Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak 2-3 (vagy...

Miért vállalnak 2-3 (vagy több) gyereket azok, akik utána hónapról-hónapra élnek?

Figyelt kérdés

Nem gondolták előre, hogy mi az anyagi vonzata egy nagy családnak? Akiknek meg jobban ment épp: nem gondoltak bele, hogy lehet másként, és akkor is meg kell oldani?

Akik úgy várják a családit, mint utolsó reménysugarat, nem érzik, hogy valahol nagyon félresiklott az életük, a saját hibájukból?

Akik már pici gyerekekkel alig jönnek ki a pénzből, mit csinálnak, ha nőnek a gyerekek, és velük az igények?


2015. márc. 31. 11:27
1 2 3 4
 1/36 Kulcsos7 válasza:
76%

Van egy népcsoport akik ebből élnek.

Meglepődnél mennyi pénz jön össze nekik havonta.

És az adófiető meg eltartja őket..még egy darabig.

Nekem pedagógus a feleségem, kis cigánylányok egyértelműen megmondják, "minek tanúljak szülök 5-6 gyereket és megélek" !!!!!

2015. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Most kivételesen nem a cigányokra gondoltam kifejezetten. Hanem ahol dolgoznak a szülők (vagy anyuka akkor nem, ha épp gyeden van), de egyszerűen túlvállalják magukat, és nem boldogulnak.
2015. márc. 31. 11:36
 3/36 anonim ***** válasza:
66%
Dolgozó szülők vagyunk, 3 gyerekkel. Mégis hónapról hónapra élünk.
2015. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
44%
Ez téged miért zavar???
2015. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

Az sajnos társadalmi tény, hogy a szegénység termeli magát újra és újra leginkább. Mert nincs pénz fogamzásgátlásra, mert "hát szeretjük a gyerekeket", mert nem gondolkodnak...


S a másik: sajnos valaki jó helyzetben vállal babát, aztán lecsúszik (hitel, egyik szülő lelép vagy meghal). Ez előre nem kiszámítható minden esetben.


Tehát vannak esetek, amikor "ítélkezhetünk", hogy jaj, de buta (tudom sok ilyen is van), de vannak esetek, amikor nem látjuk a mögöttes hátteret, mégis képesek vagyunk okoskodni.


Barátnőmet egyik napról a másikra elhagyta a férje, ott maradt két gyerekkel egyedül, és ebben az időszakban meghalt anyukája 43 évesen, édesapja pedig lebénult 47 évesen. Őt is ő ápolta. Igen, úgy várta a családit mint a messiást, és sajnos sokan elítélték (akik nem ismerték az élettörténetét). Pedig ha belegondolunk, nem elvárható, hogy a gyerekvállalást úgy tervezze, hogy közben belekalkulálja a fiatal anyja-apja halálát, betegségét...

Nem beszélve a férjéről, aki egy fillért nem fizet azóta sem a gyerekek után.


Persze értem te mire gondolsz. A felelőtlen gyerekvállalásra. Ami tényleg gáz! A semmire szülni nem lenne szabad.

Viszont akkor is megy az ítélkezés, ha semmit sem tudunk a másikról.

2015. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Nem pontos a kérdés. Miért vállal akár egy gyereket is valaki aki hónapról hónapra él, és nem jön ki a pénzéből? Mert a kérdésedre én azt gondolom, hogy vannak olyan rétegek, akik azért vállalnak egy gyerek után még többet, mert emelkedik a családi, megnőnek a kedvezmények, és ettől várják a könnyebb megélhetést, ami egy látszatmegoldás és ördögi kör, mert a több gyerekből több pénz jön be, de a több gyerek még többe kerül, mint ami arányában bejön.

Mi viszonylag jól élünk, és a pici gyerekeink igényeit lazán tudtuk teljesíteni, de most már a két kamasz fiamra csak fogom a fejem, mert a legdrágább okostelefontól kezdve a legmenőbb márkás cipő, külön laptop, bmx, állandóan vágyakoznak valami után, a világ összes pénze kevés lenne mindehhez, itt már mi is szelektálunk, mi fontos mi nem, mire telik, mire nem, nem is baj, mert nem kell, hogy mindent első füttyszóra megkapjanak. Én ismerek olyan családot ahol szegényebbek mint mi de a gyereknek megvették a százezres okostelót, hogy azzal menőzzön, aztán hónap végén meg nincs mit enni, meg a számlák sincsenek befizetve.

Nekünk nagycsalád van 3 gyerekkel. Az ismeretségi körömben azt látom a nagyon tehetősek nem vállalnak egy gyereknél többet. Azzal a címszóval, hogy mindent meg akarnak neki adni, ezért nem kell a testvér. Ez egy más világ. A legtöbb ismerősöm két gyerekben gondolkodik, vagy elvétve 3, és ennyit tisztességgel fel tudnak nevelni.

Olyan családokat közvetlen közelről nem ismerek, amikről kérdezel, de szerintem olyanok nem is fognak itt válaszolni neked.

2015. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

"Ez téged miért zavar???"


Zavarni nem feltétlen zavar, mivel nem az én problémám. De azért sajnálom a gyerekeket, akiknek ebben kell felnőni, mert a szüleik nem képesek felelősségteljes döntést hozni.


"Miért vállal akár egy gyereket is valaki aki hónapról hónapra él, és nem jön ki a pénzéből? Mert a kérdésedre én azt gondolom, hogy vannak olyan rétegek, akik azért vállalnak egy gyerek után még többet, mert emelkedik a családi, megnőnek a kedvezmények, és ettől várják a könnyebb megélhetést, ami egy látszatmegoldás és ördögi kör, mert a több gyerekből több pénz jön be, de a több gyerek még többe kerül, mint ami arányában bejön."


