as: azt írod, mindent lehet, csak akarni kell.


Ez bizony így van. Hogy miért van "csak" 400e megtakarításunk, mikor szülőknél lakva jóval többet is félre lehetne tenni? Mert a rezsit itt is mi fizetjük, egy 4 szobás, giga nagy családi házban, ez fűtési szezonban havi 80-90.000, nyáron kb. 60.000 (ebben minden benne van).

Plusz, fenntartunk egy kocsit, mi fizettük ki a házon végzett legutóbbi felújításokat, a kerítéscseréhez a faanyagot, stb.

Mint írtam, mindezt egy nagy, 4 szobás családi házban, mikor nekünk magunknak egy másfél szobás is bőven elég lenne.


És nem hiszem, hogy havi 240.000 épp csak arra elegendő, hogy egy gyereket tisztességgel felneveljen az ember - legalábbis itt, ahol mi élünk (kisváros), ez az összeg három főre igazán nagyszerű. A gyerekem mindet megkap, amire szüksége van (igen, néha azt is, amire nincs), minden évben el tudunk menni kirándulni, túrázni. Sőt, anyósomékat is havi szinten látogatjuk, ami 10.000 forint utazási költség, per hó.


És mindettől függetlenül tisztességesen megélünk, hó végén nem trenálok a csp érkezése miatt.


És, bár úgy gondolom, hogy ahol egy gyereknek jut kajára, ruhára, játékra, ott jut kettőnek is, de ettől függetlenül igenis érdekel, hogy mások mit gondolnak, vállalnának-e második babát a helyünkben.

Nyilván nem lesz könnyű, de - mint írtad - mindent lehet, csak akarni kell.

2015. máj. 15. 18:43
 10/12 anonim ***** válasza:

"És nem hiszem, hogy havi 240.000 épp csak arra elegendő, hogy egy gyereket tisztességgel felneveljen az ember"


Ezek után nem ellentmondás a két gyerek? :) Igen, tartom magam ahhoz, mindent lehet.

De én a helyedben előbb inkább megvalósítanám a saját ház projektet. Előbb legyen meg, tudjátok, mennyi a törlesztőtök, és azzal és az egyéb kiadásaitokkal számolva mennyire lehet kijönni egy gyerkőccel. Aztán, ha úgy érzitek, akkor még mindig nem késő egy második, hisz csak 27 vagy. :)

Én legalábbis így tenném, ha két gyerekben gondolkodnék.

2015. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!