Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok ilyen helyzetbe...

Ti vállalnátok ilyen helyzetben második babát?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, férjem 38, lányunk 2 éves, sok év próbálkozás után jött össze inszemmel.


Alapból mindig úgy gondoltuk, hogy 2 gyereket szeretnénk. Mindketten tudjuk, milyen felnőni egykeként.


Vagy egy kevés spórolt pénzünk, kb. 9-10 hónapra való, ha a férjem munkanélkülivé válna és nem találna új munkát. Ezen kívül a havi bevételünk arra elég, hogy megvegyünk mindent, amire szükségünk van és használtan játékokat, könyveket is tudok venni a lányomnak. De az utolsó napokban már mindig számolnom kell mire jut pénz és mire nem. Lányomnak nem kell éheznie, fáznia stb. szóval messze nem állunk olyan szinten. Férjem nem igazán talál jobban fizető munkát, pedig egy éve folyamatosan keres.


Nagyon szeretek itthon lenni a lányommal, gondolkodtam bölcsin, de szerintem jobb neki itthon velem. Viszont várom hogy jövőre végre visszamenjek dolgozni. Jó lenne végre magamra is költeni, színházba menni, könyveket venni, kirándulni. Állatkertbe készültünk egész nyáron, de mindig adódott valami fontosabb kiadás.


Mióta megszültem a lányomat azóta próbálkozunk a második babával. Igaz csak nemrég fejeztem be a szoptatást, de ez másoknál sem szokott ok lenni. Ha újabb babát szeretnék itt lenne az ideje az új kivizsgálásoknak, hormonoknak, inszemnek. Ha gyorsan sikerülne is, akkor is pont akkor születne meg, mikor vissza kellene mennem dolgozni.


És jönne újabb 2-3 év hó végi számolgatás :-( Meg persze egy gyönyörű babuci :-)


Bocsi, ha hosszú lett, próbáltam minél tárgyilagosabb lenni. Örülnék ha adnátok pár támpontot, hogy megszülessen a legjobb döntés.


2013. szept. 30. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első pár évben nem kerül sokba egy gyerek. Használtan megveszel neki mindent, vagy kapod ismerőstől, rokontól. Ahogy idősödik, egyre nehezebb lesz neki olcsón venni ruhákat és egyre több kívánsága lesz. Aztán jön az iskola, ahol nem számít, hogy csak két betű különbözik a tavaly kiadott könyvektől, vedd meg az újat. A 3 gyerekesek kapnak kedvezményeket, a 2 gyerekesek nem. Szóval iskolás kortól kerülnek jóval többe.

Ha terveztek előrelépést, és úgy látjátok, hogy megvalósítható (anyagi előrelépés, előléptetés, munkaváltás, jobb fizetésért), akkor hajrá. De ha valószínű 7 év múlva is így fogtok állni anyagilag, akkor hogy fogod kifizetni a tankönyveket? Aztán a fősulit? (mert hogy mire odakerül, addigra jóformán lehetetlen lesz akármilyen alja munkát is elvállalni diploma nélkül...hiszen már most ez megy)Ha nem tudod kiiskoláztatni, nem lesz esélye az életben.

Jelenleg körülbelül mi is úgy állunk, hogy nem tudunk spórolni, viszont nem nézem az utolsó napokban, hogy mennyi van még. Van egy bizonyos összeg a számlánkon, és körülbelül minden hónapban ugyanannyival zárunk. Van körülbelül 5 millió forint megspórolt pénzünk (Kábé 3 biztosításban, a többi meg le van kötve meg a számlán van)Így merek most nekivágni a 2. gyereknek. Mellesleg tervezem a 2. gyerek után, hogy előre lépek, váltok munkát (tanulok), hogy jobb legyen a keresetem (Külföldön lakunk)

2013. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nehéz helyzet. Egy bizonyos kor után már nagy a rizikó hogy nem lesz egészséges a baba, és a teherbeesés is egyre nehezebb. Ráadásul nem lehet kellemes 60 évesen egy lázadó tinivel veszekedni nap mint nap. Ha úgy érzed hogy most anyagilag - akár szűkösen is - belefér még egy gyerek, akkor lépni kell, de ha nem, akkor én a helyetekben már nem vállalnék több gyereket.
2013. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én most vállalnám ebben a szituban, 35 évesen nem várnék éveket
2013. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Mindketten diplomásak vagyunk. Tehát a lehetőség adva van, hogy jobb is lehet. Viszont senki nem tudja ma már azt garantálni, hogy aki dolgozni akar, az tálál is munkát magának.


Nem Magyarországon élünk, oktatás nálunk elméletben ingyenes, persze azért vannak kiadások, tankönyveket nem kell megvásárolni.

2013. szept. 30. 16:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és lakáshitel 3 év múlva lejár.
2013. szept. 30. 16:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor RAJTA! (2-es vagyok). Nemtom' mennyi a lakáshiteletek, de gondolom nem 20e Ft. De ha még annyi is, 3 év múlva már nem álltok olyan rosszul hogy ne vállalhassatok még 1 gyereket. Én belevágnék most, a kirándulást még halasztani kell sajnos 2 évvel, de utána szabad a pálya. Mi is szűkösen élünk (elég jól keres a férjem, és a GYED-em sem rossz, de 100e a lakás és 40e az autó törlesztője, plusz fel kell újítani a házat, nagy része már megvan, most hőszigetelünk szóval nyeli a pénzt), van egy 15 hónapos fiam, 33 vagyok, de már terhes, nagyon szeretnénk kistesót a fiunknak, jobb a kis korkülönbség, az anyagiakat pedig megoldjuk. A korom miatt sem várnék tovább, már az előző terhességemnél is nagyon besz..rattak hogy down-os lesz, még 22 hetesen is kivizsgálásokra jártam. Szeretnék kirándulni én is, rendszeresen sportoltam, szeretem a munkámat, ezzel szemben itthon dekkolok még 3 évig, most a gyerek a fontos. Egyébként másfél-két évessel lehet már kirándulgatni :)
2013. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!