Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljak ebben a...

Hogyan reagáljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátnőm (?) most terhes. Amikor én voltam terhes a kisfiammal, ő le se szart. Még szülés után küldött egy sms-t, utána kb. fél évesen ért rá megnézni a picit. Terhességem alatt egyszer kb. kétszer jelentkezett, abból egyet én kezdeményeztem,amikor kiderült,h. fiam lesz.

Igazából nagyon vegyes érzéseim vannak,h. most hogyan reagáljak. Viselkedjek úgy, ahogy ő vagy (ahogy szívem szerint cselekednék) segítsek neki, amit tudok? Párom szerint ne foglalkozzak vele.

Azt viszont nem tudom elfelejteni, mennyire rossz volt,h. egyáltalán nem volt kíváncsi se rám, se a fiamra.


2010. febr. 25. 13:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Hat azert baratnonek nem neveznem az illeto ismerosodet.

En nem foglalkoznek vele, hiszen nem is tartjatok a kapcsolatot igazabol.

Majd ha felhiv teged, hogy terhes, gratulalj es ha meglesz a baba elmesz megnezni.

Ne csinalj ugyet belole, nem hiszem, hogy annyira erdekes vagy a szamara. Mar bocs.

2010. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Csak annyira foglalkozz vele amenyire ő foglalkozott vele anno...!
2010. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
bocs-veled
2010. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
Ez akkort nem is igazi barátnő,én nem akarom meg mondani mit csinálj,de én ugyan ezt csinálnám vele!még akkort is ha szeretném mint bárátnőt,egy igaz barátnőre mindig lehet számítani,jóban ,rosszban,örömben,bánatban,stb és neki ez úgy látszik nem számít!És ő ugyan ezt fogja majd gondolni rólad ha nem mész,mutasd meg neki milyen az igazi barátság!Eszt tudom javasolni!
2010. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%

A férjed ismeri igazán a helyzetet és ő biztos, hogy jót akar neked és elfogulatlan, szerintem hallgass rá. Ő szeret téged igazán és tudja, hogy mi a jó neked.

Ha a barátnőd eddig nem volt rád kíváncsi, most majd érdekelni fogja a szerinted, hogy mit tanácsolsz. Esetleg a babacuccok...

2010. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Én is most így vagyok, csak fordítva. Én barátnőmnem adtam meg mindent, szinte mindent tőlem kaptak, és ők meg rám sem telefonálnak, hogy mizu, pedig pár nap mulva szülök...

Én a szívemre hallgatnék, keresném őt, de mást nem tennék, tehát pl nem nagyon adnék ruhákat, esetleg párat ha kér..

2010. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért is tettem kérdőjelet a barátnő szó mögé, mert valahogy nem olyan, mint régen. (Anno össze voltunk nőve, többet voltam vele együtt, mint a saját családommal.)

Ruháinkat, játékainkat semmiképpen sem adnám oda, mivel elég jól élnek és a kisfiamnak egy 800 Ft-os könyvecskét hoztak össz-vissz. Tehát én is kb. ebben az értékben veszek majd bármit is.

Viszont olyan lelkiismeret furdalásom van...pl. a kórházi, hazajöveteli, babakelengye listát is elküldeném neki szívesen, adnék egy csomó tanácsot, de valami visszatart.

2010. febr. 25. 14:19
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Pontosan azt add vissza, amit Te kaptál! Én így tennék, még ha nagyon szeretnék belül segíteni, a szívem azt diktálná, de azt hiszem, győzne a józan ész. Az én kisfiam 14 hónapos, egyik barátnőm, aki után szívem szerint én is kérdőjelet tennék, eddig kétszer látta, holott 5 km sincs köztünk, van autója, én nem tudok menni a 3 gyerek mellett. Egyszer volt nálam, mikor a baba egy hónapos volt, meg egyszer összefutottunk egy rendezvényen. Nagyon bánt, de megfogadtam, én sem keresem.
2010. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%
Ha szívből neked ez jön szerintem tedd meg, küld el a listát, hívd ha úgy érzed, hogy felhívnád. Lehet ő akkor nem igazán tudta hogyan kezelje a helyzetet, de most hogy benne van már látja, hogy elkél ilyenkor egy kis segítség vagy jó tanács. Ha ezek után úgy látod, hogy változik a helyzet akkor örülj, hogy helyre állt a rend, ha nem akkor meg felejtsd el mint barátnőt. Szerintem.
2010. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
64%

Két barátnőm volt, abból csak egyel tartom a kapcsolatot.

Akivel megszakadt, vele össze voltunk nőve.

Nekem még terhesség sem kellett, hogy rájöjjek, hamarosan vége lesz a kapcsolatnak. Ő élte a kis világát, kereste az életcélját. Én meg megvalósítottam önmagam, munka, suli, pasi(jelenleg a vőlegényem) Ő valahogy nem értette meg, hogy ha az irodában vagyok, nem tudok csak úgy lelépni, már nem gyakornokok vagyunk, akik ha eltünnek, akkor sem tűnik fel senkinek.

Aztán terhes lettem, egyszer 16hetesen találkoztunk, lelkesedett egy új barátnőről, aki 20hetes terhes, de azt elvárta, hogy meghívjam kávéra üdítőre, és meg sem kérdezte hogy vagyok.

Mikor hazajöttünk a kórházból iwiwen küldtem körüzenetet, hogy megszületet a kicsi, 3hónapjába került válaszoln: gratulálok.

Akivel viszont megmaradt a kapcsolatunk: ha személyesen nem is tudunk találkozni, de felhív, smst küld, érdeklődik mi van velünk, amikor találkozunk kérdez, érdeklődik, nem csak a fejemre zúdítja a saját nyűgjét, ha gondja van kérdez, ha gondom van én is kérdezhetek.

2010. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!