Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelushoz lehet betétet...

Mosható pelushoz lehet betétet házilag csinálni törölközőből?

Figyelt kérdés

Főleg zsebes pelusaink vannak, azokhoz lehetne extra betéteket gyártani régi töröközőkből? Arra gondoltam, hogy leveszem az eredeti betét méretét, és a törölközőből kivágom kétszer vagy háromszor, és azt összevarrom.

Ez estére extra nedvszívást biztosítana szerintem. Nem fogja bántani a baba bőrét, hiszen a zsebben lenne, ugye? Vagy amúgy se bántaná a bőrét, és lehetne ezeket prefold helyett is használhatni, ha olyan méretben vágnám ki?



2015. febr. 1. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen anyagból van az eredeti betét bele?
2015. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne, mert használtan vettem a vaterán, de mivel Bum Genius márkájúak a pelusok, és az eredeti betét van bennük, ezért szerintem microfiber.
2015. febr. 1. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

törölközőre és tetrára is vannak szabásminták a neten.

a prefold betét pl. tetra pelenka is lehet csak sok rétegben hatogatva.

2015. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet csinálni ;)

És mivel a zsebbe teszed ezért a baba bőre nem érintkezik közvetlenül vele, tehát nem irritálhatja. Profoldot tetrából vagy konyharuhából szoktak varrni, aminek a középső részében a belső nedvszívó mag félbehajtott frotír törölköző.

2015. febr. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!