Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha en szlovak vagyok, baratom...

Ha en szlovak vagyok, baratom pedig magyarorszagi. Ha születik gyermekünk mi kell ahhoz h az apa vezeteknevét kapja?

Figyelt kérdés
Szlovakiaban lakom,,baratom is de nincs ide bejelentve,,babat varok es nemtudon h automatikusan megkapja e az apa nevet ha nem szlovak?? Kell ehhez vlmi papir??
2015. máj. 24. 22:00
 1/9 Ditta323 ***** válasza:
51%
Szlovákba nem tudom hogy működik, de itt apasági nyilatkozatot kell tenni.
2015. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt hol kell kerni?? Köszii
2015. máj. 24. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Magyarországon az önkormányzatnál vagy a kórházban. a szlovákot nem tudom. Kérdezd meg a dokidat, neki tudnia kell. (annak, hogy nem szlovák nincs jelentősége, az a lényeg, hogy nem vagytok összeházasodva de a nevére szeretné venni a gyereket)
2015. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönön szepen a választ :)
2015. máj. 24. 22:15
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Párom Olasz. Nekünk a kerületi önkormányzatba kellett menni, ahol az apaságitegcsináltattuk az anyakönyveztetőnél.

Menni kell a szlovák nagykövetségre is, hiszen akkor 2 állampolgárságú lesz. Ott is el kell intézni a papírokat.

Ha szlovák nevet is szeretnétek, akkor a szlovák nagykövetségtől kell kérni papírt, hogy engedélyezik, így Magyarorszsg is KÖTELES azt a nevet elfogadni.


Nálunk így volt.

2015. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Nalunk pont forditva van. A ferjem szlovak allampolgar, en magyar vagyok. Itt elunk Magyarorszagon. Mikor terhes votlam es meg nem hazasok apasagi nyilatkozatot kellett csinaltatni. Kertek hozz a ferjem anyakonyvi kivonatat is. Annyi h miutan megszuletett a gyerekunk nem azonnal kaptuk meg az anyakonyvijet a gyereknek, mert felterjesztettek pestre vminek. Jo parszor oda kellett telefonalnom h elkeszuljon. Nalatok nem tudom h is mukodik ez de szerintem hasonloan mehet. Onkormanyzatnal erdeklodd meg.
2015. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért lettem le pontozva? Azért mert TUDOM, hogy mit kell csinálni??

Ne haragudjatok, hogy nem butaságot írok! I

2015. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 talán azért lettél lepontozva, mert a te példád nem jó. A kérdező szlovákiában akar szülni, az ottani szabályozást kérdezte, nem a magyart
2015. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! En nem pontoztam :) minden valasznak orulok :)
2015. máj. 26. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!