Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodába, iskolába külföldre...

Óvodába, iskolába külföldre ingázó gyerekeknek milyen az idegen nyelv ismerete?

Figyelt kérdés
Otthon nyilván csak magyarul beszéltek vele, hétvégén is Magyarországon van. Ha csak a külföldi intézményben hallja és van módja használni a nyelvet, milyen szinten képes megtanulni? Származott ebből baja? Nektek,mint szülőknek nem problémás az óvodai ünnepségeken, fogadóórákon a részvétel? Hogyan tudtok naprakésznek maradni?
2015. máj. 28. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes!Az én fiam az Osztrák-magyar Európa Iskolába járt(általános+gimi),az Istenhegyi útra(ma már egyetemista Ausztriában).Előtte az ehhez tartozó oviba járt(Orbánhegyi út).14 évesen-engedéllyel-letehették a felsőfokú,minősített nyelvvizsgát.Angolból is érettségizett,ami középfoknak felel meg.Mi éltünk Németországban,így én is beszélek németül(bár közel sem anyanyelvi szinten).Soha nem volt gond a fogadóórán,ünnepségeken.Mondjuk itt ha valamiért be kellett menni,ami a gyereket érintette Ő is mindig ott volt,hiszen Róla volt szó.Ha valamit nem értettem,Ő lefordította.Tanulni soha nem kellett Vele,azt a suliban megoldották,ráadásul Ő eléggé önálló volt mindig is.
2015. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de én arra lennék kíváncsi, ha valaki tényleg külföldi oviban, iskolában kezd nyelvi szempontból a nulláról, akkor mennyire tudja elsajátítani a nyelvet ott? Hiszen ott még a társaival sem tud magyarul beszélni, mint mondjuk egy magyarországi idegen nyelvű közintézményben. Ott nem tanítják a nyelvet, hanem csak használják, sok esetben akcentussal.
2015. máj. 28. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Pár éve pesti óvodákban külön foglalkozást vezettem. Szeptemberben kezdődött a tanév, én november végén kezdtem dolgozni. Volt az egyik oviban egy kis vietnámi lányka, középső csoportos, azaz 5 év körüli. Az óvónők elmondása szerint mikor szeptemberben a csoportba került, egy szót se értett magyarul. Szűk 3 hónappal később, mikor az én foglalkozásomra kezdett járni, már egész értelmesen el lehetett vele beszélgetni magyarul.
2015. júl. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Én is eddig ilyeneket hallottam, csak hihetetlennek tűnik.
2015. júl. 7. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Az 1.vagyok.Bocsi,de nekem ebből a mondatból:"Nektek,mint szülőknek nem problémás az óvodai ünnepségeken, fogadóórákon a részvétel? Hogyan tudtok naprakésznek maradni?"az (is) jött le,amire választ adtam...ráadásul a válaszom többi része is erre irányult(itthon élünk,ergo itthon magyarul beszélünk,ám az intézményben csakis németül(a többi diák és a tanárok is-lévén magyar anyanyelvűt nem vesznek fel).Na,mindegy,lényeg,hogy mástól választ kaptál a kérdésedre.
2015. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megint az 1. vagyok.Ez eddig elkerülte a figyelmemet:ott nyilván nem használják a nyelvet,csak tanítják,akcentussal.Tévedsz.Csak és kizárólag német anyanyelvű tanárok vannak,akik-a mi esetünkben,mivel Osztrák iskoláról van szó-a hochdeutch-ot beszélik.Mivel nem is tudnak magyarul,így nem csak tanítják,hanem használják a nyelvet.Az osztrák területnek minősül,így az ottani alap kommunikációs nyelv(a szülőkre tekintettel is)is, a német.
2015. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tanítják-ot felcseréltem a használják-al.De.Tanítják ÉS használják.
2015. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, de félreértesz. Az akcentusos környezetet én éppen a külföldi környezetre értem, amire a kérdésem is irányult. Tehát ha egy magyar kisgyerek például ausztriában van, ott egy akcentusos környezet veszi körül, csak ezt a nyelvet fogja ismerni, mert a szülők otthon magyarul beszélnek. De a lényeg nem is ez, mert később úgyis megtanulja az iskolában a hochdeutschot is. A 2. válaszoló azt írta, hogy vietnámi kislány magyarországi oviban szépen meg tud tanulni magyarul rövid időn belül. Én egy ilyen helyzetre lennék kiváncsi. Ezek szerint rendesen meg tudnak úgy is tanulni, ha csak az oviban és a környezetben hallják az idegen nyelvet. Te egy másik helyzetről írtál. Érthető a többi kérdésem is, hogy magyar szülők külföldön hogyan tudnak bekapcsolódni a gyerek óvodai közösségi életébe, mert biztos, hogy nehezebben, mint itthon.
2015. júl. 8. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!