Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért vállalnak...

Baro11 kérdése:

Szerintetek miért vállalnak egyre kevesebben kettőnél több gyereket itthon?

Figyelt kérdés
Társadalomismeretből érettségizek és ez az egyik projekttéma. Köszönöm a válaszokat.

2015. máj. 1. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Körülöttem egyre többen vállalnak 3. gyeteket. Egyikük sem túlságosan vallásos. Mondjuk én Pest megyében élek, csak erről tudok tapasztalatot mondani.
2015. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan anyagi okokból (és mert sokan azt gondolják egy gyereknek MINDENT meg kell adni).


Egyébként itt ahol én lakok (Buda) rengeteg a három vagy többgyerekes család.

2015. máj. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Felénk alig van egy vagy 2 gyermekes család. Sok a három-, négy-, ötgyermekes. (Somogy)


Nekem 3 van, a 3. nem tervezett baba.

2015. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, itt is Debrecenben ugyan ez a helyzet. Szinte csak nagycsaládosok vesznek körbe, ezért nehéz illetve nem értem a kérdést, hogy miért vállalnak több gyereket..

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat! :)

2015. máj. 1. 13:48
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, itt is Debrecenben ugyan ez a helyzet. Szinte csak nagycsaládosok vesznek körbe, ezért nehéz illetve nem értem a kérdést, hogy miért nem vállalnak több gyereket..

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat! :)

2015. máj. 1. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom, hogy mi miért nem vállalunk egy 3. gyereket is, hátha ez közelebb visz a válaszhoz.


Bár nagyon jól jönne az az adókedvezmény, amit a 3. után kapnánk, DE mi van akkor, ha hirtelen megszüntetik? Mi van akkor, ha valamelyikünk elveszíti az állását (így már nem tudnánk érvnyesíteni)? Ha jobban keresnénk, még talán meggndolnám, hiszen akkor nem csak a kedvezményekre hagyatkoznánk. De még akkor is lenne egy DE. Nem bírnám már újra elölről kezdeni. Meg lehet idegileg sem bírnék még egy gyereket, bőven elég a kettő. Arról ne is beszéljünk, hogy majdnem a házasságunk is ráment, épp csak most jövünk ki a nehéz időszakból...

Hát ennyi az én indokom. Amúgy egyet terveztünk, de végül a második is tervezett lett (4 és 2 évesek).

2015. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyagiak miatt vállalnak egy vagy kettő gyereket. Nekem kettő gyermekem van és nagy szerepet játszik az anyagi helyzetünk abban, hogy nem vállalunk többet.
2015. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
anyagi helyzet, a nő későbbi elhelyezkedése (nagyon sok esetben egy gyerekkel is rettentő nehéz, nem veszik fel az anyukát sehová, több gyerekkel még nehezebb), több logisztika, idegi kimerülés, lakás/ház korlátai
2015. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

mert akinek sok pénze van, nincs ideje 3-4 gyerekre.

Akinek meg ideje van, nincs sok pénze.

nincs közép réteg...vannak az átlagon aluli életszínvonalon élők, meg van a felső 10.000, akinél viszont apuka látástól mikulásig dolgozik, anyuka meg egyedül birkózik meg egyedül nevel két gyereket, mint pl nálunk.


de ne aggódj, egyre több a brazil, majd felhúzzák az átlagot.

2015. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. anyagi bizonytalanság / létbizonytalanság

2. a gyerekeket fel kell nevelni ha nincs a családnak nagyobb megtakaritása kisebb eséllyel fog 3.-4. gyereket vállani. A nő tartósan ki fog maradni a munkából igy a férjnek kell eltartani a családot. Bármi történhet a férjjel is,igy elég nagy kockázat több gyerekekt vállani bizonytalan megélhetéssel

3. a gyerekeket tanítatni, iskolázni, ruházni kell ami 20 éves project és ehhez pénz kell

4. a pár kapcsolata, ha nem biztos arra nem lehet nagy családot vállalni

5. lakás/autó keretei. Sok gyerekhez tágas otthon, autó kell. Ha ezek nem adottak akkor sokkal nehezebb gyerekeket vállani

6. szülők/közeli családtag vagy meglévő gyermek egészségügyi problémája

7. a terméketlenség

2015. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!