Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire ovjatok a gyerekeitek...

Mennyire ovjatok a gyerekeiteket a gyerekkori balesetektol?

Figyelt kérdés
Ma a 6 eves fiam felborult a biciklijevel es veresre horzsolta a karjat. Nyilvan megijedtem, mikor sirva szaladt felem. Bukosisak, terdvedo, konyokvedo, mindig van rajta amugy. Megnyugtattam, szepen letisztottam a sebeit, bekotottem, evett egy "gyogysutit", es mar ment is vissza biciklizni a barataival. Kozben megerkezett anyosom, latta, hogy kotes van a fiam kezen, elmeseltem mi tortent, teljesen kiakadt, magaoz hivta es ugy elkezdte szeretgetni, olelgetni, mintha haboruba keszulne es nem akarta visszaengedni. Az o ideges viselkedesetol a fiam is kiakadt, sirt is. Nyilvan elmagyarazom a gyerekeimnek, hogy mit szabad es mit nem, a sajat testi epseguk erdekeben, de egy olyan dolog, hogy bukik egyet a biciklivel szerintem termeszetes. En is millioszor lehorzsoltam magam, megutottem magam, kiment a bokam, nem volt akkora felelemerzetem. Ha megis nagyobb baj lett megtanultam, hogy nem szabad.(pl tesztelgetni meddig birom markolni a villanypasztort :D) Ma megkaptam mekkora felelotlen dog vagyok. Ti mit csinaltok hasonlo helyzetben?
2015. máj. 20. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egyértelmüen neked van igazad.

Egy gyereket mindig érnek apróbb balesetek, de erre szükség is van, hoyg megtanuljon vigyázni magára.


Ebböl nagy drámát csinálni hülyeség, mert azzal csak a gyereket felzaklatja az ember.

2015. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ez hülyeség, amit az anyód művel. Nem lehet egy gyereket burokban tartani...nekem varrták össze fejem, lábam egyik bicikli baleset, egy meg a hintáról leesés. ragasztották össze a szemem sarkánál a szemhéjam mert neki mentem az asztal saroknak....na bumm még élek. Nem lehetsz ott minden egyes pillanatban és nem foghatod biciklizés közben a kezét, legyenek meg a természetes és alapvető védelmek, a gyerek meg tud magára vigyázni vagy nem de akkor abból tanul... figyelj rá, de csak fél szemmel, jó az amit tettél. Anyós véleménye meg egyik fülön be a másikon ki....
2015. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyósod jó nagy retardált, hányszor hútam le a bőrt a térdemről kis koromban, te jó isten. És mégis felnőttem.
2015. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Betadin, "csodakrém", ragtapasz, gyógypuszi. Ami épp kéznél van, de max fél perc az egész.

Minden egyes esés, koppanás, botlás után ha tutujgatnám, kb most is vigasztalhatnám őket/valamelyiket.


Én képes voltam állásból hatalmasat taknyolni, gondolhatod... Vagy próbáljuk ki, hogy dőlnek be a mocisok-jah ők 200km/hmennek, mi meg a cangán... Tudod, csoda, hogy felnőttünk. :D

2015. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyósom dettó ugyanilyen! Nem kell ennyire túlparázni mindent. Hozzáteszem, a kislányommal ilyen kaliberű baleset még nem történt, bár még csak 4 éves. De az oviban szerzett már csúnya zúzódást az arcára.
2015. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Itt is megjelent a lepontozoszorny...

3ik! Ami a szemddel tortent durva :S felszisszentem olvasas kozben. Ezek a balesetek velejarnak a gyerekkorral. Minap setaltam arrafele, ahol gyerekkoromban bicikliztem, haaat..ma mar biztos nem mernek azon a meredek lepcson lehajtani, de akkor egyaltalan nem feltem, pedig rendesen elinteztem magam ott parszor. Folleg az amikor masnap ujra raestem a friss veralafutasomra :) kedves emlekek. Anyosom minden lehullot porszem utan azonnal torolgetett, porszivozott. Eredmenyekeppen a ferjem 40 evesen meg mindig kohog, tusszog a portol, es 20 evesen tanult meg uszni, mert anyosom nem engedte neki, mert mivan ha belefullad a medencebe.

2015. máj. 21. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem féltem túl őket,de nem is nyámnyilák.

1 hete a játszótéren leesett a mászókáról a kisebbik fiam,beakadt a lába.Szerencsére az a gumis puha lap volt alatta.Azért odaszaladtam,felállítottam,megnéztem és szaladt tovább.

2015. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!