Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért káros ha a 2 éves...

Miért káros ha a 2 éves gyerek étrendjének majdnem a fele még tápszer?

Figyelt kérdés

Tejallergiás és csak tejmenteset kaphat. Nem jó dolgomban adok neki sokat, hanem mert kevés az a szilárd, amit eszik.

Nem ítélkezést szeretnék olvasni, hanem konkrétumokat hogy miért káros ez a szervezetének?


2015. máj. 16. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Mind a ket gyerekem reggel es este is tejitalt kapott (kakaosan). Kb. 2dl-t ittak.

Tobb vitamint es asvanyianyagot tartalmaz, mint a tehen elott elszalguldo kamionban levo "tej", ami meg tehenet sem latott soha a budos eletben!

2015. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fél liter felett állítólag a vesének árt
2015. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én már bevezettem a tejet (házi tehéntej, heti 2x hozzák), reggel kb 1-1,5 dl iszik a reggeli mellé, este 2,5 dl a vacsora. Napközben max uzsonnára van joghurt, de nem mindig.

Szóval nem az étkezések fele.

Szerintem kajában ki lehet váltani a tejet. Szerintem nem jut annyi mindenhez a szervezete, ha mivel nem eszik olyan sok mindent, ha sok a tápszer az étrendjében.


De gondolom a gyerekorvossal megbeszélted, így nincs ebből baj nálatok.

2015. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Mert a benne lévő vitamin, ásványi anyag és tapertek max 1 éves korig elegendő.
2015. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A rostok is szükségesek az egészséges emésztés normál kialakulásához, ami nincs a tápszerben.
2015. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Esetleg azért, mert nem tartalmaz annyi tápanyagot, amennyire ebben a korban szüksége van. Az én kislányom is hadilábon áll a darabos kajával, nem szeret rágni.

Így, hogy rendes ételt egyen, még gyakran összetöröm neki villával, apró falatokat adok neki, a gyümölcsök egy részét még mindig püréként eszi csak meg.

Szégyen-nem szégyen, még bébiételt is szokott kapni, szereti, ez van. Most 2.5 éves.

Nem tudom, hogy nálatok válogatós, vagy az étel állagával van problémája a gyermekednek?

(az én kislányom hypotón, náluk előfordul rágásprobléma)

2015. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, tejitalt ő is iszik, reggel felkelés után, és este fekvés előtt, kb 2-2dl (neki szorulása van a normál tehéntejtől.) E mellett persze van rendes reggeli, és vacsi is, bár tény, hogy reggelire nem eszik sokat.
2015. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Válogatós,és amiatt...

Igazából a gyerekorvos nem mondta miért káros, csak hogy ez nem jó, rossz a gyereknek, stb. Úgyhogy most levettem napi 3 tápszerre az adagját (2deci egy), éppen csak csipeget rendes kaját, de már ez is haladás nálunk...A tehéntejtől biztos jobb, még ha nem lenne rá allergiás, akkor is jobb lenne, a vitaminok miatt amit belenyomnak, de eléggé elkeserítő, hogy ilyen rossz evő.

2015. máj. 17. 13:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvos nem arra gondolt, hogy a sok tápszer káros, hanem hogy keveset eszik mást a gyereked. A tejtápszerek életkorhoz kötöttek, már lehet kapni három évesnek való tejtápszert is, eddig a 24+ volt a legfelsőbb kor. A sima tehéntej terheli meg a vesét, ezért azt hígítva ajánlott adni a gyerekeknek. Az enyém is tápszert kap reggel és eset és ha olykor tejet adok, akkor a házi felforralt és lehűtött tejet hígítom vízzel. Érdemes lenne egy dietetikust megkérdezni, hogy milyen étrend javasolt, ha a gyermek allergiás, hiszen nem lehet mindent tápszerrel kiváltani. Fél liter tejalapú ital naponta javasolt, de a többinek rendes ételnek kellene lenni. Nem a tápszertől lesz beteg a kisgyerek, hanem hogy nem kap mást.
2015. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, sajnálom, akkor ez így tényleg nehéz ügy. Hátha ez később változik. Nem tudom, jár e közösségbe. Az én kislányom amikor hetente 2-3x délelőtt csanában van, ott sokkal többet eszik, nem válogat, olyanokat is megeszik, amit itthon csak immel-ámmal. Gondolom, a többi gyerek jó hatással van rá. Lehet, ha a te gyermeked is oviba megy, fog változni ez a dolog.

Ezen kívül, ha kunyerálhat az apjától, amikor ő eszik, akkor is képes a felét megenni az apja vacsorájának. :)

Kitartást! :)

2015. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!