Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi adókedvezményt igényelh...

Mennyi adókedvezményt igényelhet a párom? /33h ikres kismami/

Figyelt kérdés

A párom igényli a családi adókedvezményt a nagyobbik lányunk után.

A keresete nettó 102.000 forint az adókedvezmény nélkül (plusz túlóra, de ezt kézbe kapja).

Ikreket várunk, de nem tudom, az utánuk járó adókedvezmény mennyi lesz? Mennyi lesz a valós összeg, amit kézhez kap? Mert a gyerekenkénti 33.000 forint olyan összeg, amit nem hiszem,hogy megkapna.

Végigolvastam a jogi szöveget, de képtelen vagyok értelmezni. Segítenétek?


Ill. a munkatársáék is a második gyermeküket várják? Ugyanennyi pénzt kap. Ők mennyi adókedvezményt kaphatnak két gyerekre?


2015. máj. 23. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

a családi adókedvezmény adóalapot csökkent, a tényleges kedvezmény tehát annak a 16%-a, így tehát fix összeg.

Ha három gyereketek lesz, akkor gyermekenként 206 250 Ft-al csökken az adóalap, ez nektek 3*33 000 Ft-ot jelent. Ezt mindenképp megkapjátok, mert ha valamit esetleg nem tud érvényesíteni az adóalapnál (mert nincs is ennyi adóalapja összesen) akkor még a járulékaira is átviszik a kedvezményt. De ez mind lényegtelen a kérdés szempontjából, meg fogjátok kapni :)


A két gyermek után egyenlőre csak 2*64 250 Ft jár gyermekenként, ami ténylegesen 10.000 Ft, jövőre fogják bevezetni a 78 125 Ft-os adó alapkedvezményt gyermekenként.

2015. máj. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a választ. :) Nekem ez valahogy annyira mesebelinek tűnt, a 99.000 forint 3 gyerek után... Ezek szerint, akkor mégis megkapjuk, jól magyarázta a párom. :)


Nagyon szépen köszönöm még egyszer, ment a zöld kéz. :)

2015. máj. 23. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:
De nehogy azt hidd, hogy most 102 ezer + 99 ezret fog kapni, tehát 201 ezret. A bruttó bérénél nem kaphat többet. Ha 102 eFt a nettója, akkor kb. 155 ezer a bruttója. A bruttó bérből levonsz másfél százalékot és annyit fog kapni. Kb. 153 ezret. A fennmaradó adókedvezményt te veheted igénybe, ha van miből.
2015. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképp megkapjátok, mert ha valamit esetleg nem tud érvényesíteni az adóalapnál (mert nincs is ennyi adóalapja összesen) akkor még a járulékaira is átviszik a kedvezményt.


Hát persze, királylány...


300ezer bruttónál veszi igénybe teljesen a kedvezmény. HA ennél kevesebb a bruttója, és 3 kedvezményezett gyerek van, akkor csak a 1,5% munkaerőpiaci hozzájárulást vonjuk.

2015. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!