Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti visszatartjátok a...

Szülők, ti visszatartjátok a gyerekeiteket attól, hogy külföldre menjenek?

Figyelt kérdés

Olyan egyetemet végeztem, aminél már a 2. évben tudtam, hogy utálom, amit tanulok és soha nem akarok ebben dolgozni, de családi nyomásra elvégeztem, azt mondták, "majd csak jó lesz valamikor". Most, hogy végeztem, nem akarok a szakmámban dolgozni, nem is értek hozzá rendesen, így mivel az osztrák határ mellett élünk, ki akarok menni oda dolgozni (sajnos csak fizikai munkára tudnék). Mivel nem rendelkezem túl jó fizikummal, a párom pedig elég jól keres kint, csak 20 órában akarok ott dolgozni (amivel kb. 160-170 ezer Ft lenne a jövedelmem havonta), a szabadidőmben pedig másik szakmát szeretnék tanulni, amiben már volt lehetőségem kipróbálni magam és sokkal inkább tetszik. Anyám mégis be akar erőszakolni közszférába az ismerősein keresztül (a megkérdezésem nélkül intézkedik), és akárhányszor mondom neki a külföldi munkát, mindig azzal jön, hogy nem azért tanultam, hogy aljamunkát végezzek és hogy így sohasem fogom vinni semmire, meg hogy az osztrákok csak c*gány senkinek néznek engem (emiatt egyébként már szorongok is ott kint, ha beszélnem kell egy osztrákkal). Nem érti meg, mikor azt mondom neki, hogy igaz, nem ezért tanultam, de nem is azért, hogy 80 ezer Ft-tal kiszúrják a szemem (mert kiszámolták, kb. ennyit kapnék), cserébe ingyen túlórák, felelősség és közel annyi stressz, mint a fizikai munkánál. Egyszerűen nem ért meg engem, már minden nap kiabál velem. Olyanokat mond, hogy ilyen aljamunkásként hogy akarok majd gyereket vállalni (miért, 80ezer Ft-os fizetés mellé hogyan?!) meg hogy úgyis hazajövök, majd megtudom (hozzátenném, dolgoztam már kint, és bár a munka stresszes, nehéz, de a fizetés nagyon jó itthoni vizsonylatban, mi pedig még itthon maradunk).

Párom szülei hasonlóak, mikor egyszer kijelentettem, hogy nem akarom, hogy a gyerekeim is ugyanezt végszenvedjék, amit mi a párommal (hogy külföldieknél kell aljamunkát vállalnunk a pénz miatt, diplomával), és inkább külföldön szeretnénk gyereket vállalni, a párom anyja gúnyosan kinevetett.

Pedig mi a párommal mindenképpen külföldön tervezünk élni (nem feltétlen Ausztriában, inkább messzebb), de erről már beszélni sem merünk.

Más mindenki azt mondja nekünk, hogy menjünk csak, ott van legalább jövőnk, ha ott jobb életszínvonalon élhetünk, miért ne...stb. Ráadásul még csak nem is jó a szüleinkkel a kapcsolatunk, tényleg nem értem. Más szülő is ilyen?


2014. szept. 11. 20:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
170e Ftnak megfelelő euró elég gyér fizetés kint, persze ha kulimelóra mész, ott sem leszel jobban megbecsülve, mint máshol.
2014. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Nem tartanám vissza. Mindenki a saját kárán tanul.
2014. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy 20 óráért ennyi a bér. Plusz ingyen kaja.
2014. szept. 11. 21:20
 4/24 anonim ***** válasza:
27%

Természetes, hogy kudarcként élném meg, ha a gyerek ennyi tanulás, a támogatásom után kimenne külföldre fizikai munkára, még ha heti 20 órába is. Pályakezdőként örülnöd kéne, hogy valaki aki történetesen az anyukád be protezsál valahová. El sem tudod képzelni, hányan örülnének a helyedben ha az egyetem után felvennék valamelyik hivatalba a szakmájába. Gyakorlat szempontjából lényegtelen, hogy eleinte mennyit fizetnek. Az életed kihívásaival neked kell megbirkóznod, ha bent van a lábad egy munkahelyen onnan sok munkával, kitartással, szorgalommal lehet feljebb jutni.

Az a baj veled, és a hasonló gondolkodású társaiddal, hogy nektek a kevés sem elég, még annyi kitartás nincsen benned, hogy megpróbálj valamit. Ezzel szemben máris is kifogásaid kikötéseid sorakoztatod. Kevés a pénz, nem fizetik mg a tudásodat. Milyen tudásról beszél te?

Bárki elvégez már egyetemet, a normatíva a lényeg mindenkit átengednek, ma meg elsőre nem másodjára igen. Erre te meg alja munkáról happogsz. Igaza van az anyádnak, nem ártott volna már régebben egy nagy büdös pofont adnia. Már az első év után el kellett volna menned dolgozni, akkor kicsit átértékelnéd a világot körülötted.

