Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom börtönben van én pedig...

Párom börtönben van én pedig 2gyermeket nevelek itthon akik családügyis gondozásba vannak véve. Kaphatok valami segélyt ami nem csak a szokásos?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 14:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom valószínűnek. De minden önkormányzat más .. ott próbálj rákérdezni.
2015. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%

De szép család...


Milyen "nem szokásos" segélyt akarsz?

2015. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Március 1-el megszüntették a fűtési és lakhatási támogatást is.

Rendkívüli segély jár pl természeti katasztrófa, családban előforduló haláleset esetén.

Beiskolázáskor szoktak támogatást adni. (óvodás korúra is)

De önkormányzat válogatja.

Maradt az együttműködési segély, de az a munkavállalást segíti, tehát gondolom ez sem vonatkozik rád.

Gyerekek étkeztetésében lehet még támogatást igényelni.

Akár nyárra is. (nem tudom mennyi idősek)

De ezen kívül lehetnek önkormányzat saját döntései alapján más támogatások.

Kérdezz rá.

Nem tudom pl gyermekvédelmi támogatást kapsz e...

egyedülállónak minősülsz e, mert akkor a családi is több.

2015. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%
Akik tisztessègesen élnek, dolgoznak, nevelik a gyerekeket, azok sem kapnak semmit... nem tartanám jogosnak, hogy aki sitten van, annak a csalàdjàt emiatt pénzelnék. A szülő felelőséggel tartozik a gyermekei iránt...
2015. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Akik elítélnek mást az miatt hogy börtönben van annak üzenem hogy mindenkinek megvan a maga teglája ottbennt.Igazából elég sok támogatást láttam csak nem tudom hogy mit igenyelhetek és mit sem.Olvastam óvodáztazási segélyt de pl itt az önkormányzaton nem hallottak róla.
2015. máj. 21. 15:59
 7/32 A kérdező kommentje:
Miért is "szép család"?
2015. máj. 21. 16:03
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

A saját önkormányzatnak van segélyezési szabályzata. Esetleg keress ott belsős embert, mert lehet csak le akartak rázni.


Fordulhatsz más karitatív szervezethez is, hátha...

Ha óvodáskorúak a gyerekek kereshetsz munkát... tudom nem könnyű, pláne ha megtudják, hogy 2 gyermek van és egyedül neveled őket.

De a munkaügyi központnál is érdeklődhetsz. Vannak akár képzések, amire minimálbért kapsz.

Ezen kívül abban az esetben már járhat az önkormányzatnál a foglalkoztatást helyettesítő támogatás.


Off: úgy bírom mikor ismeretlenül ítélünk el valakit csak mert nehéz helyzetben van, ki tudja miért...

2015. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

óvodáztatási támogatást a munkahely adhatja, nem kötelező, de megteheti.

dolgozol? akkor kérheted a főnöködtől majd augusztusban, illetve ha minden igaz szeptembertől ingyenes lesz az óvodai étkezés.

apa nem dolgozik a börtönben? úgy tudom, hogy van rá lehetőség és akkor neked küldik a fizetését. vagy ha nem, akkor esetleg érdeklődd meg, hogy gyerektartás megelőlegezést kérhetsz-e ilyen esetben, ez ugye az elvált szülőnek jár, ahol a másik félnek nincs munkája, persze vissza kell fizetni, de gondolom ha kijön akkor lesz fizetése

2015. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%
Hogyan dolgozna... miket beszélsz :D
2015. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!