Igen, ez az, amit sokan nem képesek felfogni. Egy kolléganőmnek két gyereke van, váltig állítja, hogy ha sikerült volna harmadikat szülni, akkor jobban menne nekik, mert annyi kedvezmény jár háromra. Miközben a kettővel hónapról-hónapra élnek, pedig plusz munkát is vállalnak...

2015. márc. 31. 11:55
 8/36 anonim ***** válasza:
97%

Nem gondolkodnak az emberek, legalábbis nem gondolkodnak felelősen, csak ezt tudom mondani. Nemcsak e téren, semmilyen téren. Hatalmas a bizonytalanság a mai világban, nem is látják, nem is nézik, mi lesz a három-négy gyerekkel, miután megszülettek. És három-négy gyerek mellett rendszerint egyáltalán nem dolgozik az anya, tehát a család kiszolgáltatottsága hatványozott!!


Szar ám úgy fölnőni, hogy mindig mindenre folyamatosan nemet mondanak, mert nem telik még arra se, ami tényleg kellene, arról már nem is beszélve, hogy vészel át a család egy átmeneti anyagi zavart. Szar úgy fölnőni, hogy látod, hogy ami a többieknek természetes, arról te nem is álmodhatsz; és még 10 éves sem vagy, mikor már rég le is szoktál arról, hogy egyáltalán kérjél mondjuk egy új nadrágot a régi kinőtt kikopott szakadt helyett (nemhogy még csinos is legyen, és nemcsak anyád szerint, hanem szerinted is), mert tudod, hogy úgyse kapsz. Max ha óriási szerencséd van, akor valamlyik nagytestvéred vagy ismerősöd régesrég divatjamúlt széjjelhordott ruhadarabját megkapod, de az legalább nem bokalengetős.


Nagyon szeretem a gyerekeket, tényleg, és gyönyörű dolog egy nagy család, de ezek a dolgok, amiket föntebb leírtam, nyomot hagynak ám az ember lelkében, ne higgyétek, hogy nem. A gyereknek nemcsak a családi együttlét számít, teszem azt karcsonykor, igenis szeretne egy szép nagy legót vagy világító sellő barbit, mert ő egy pici gyerek, és ha a vágyai folyamatosan nem teljesülnek, az felnőtt korára arra tanítja meg, hogy vagy kompenzáljon és költekezzen ész nélkül, vagy rutinból lemondjon akár a levegővételről is és ne legyenek igényei, vágyai.


Aki a családi pótléktól bármit vár, az sajnos ez a kategória. Bocsánat, de ez az igazság. És abban is igazad van, kérdező, hogy akinek a pelenka megvásárlása is gondot okoz, gondoljon csak bele, hogy egy tizenéves sokkal több kiadással jár ám, mint egy pelenkás. De még egy óvodás is, ha nem akarod, hogy eseménytelenül, a négy fal közt meg a közeli játszótéren teljen a gyerekkora.

2015. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Persze értem te mire gondolsz. A felelőtlen gyerekvállalásra. Ami tényleg gáz! A semmire szülni nem lenne szabad.

Viszont akkor is megy az ítélkezés, ha semmit sem tudunk a másikról."


Nyilván vannak helyzetek, amik nem kiszámíthatóak. A férj (vagy épp a feleség) halála valóban nem az. Na, de hogy elhagy-e a férfi úgy, hogy aztán a gyerekeit nem támogatja. Én ebben nem hiszek. Az embernek tudnia kéne, kihez megy hozzá. (és oda-vissza)

Azt nem merném kijelenteni, hogy semmi szín alatt nem válhatnánk el x év múlva, mert megromlik a kapcsolat, stb. Na, de a férjemért, mint apáért bármikor tűzbe tenném a kezem. Egy lelkiismeretes ember sosem fordít hátat a saját gyerekének, előbb halna éhen, minthogy ne adjon minél többet neki. Ő legalábbis ilyen.

Szóval azért felelősségteljesebb párválasztással kivédhető, hogy lelépjen az apuka úgy, hogy nem is támogatja a gyerekét/gyerekeit...

2015. márc. 31. 12:01
 10/36 anonim ***** válasza:
65%

Bar kulfoldon elek es mire lesz baba addigra lesz haz hitel nelkul, van kocsi stb stb. Meg igy sem tudom megerteni,hogy itt gyakorin miert van ez a nagy eliteles azzal kapcsolatban, hogy mennyit keres valaki es mennyi gyereket vallal.


Eloszor is a penz nem minden. Lehet valaki sokat keres, de nem foglalkozik a gyerekeivel, nincs veluk es nem jo szulo. Es egy szegenyebb is nevelheti oket tisztesseggel. Persze nincs nike cipo, de az nem minden. Mi is szegenyebbek voltunk es tisztesseggel felnottunk. En vagyok a negyedik es nem orultem volna, ha elvetet anyam csak azert mert szegenyebb. :D


Miota lett a gyerekvallalas luxus?


Egyebkent meg ha a gazdagokon mulik akkor kihalunk, mert ok annyire feltik a penzuket, hogy csak egy gyereket vallalnak. Ez pl nem hangzik furan?

Ha honaprol honapra elnek az nem is olyan nagy baj, amig van enni es nem fagynak meg stb.


Sok sok gondolatom van e korul, de inkabb hagyjuk. Megnezhetjuk azt a generaciot is majd, aki mindent megkap es semmire sem kell meg varnia sem. Biztos dolgos turelmes felnott lesz..... :D :D

2015. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!