2014. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

az van, hogy te egy felnőtt ember vagy.

akinek a végletekig irányítják az életét a szülei.

családi erőltetésre kellett 5 évet tanulnod, olyan dolgot, ami nem is érdekel.

most végre szeretnéd a saját életedet élni, de ezt sem hagyják.

minden lépésedet eltervezték előre a nyugdíjig.

félreértés ne essék, én nem szeretném, ha a fiatalok elhagynák az országot.

de ilyen család mellett nem csodálom, ha eszedbe jutott a menekülés.

azt kell észrevenni, hogy persze, tanulj, dolgozz kint, jó a külföldi tapasztalat, meg az is jó, ha olyat tanulsz végre, ami érdekel. hiszen 5 évet elvettek tőled!

de az anyád miatt nem kell a világ végére futni: ha megerősödsz lelkileg, meglátod, hogy ha egy országban maradsz vele, akkor is lehet élettered. csak meg kell teremteni, nem szabad hagynod magad.

2014. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem semmilyen tudásról, sem annak megfizetéséről. Nem azt várom, hogy a szakmai tudásom fizessék meg, hanem mint embernek, a társadalom dolgozó tagjának járó bért keveslem (tehát mindenkinek kevés ez). Csak kiszámoltam, hogy a 80 ezres béremből lejön a bejárás (ha nem akarok 1,5 órát buszozni, kocsival kell járnom, annak fenntartása, arra pl. a következő fél évben 2 teljes szett gumi kell), az étel (ami a másiknál ingyenes), a ruhák (mert hivatalba ugye nem a farmerjaimban fogok bejárni), mindenféle, alig marad valami a fizetésemből, így nem fogok tudni félretenni, még ha a párom ki is segít anyagilag, akkor sem. Ha viszont külföldre megyek, 80-100 ezret megspórolhatok havonta és még a nyelvet sem felejtem el (amit szintén nem azért tanultam 12 évig felsőfokú szintre, hogy elfelejtődjön).
2014. szept. 11. 21:44
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem tartottam vissza.Nem szólok bele az életébe, legfeljebb tanácsot adok, felnőtt ember.

Akkor se szóltam bele, mikor fél évet elvégzett egy fizetős főiskolán,és abbahagyta.Mondván, nem ilyennek képzelte, felesleges, és nem akarja a pénzünket feleslegesen tovább kidobni, egy haszontalan szakra.

Az éven kiment Dániába dolgozni 7 hónapra, nem tartottam vissza.Pénzt is keresett, megerősödött fizikailag, és a nyelvet is gyakorolta, tapasztalatot szerzett.Hazajött, mert nem örökre akart kimenni.Csak a kényszerűség, és a munkahelyhiány miatt ment ki külföldre.

2014. szept. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem menekülni akarok külföldre előle (bár bevallom, eléggé tetszik a gondolat, hogy sem ő, sem a párom anyja nem szólhatna bele az életünkbe, de nem ez az elsődleges szempont). Igazából egy régóta tervezgetett, és jól megfontolt tervsorozat az egész. Párom is második szakmát tanul, én is hamarosan nekilátok valaminek. Folyamatosan nyelvet tanulunk, de ezekhez idő kell, illetve szeretnénk pénzt félretenni, hogy messzebb költözve legyen elég pénzünk (berendezkedni, lakás kaució, meg esetleg ha valamelyikünk nem talál munkát egy ideig...stb.), ehhez kell pár millió, hogy biztos legyen a dolog. De erről még beszélni sem mertünk egyik szülőnek sem, mert aki még a szomszéd országról is lebeszél, nem tudom hogy reagálna Európa túlsó felére...
2014. szept. 11. 21:51
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

"mint embernek, a társadalom dolgozó tagjának járó bért keveslem (tehát mindenkinek kevés ez)"


Nulla munkatapasztalattal, milyen társadalmi problémákat vélsz te felfedezni! Jól néznénk ki ha minden gyári munkás vagy varrónő így állna hozzá. Te sem itthon sem a világ végén nem fogsz érvényesülni!

Tudod miért? Mert lenézed aki kevesebb pénzért dolgozik egyetemet végzetten filozofálsz, csak ne felejtsd el semmihez nem értesz!

2014. szept. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Dehogynem értek. 3 idegen nyelven beszélek, jól értek a számítógéphez (és nem csak felhasználói szinten), ahol eddig irodán voltam, mindig velem oldatták meg a 40-es, 50-es, számítógéphez nem értő emberek az ügyes-bajos kis dolgaikat, mikor gondjuk volt a számítógéppel. Én ezeknek az ismereteknek köszönhetően gyorsan dolgozom és gyorsan is tanulok, mivel (előbbihez) nem kell fél óráig azon töprengenem, hogy mit írhatott ki a fax angolul és mi lehet a baja, hogy nem megy. Addig pedig áll(t) a munka az irodában. Nálam ilyen nincs. Osztrák munkamorált tanultam már fiatalon, mivel ott dolgoztam diékéveim alatt, mondanom sem kell, hogy az ottani a magyarnak a közelében sincs, ezt is illene megfizetni az esetemben. Hogy a 8 órából nem kávézgatok el 4-et, mint sokan (főleg a közszférában), hanem dolgozom. Cserébe csak azt várnám, hogy meg tudjak élni a fizetésemből és ne kelljen még 30 évesen is anyám házában laknom.
2014. szept. 11. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!