Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy rossz anya leszek?

Félek, hogy rossz anya leszek?

Figyelt kérdés

Tudom jól magamról, hogy szeretnék családot, gyereket. Egyenlőre csak beszélgetünk róla a párommal, de előbb utóbb szeretnénk. Viszont félek, hogy rossz anya leszek vagy valami.. Pl. ha valaki rosszul van a közelemben, vagy beteg, akkor én is rosszul leszek (pl hányásos betegség, nem bírom elviselni, olyankor mindig kint vagyok a levegőn pl). És hát valószínű, hogy a saját gyerekem sokszor lesz beteg (a kisgyerekek hamarabb lebetegszenek általában), és el sem tudom képzelni, hogy ha pl. megy a hasa a gyereknek, akkor én takarítsak stb.... A másik, hogy nincs türelmem, fél óra után ráunok, és nem akarom hallgatni, nem akarok vele játszani.. Az ismerősi körömben van egy fél éves kisbaba, és egy 4 éves kisfiú is.. El vagyok velük, de hamar "besokallok", és egyszerűen nem akarom hallani sem őket...

23 éves vagyok

Anyukám szerint ez fog változni.. És szeretnék gyereket, tényleg, csak félek, hogy ezek a "dolgaim" sosem múlnak el, és nem fog összejönni a "nagy családi álmom"... :(


2015. máj. 12. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereket sem bírok elviselni a sajátomon kívül :D

Komolyan mondom, hogy ez más. Őt annyira szeretem, hogy lehet akármi, megoldom. ÉS te is meg fogod! :D

2015. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A saját gyereked teljesen más. Egyrészt vele nősz te is, ergo együtt éltek együtt alakultok mindketten, nem unod meg mert minden percben képes újat mutatni. Másrészt az ő hányásától hasmenésedtől semmi bajod nem lesz. Én még a szagtól is rosszul leszek, de a gyerekét bármikor feltakarítom. Mikor ilyen helyzet van nagyobb az aggódás benned a gyerek iránt, mint az undor.
2015. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én nem birom eleve a közösségi kakaszagot(voltam már bölcsiben, suliban, egyéb intézményekben)tesóm gyerekét sem tudnám tiztába tenni az undortól.


de voltam bébiszitter, ahol az a felelősség, hogy egy védtelen kisbaba teljesen rám van utalva, bízva, simán tisztába tettem, igaz könyékig olyan lettem(első pelenkázás)de egy egész sikerélményem volt az egész.

szóval szerintem leginkább azok az anyák adják fel, meg keserednek el, akiknek van segítsége. mert különben semmi nem számít ha teljesen rá van utalva egy emberi lény.

aki ráadásul a saját vére.


nekem a szem és orr területek amitől főbiám van, orrváladék láttán hányni tudnék, erre naponta szívom a babám orrát és inkább őt nyugtatgatom közben!

2015. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jaj, annyira ismerem ezt az érzést. Már rég felképeltem volna az összes gyereket a közelemben időnként. Mára megértettem nagyjából mit miért csinálnak.

Amikor majd eljön az az érzés, h "kevesen vagytok" ketten, és jó, meg szép így minden, de már kissé uncsi, na akkor jöhet egy baba. Garantáltan minden megváltozik. Nem mondom egyértelműen, h jó vagy rossz irányba, de totál megváltozik. És te is! Meg fog változni az értékrended, másként látsz majd dolgokat. És ne aggódj, ki fog alakulni az a bizonyos anyai ösztön. Magamról sem hittem volna h ilyen leszek...

szóval emiatt aztán tényleg ne rágd a kefét....

2015. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!