Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok ha néha...

Rossz anya vagyok ha néha ütöm a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ti is rászoktok csapni ha nem normális?
2015. jún. 3. 11:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
21%
én nem szokok rácsapni, bár az enyém normális... én nevelem, az ütögetést nem tartom nevelésnek.
2015. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Enyémek is normálisak!
2015. jún. 3. 11:14
 3/41 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Sokkal többet érsz vele, ha megbeszéled inkább. Nálam hatásosabb, egyszer csaptam rá, többet nem fogok, rosszabb hatást váltottam ki.
2015. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Egyszer sem csaptál rá?
2015. jún. 3. 11:14
 5/41 anonim ***** válasza:
85%

Nem, és tudatosan, nyugodt állapotban soha nem mondanám rá, hogy nem normális. Akármilyen durván viselkedik egy gyerek, annak mindig oka van. Más kérdés, hogy nagyon-nagyon ritka lehet az a szentéletű szülő, aki egy ilyen "helyzet" kellős közepén is minden egyes alkalommal képes higgadtan végiggondolni, hogy mi a helyes reakció a gyerek viselkedésére (utólag már könnyű okosnak és tökéletes szülőnek lenni). Szóval meg nem ütöttem, de van, hogy nagyon rosszul reagálok, és utólag bánom, szégyellem. Minden szülő hibázik, ki ebben, aki abban.


Akkor van gond szerintem, amikor elméleteket gyártunk a hibáink felmentésére, és azt próbáljuk bizonygatni, hogy a verésnek igenis helye van a nevelésben. mert nincs. Az egy hiba, amit azért követtünk el, mert abban a pillanatban nem ismertük fel a helyes megoldást.

2015. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
41%
jaaa, akkor te se ütöd a gyerekedet, nem? mert a kérdésben még azt írod, hogy nem normális, aztán meg már normális... elég fura anya vagy, annyi szent, szereted a gyerekeidet? miért nem ütögetsz olyat aki egy súlycsoportban van veled? hátha visszaütne és megtudnád milyen "kellemes"...
2015. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
6os, te fogyatékos vagy vagy mi van veled? Normálisa hangnembe is tudsz írni,vagy abba már segítség kell?
2015. jún. 3. 11:19
 8/41 A kérdező kommentje:
Normális, de rossz. Értelmezési tudásod egy nagy nulla.
2015. jún. 3. 11:20
 9/41 anonim ***** válasza:
63%

Védőnőm szerint egy jó időben adott pofon csodát művel. Bár szerintem ez az iskoláskorúakra értendő.

Most van egy két és fél éves, rendkívül akaratos gyerekem. Nagyon sokáig nem ütöttem rá. De elég a combjára egy akkora, hogy megilletődjön, azóta sokkal könnyebb vele.

Ha kétszer elmondom, és meg se hatja, akkor ráütök. És lám, egyből szótfogad.

A nevelési célú ráütéstől nem lesz kék-zöld.

A Biblia tanítása szerint ne vond meg a vesszőt, de ne a saját indulatodat vezessed le a gyereken.

2015. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
46%
Az emberi primitivizmus biztos jele, ha egy felnőtt nő nem képes annyit tanulni a kommunikációról, hogy ne legyen szüksége arra, hogy üssön. Nem rossz anya vagy, csak nem tanulsz, olvasol, csak ütsz, mert ahhoz nem kell fejlődni, azt mindenki tud, és így kevesebb energiát teszel bele, mint amit a gyerekek érdemelnének. Speciel én lenézem azt a szülőt, aki ennyi tanulásra sem képes a gyerekeiért.
2015. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!