Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert elitelendo az, ha az...

Miert elitelendo az, ha az anyuka otthon van az ujszulottel, a 2 eves gyerek pedig bolcsiben van par orat?

Figyelt kérdés
2015. máj. 23. 15:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
2 évesen nem a gyerek érdeke a bölcsi. Azt gondolná az ember, hogy egy anya a gyerekei érdekeit tartja szem előtt, amikor ilyenről dönt. Ha otthon vagy, miért küldöd el a két évest máshová? Tudom, ilyenkor jön a "vágyik a társaságra" szöveg, de ez nem igaz. Gyermekpszichológusok írják, hogy nincs szüksége egy kétévesnek korosztályi társaságra, nem egymással játszanak. A bölcsöde vészmegoldás. Nem ilyen élethelyzetekre.
2015. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
többnyire azért, mert a bölcsikben elég szűkös a hely a gyerekek számához képest, és míg az anyuka aki otthon lehetne a 2 éves gyerekkel is, "elveszi" egy olyan gyerektől a helyet akinek tényleg menni kéne bölcsibe, mert az anyuka megy vissza dolgozni. én ilyen helyzetben tuti nem adnám bölcsibe a gyereket. hisz otthon vagyok.
2015. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem értem, hogyan veszik be? Ahhoz munkáltatói kell, nem? A két évesnek meg, hacsak nem szükségből van ott, jobb helye van otthon.
2015. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen bölcsiben. Ha magánban, senkinek semmi köze hozzá, lehet, hogy még élvezi is a gyerek. De ha kieszközöli valamilyen módon az ingyenes önkormányzati bölcsit, és így elveszi a dolgozó anyák gyerekitől a helyet, az mélységesen elítélendő.

Sajnos személyesen érintett vagyok, hiába dolgozom napi 8 órában, nem vették fel a lányomat önkormányzati bölcsibe, hordhatom a fizetősbe, miközben kistesóval otthon lévő vagy egyszerűen csak a gyes alatt dolgozni nem kívánó anyák hamis munkáltatóval betették a gyereküket, és még mesélik is büszkén a játszón. :( Talán nem nagy baj, hogy róluk elég rossz a véleményem.

2015. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is itt a kérdés, hogy elveszed-e valaki elől a helyet?


én csanában dolgozom, a legtöbb picink ezen okból van bent.


én sajnálom őket, de a szülőket megértem valahol. biztos nagyon nehéz, de ez az időszak nagyon nehéz egy 2 évesnek. nem csak kevesebb törődést kap, de még minden egyébben is meg kell osztoznia a jövevénnyel és ezek után még "le is passzolják", szóval sok gyerek rosszul éli meg!

persze vannak tök nyitott gyerekek is, őket persze nem sajnálom :D tehát van olyan 2 éves aki önfeledten játszik, de 10-ből 8 a sarokban ül és várja anyát :(

2015. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert otthon is lehetne, az anyjával, a tesójával! Ilyen egyszerű.
2015. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
20%
Semmi elítélendő nincs benne, így a helyes. 2 évesen már bőven közösségben a helye. Enyém 21 hónaposan ment, pedig kistesó sem volt és én itthon voltam, de mivel egy ekkora gyereknek ez már kell így beadtam.
2015. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán nincs igénye közösségre:) Az anyjára, a családjára van igénye. De sajnos vannak, akik saját maguk kényelme miatt beadják a kicsiket. Minek vesződni otthon vele, mikor lehet helyette kozmetikushoz, szoláriumba járni:

:)

2015. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert elveszi mástól a helyet aki dolgozna és akinek az adójából fenntartják a bölcsit. Anyuka azért kapja a GYED-et/GYES-t, hogy otthon legyen a gyerekekkel. Én biztos megvonnám attól, aki bölcsibe adja úgy, hogy nincs rá konkrét indoka (=dolgozik vagy súlyos betegség.)

(Abba nem megyek bele,hogy 2 évesnek való-e, sokféle nézet létezik.)

2015. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
Ezért van ennyi gond a 90es évek elejétől született gyerekekkel mert 3-4 évig kimarad a legfontosabb szocializációs korszak. 1,5-2 évesen kötelezővé kéne tenni.
2015. máj. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!