Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tetra pelenkához jó a...

A tetra pelenkához jó a mosható pelenkabugyiféle? DM-ben van? Szeretnék tetrára áttérni nem ismerem a pelenkákat, van olyan is, hogy leszoktatós pelenka, az mi?

Figyelt kérdés

a neten olyanok vannak hogy van olyam hogy PUL pelenka külső, ezekbe kell betét a tetra pelenkán felül.

de olan címen is futnak pelusok, hogy "mosható pelenka"vagy leszoktató pelenka.


mindenesetre a lényeg, hogy nem áll szándékomban több eldobhatós pelust venni az ára miatt.

olcsó, egészséges megoldás érdekelne

lehetőleg DM-ből, vagy sparból, szóval üzletből


2015. máj. 22. 08:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
gyermekem most múlt 12 hós, még nem ismeri a bilit sem, szóval nem leszoktatáshoz kellene, de lassan ahhoz is pedig.
2015. máj. 22. 08:23
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


DM-ben nincs.

Alapoknak olvasd el pl. ezt:

[link]


A mi babánk egy hónap múlva születik, vízhatlan PUL külsőket fogunk használni, és tetra pelenkát hajtogatunk bele. Vannak prefold pelenkáink is, 10 db, ez is a PUL-on belülre megy.

PUL külsőből van 3 Bambino Mio, 1 Little Lamb, 1 Little Comfort és 3 Popolini. Mindegyik S-es. Kezdetnek. Majd meglátjuk, nekünk melyik fazon jön be.


Olvasgathatsz még a mamami.hu fórumában is, ott van rengeteg "szakértő", aki gyakorlati tanácsot tud adni, és van használt pelenkás adok-veszek fórumtéma, de pl. a jófogáson is találsz eladó mosható pelenkákat.

A lényeg, hogy ha tetrát szeretnél hajtogatni, akkor PUL külsőt vegyél hozzá. Más talán nem is kell. Esetleg kakifogó papírbetét, hogy a kaki ne színezze el a tetrát, ezt a tetra tetejére kell tenni és úgy feladni. Ha csak pisis lesz, 3-4 alkalommal bírja ez is a mosást! :)

DM-et, Spart felejtsd el. Bababoltban próbálkozhatsz. Ha budapesti vagy, akkor van a legkönnyebb dolgod, pl. a Csalogány utcai bababolt (I. kerület, [link] ), a Mamami bolt (XIII. kerület, www.mamamibolt.hu ), a MiniManó ( XIV. kerület, [link] ) vagy a ZöldBolt ( [link] ) lesz a barátod.

Sok sikert! :)

2015. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a legolcsóbb megoldás, ha veszel 10-15 PUL külsőt, és abba raksz tetrapelenkát/prefoldot. Ha van egy kis felesleges pénzetek, akkor vehetsz AIO pelenkákat, azok úgy működnek, mint a rendes eldobhatós pelusok, csak ki tudod mosni őket. Vagy vehetsz olyan pelusokat, amikbe csak egy betétet kell berakni. Nagyon sok lehetőséged van, nézz körül kicsit a neten :)

[link]

2015. máj. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

10-15 PUL külső?

egy db ahogy látom 5000 Ft...


nem vagyok az anyagiak magaslatán


addig is köszi a tnácsokat, "tanulok" róla, mert nagyon elvesztem eddig az erdőben

2015. máj. 22. 19:40
 5/11 A kérdező kommentje:

vaahol azt írják elég egy db PUL, mellé még egy váltásnak és ennyi..

meg írtak kókuszbetétről, hogy az antibakteriális...

na mindegy, nei állok olvasni a linkeket, meg mindent

2015. máj. 22. 19:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az a 10-15 sok, öt is bőven elég, bár gyakorlati tapasztalatom nincs.

Amiket linkeltem, ott 2500-3000-be kerülnek. De mondom, használtan is ki lehet jókat fogni. :)

2015. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
elég kevesebb PUL külső is, de ha nem akarsz olyan gyakran mosni, akkor 10 körül vegyél. a jófogáson nagyon jó áron lehet venni alig használtakat, vagy a mamami.hu fórumán is.
2015. máj. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni műanyag megkötős pelenkavédőt. Egyáltalán nem irritál. Ha a mi időnkben (80as évek vége) jó volt, akkor most is jó lesz.
2015. máj. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

utolsó, én meg azt hittem nem lehet kapni olyat..és hol?


leginkább az éjszaka fontos a PUL napközben sűrűn van cserélve, meg hiába kicsi még, elkezdem szoktatni a bilire is inkább.

2015. máj. 23. 10:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Írtam privátot Kérdező!
2015. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!