Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti erről mit gondoltok? Ti...

Ti erről mit gondoltok? Ti egyenlően támogatjátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, ha egy szülő az egyik gyerekének fizeti a benzin tankolását a másiknak pedig kijelenti, hogy fizesse magának.

Akinek fizetik az kevesebbet keres, viszont otthon lakik, rezsibe nem kell beleadnia. A másik testvér már külön él, Ő sem keres azért olyan sokat, de teljesen magát tartja el.


Mit gondoltok erről?

Ez szerintetek nem igazságtalan picit?


Ha az embernek 2 gyereke van, akkor mindkettőnek ugyanannyit kellene adnia, nem? Nem különbséget tenni.


2014. nov. 3. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos vannak ilyen szülők, nem tudsz ellene tenni.

Veszekedni meg nem érdemes egy életen át. Azt megértem, hogy rosszul esik neked ez.

2014. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha külön laksz akkor már ne várj támogatást.

Ha otthon laknál, akkor neked is fizetnék lehet.

De te önálló életet kezdtél, mert úgy gondoltad, hogy képes vagy erre, akkor már ne várj ilyen támogatást.

2014. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Hát mikor otthon éltem is kevésbé támogattak. Szóval ez mindig így volt. Én ezt nem is várom el, meg ha felajánlaná sem fogadnám el, csak legalább a szándék meglenne felém is és ez jól esne.

Már mást is felajánlott és sosem fogadtam el.

2014. nov. 3. 10:01
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem teljesen normális. Aki megengedheti a külön lakást az már ne szülők pénzére várjon. Külön élő szülő is segít annyit mit az otthon lévő?
2014. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%

Külön élő gyerek akart lenni.

Tehát külön élő gyerek megy szülőkhöz takarítani vagy benzint említve bevásárol szülőknek vagy elviszi őket boltba?

2014. nov. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek a kérdezővel. Mi hárman vagyunk testvérek, és azt láttam otthon, hogy a bátyámat, aki csinálta a stiklijeit és a mai napig nem ért el sok mindent sajnos, az anyu amikor tudta, támogatta. Arra hivatkozva, hogy neki nincs... Én nő létemre egyedül értem el mindent, amim van. Érzésre igazságtalannak éreztem mindig.

Azóta láttam pozitív példát, és ez a pozitív minta be is tudott épülni a tudatomba. 3 fiús édesanya, az egyik fiú milliomos, a másik kettő nem; mégsem tesznek kivételt a szülők, azonos mennyiségben és minőségben kapnak mindig a felnőtt "gyermekei".

2014. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem vagy egyiket sem kellene támogatni benzinpénzzel, vagy mindkettőt. Attól hogy valaki külön költözik, még nem jelenti azt hogy hú de jól él, és na onnantól szarjunk is rá...sőt. A másiknak már az is segítség hogy nem kell rezsit, lakhatást fizetni, ennek tudatában meg kifejezetten szemét dolog csak őt támogatni.
2014. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó szerintem kérdezőt sem dobták ki otthonról. Ő is élhetne otthon és akkor tőle sem kérnének.

Szerintem nem is lehet ugyan úgy támogatni a két három gyereket mert sokszor nem is ugyan arra van szükségük.

2014. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Hát akkor lakj otthon. Most azért mert te játszottad az önállót és elköltöztél, akkor ne várj támogatást hogy külön lakásban tartsanak maguktól.

Te döntésed volt, ezt választottad. Innentől adott az út hogy mindent magadnak önállóan...

2014. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmin kár vitatkozni. Egyszerűen lehetetlen minden gyereket ugyanúgy támogatni. Még akkor is, ha a szándék megvan. Az én szüleim mindig erre törekedtek. Ha az egyik kapott egy csokit akkor a másik is kapott. De már kiskorunkban is előjött, hogy ha az egyik kinőtte/szétrúgta a cipőjét akkor csak ő kapott másikat, hisz így logikus.

Nálunk a bátyám egyetemre ment. Egyértelmű volt, hogy a szüleim segítettek neki albérlettel, megélhetéssel, stb. Elég nagy terhet rótt a szüleimre így nekem már erre nem volt lehetőségem. Én szakmát tanultam. Cserébe lakhattam otthon és csak minimálisan kellett beleadnom a rezsibe (persze a saját kiadásaimat fedeztem, hogy tudjak félretenni. Teljesen más az életünk a bátyámmal. Soha nem tettük a segítséget mérlegre.

2014. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!