Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon miért kezdeményezi ez...

Vajon miért kezdeményezi ez az anyuka, hogy szervezzünk közös programot, ha utána meg leráz? Ti keresnétek őt még?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős anyuka, 2 hónap van a babáink között. Párszor összetalálkoztunk séta közben, és mindig ő hozta fel, hogy szervezzünk közös programot, menjünk el együtt a játszóra a gyerekekkel, vagy üljünk be cukrászdába, ilyesmi. Aztán sose lett belőle semmi, de amikor legutóbb mondta (már tényleg sokadszor), akkor megígértem, hogy majd keresem ez ügyben, úgy gondoltam végülis jó lesz, nem sok kismama ismerősöm van akivel összetudnánk járni, csak 1-2, a legtöbb barátnőmnek már nagyobb gyereke van és dolgoznak.

Na most azóta háromszor hívtam, és mindig kimentette magát valami indokkal, nekem olyan fura mondvacsinált okoknak tűntek. Ma volt a legdurvább, azt mondta nem ér rá, mert alszik a gyerek és sajnos nem tudnak lejönni, le sem tettem a telefont és rá 2 percre szembetalálkoztunk, jött babakocsival. Zavarban volt, azt mondta, hogy "ööö csak leugrott a boltba" (ha amikor beszéltünk valóban aludt volna a kisfia, akkor kizárt, hogy addigra már felöltöznek és leérnek). De most is úgy váltunk el, hogy azt mondta, hogy "de majd hívjál, mostmár tényleg összehozzuk"...

Nem gond nekem, ha nem akar találkozni, mondom, nem is én kezdeményeztem, de akkor miért nyúzott ezzel előtte, minden alkalommal ő hozta fel. Meg akkor mondja meg, hogy nincs kedve és slussz. De így úgy érzem magam, mintha valami gáz, nyomulós alak lennék akit le kell rázni....

Vajon miért csinálja ezt? Ti keresnétek még? Én arra jutottam, hogy nem fogom, de lehet hogy én reagálom túl a helyzetet.


2015. máj. 26. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Jajj, ne is mondd! Pont így jártam én is! Az agyamra ment, hogy fél év alatt nem tudtunk egy találkozót sem összehozni, pedig egy sarokra lakunk egymástól. Eleinte még írtam neki facebook-on, meg kerestem telefonon is, mert annyira mondta, hogy ő is akarja, aztán feladtam. Már égett a pofám, hogy én erőltetem, pedig midnig pozitívan állt hozzá, de aztán megint semmi. Én feladtam, kb.3-4 hónap után. Nem vagyok én senkije sem, hogy fussak utána. Ha akar, megtalál. NAh, azóta is keres (1.5 éve).
2015. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Én se keresném.Sajna sok ilyen emberrel akadtam már össze az életben.:((
2015. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok: ti merre laktok? Mert én tényleg keresek barátokat :D
2015. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Én nem keresném. Nem tudom ebben mi a jó neki de lehet még ő se tudja mit akar. Biztos van hogy fáradt stb és értem én hogy legalább akkor ne mondaná hogy így közös program meg úgy, de ha nem lehet rá számítani mert sose úgy van ahogy mondja akkor én hagynám tényleg.
2015. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

én nem keresném


biztos szeretné, csak van, valami gátló oka


pl én is gondolkodtam hogy de jó lenne más anyukával "bandázni" , csak ott van, hogy gondolom én vagyok csak egyedül gyerekkel és nincs kedvem hallgatni, hogy a férje így meg úgy, ill "MI" voltunk, mi leszünk, mi így úgy gondoljuk, stb minden mondata szinte Mi-vel kezdődik ahogy észrevettem a férjes anyukáknak. nem gond, csak nekem zavaró nagyon.

vagy olyan dolgok, pl ami pénzbe kerül, nekem netzesek, pl milyen lenne már megbeszélni, ok mehetünk a játszótérre, de a babaúszást mi kihagyjuk....stb


szóval én is szeretné barátkozni, de mindig van valami "de"

2015. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Így jártam én is. Párom ismerőséről derült ki, hogy egy saroknyira lakik tőlünk. Két gyereke van, és az anyukájával laknak (persze a férje is). Egyszer találkoztunk (párom is ott volt), és megbeszéltük a további találkozókat...de egyszer sem jött el. Nekem egy gyerekem van + 1 a pocakban, és elhiszem hogy nehéz 2 picivel, de azóta is többször láttam őket anyukája segítségével. Jópár napig direkt átjártam az ő játszójukra hátha összefutunk, aztán mikor mindig láttam hogy rohannak egyéb elintéznivaló miatt, azóta nem megyek arra. Én egész nap egyedül vagyok, semmi segítségem és mégis tudtam úgy alakítani hogy pont akkor menjünk le mikor nekik jó, neki meg még főznie/takarítania sem kell. Én nem erőltetném, az ilyen kapcsolatnak nincs értelme. Csak tényleg nem értem hogy akkor minek vetik fel a további találkozók ötletét, ráadásul konkrét időpontokkal.
2015. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem keresném. Ha akarná a találkozót, már sort kerített volna rá. Szerintem vannak ilyenek, akik talán udvariasságból felvetik, mert úgy gondolják, ez az elvárás, de valójában nem akarják.

Én is jártam így, pont babaúszáson. Ott jól elbeszélgettünk, felmerült, hogy menjünk el együtt sétálni (semmi fizetős program), meg hívjam, egyeztetünk, stb. Miután kétszer volt, hogy nem értem el, vagy nem értek rá, úgy voltam vele, hogy nem bombázom tovább, ha akarja, majd felhív ő, én már tettem lépést. Aztán azóta sem hívott.

Azóta egy másik bölcsis anyukával szoktunk összefutni, érdekes módon ő fel tud hívni, mert ő tényleg szeretne közös programot.

2015. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!