Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feleségem az ő vezetéknevét...

Feleségem az ő vezetéknevét akarja adni a gyerekeknek. Milyen érveket tudtok a javamra?

Figyelt kérdés
a szituáció az, hogy náluk nincsen fiú aki tovább vinné a párom családnevét így ő akarja adni az én gyerekeimnek úgy hogy az ő vezetékneve és az enyém kötőjellel összekötve.. én útálom az egész családját, rossz emberek, ő sincs jóba senkivel csak az apjával havonta egyszer, rengetegszer keresztbe tettek nekem tehát már rosszul vagyok a vezetékneve hallatán is, nem akarom hogy a gyermekeim ezt örököljék. egy apának szerintem joga van ahhoz hogy az ő nevét örököljék a gyerekek, azt vigyék tovább és nem akarok semmi féle kötőjelet vagy hasonlót... valaki aki volt hasonló helyzetben milyen érvei voltak még? hogy beszélhetném rá őt? nagyon sokat veszekszünk ezen

2015. jan. 3. 21:55
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezen nem érdemes veszekedni egy percet sem,a kötőjeles megoldás pont kompromisszum.
2015. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
89%
Amikor összeházasodtatok, akkor meg kellett anno adni azt is, hogy mi lesz a gyerekeiteknek a vezetékneve, szóval ha azon változtatni akartok, akkor el kell menni az anyakönyvvezetőhöz is.(ha jól tudom) A kötőjeles megoldás szerintem is megoldás, nem érdemes ezen veszekedni.
2015. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 piroska és a farkas ***** válasza:
90%
Lehet, h a csalàdját utàlod, nade neki is az a neve és őt szereted....Ha vmiért szàmâra fontos ezt tovàbb vinni, akkor valóban a kötőjeles verzió a kompromisszum. Mi is kötőjelesek vagyunk, a férjem neve van elől mert ő a csalàdfő :)
2015. jan. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
74%
Az édesanyának is joga van a saját vezetéknevét adni, te isten barma! Egyébként pedig kötőjeles verzió. Mi ezzel a baj? Mert utálod az egész családját? És ha ő is utálja a tiédet? Neki nincsenek jogai? Hogy ő mit akar, le van magasról tojva, mert.... Miért is?
2015. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
magam mellett kértem érveket más válasz nem érdekel köszönöm. ebben a témában nincs kompromisszum egy apa az apa, az ő nevét kell örökölje a gyerek
2015. jan. 3. 22:36
 6/55 anonim ***** válasza:
92%
szegény feleséged! ilyen hozzáállással csodálnám, ha a te neved még kotojellel is odakerulne..
2015. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
87%

"egy apának szerintem joga van ahhoz hogy az ő nevét örököljék a gyerekek"


hát te jó nagy paraszt vagy, hallod-e! Te hordod 9 hónapig azt a gyereked, utána te nyomod ki egy narancsnyi lukon a dinnyét?? nem?? akkor az anyának is ugyan olyan joga van hozzá. Nem csak a sajátját akarja, hanem mindkettőtökét.

Én egy ilyen bunkónak gyereket se szülnék...

2015. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
91%
Örülj hogy van aki gyereket szül neked ezzel a stilussal. Ő meg az anyja neki is joga van ahhoz hogy a nevét adja a gyereknek. Vagy szerinted a gyerek csak a tiéd?
2015. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
79%

ímikor összeházasodtatok meg kell adni a születendő gyerekek családnevét, az lesz a nevük ami ott van és kész.

Nem attól leszel apa, hoyg felcsináltad, hanem attól, hogy nem vagy paraszt. Nálunk is kötőjelesen van, párom sem örül eleinte, de elfogadta és ma már rájött, hogy jó ötlet volt.

2015. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
több nő válaszát nem kérem köszönöm!
2015. jan. 3. 23:47
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!