Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok ha néha...

Rossz anya vagyok ha néha ütöm a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ti is rászoktok csapni ha nem normális?
2015. jún. 3. 11:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
nekem=neked
2015. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
Előfordult már nem egyszer, hogy árcsaptam, de nem azért mert ettől várom a helyzet megoldását, csak mert tehetetlen voltam és elöntött a vér, ez pedig az igazat megvallva nem a gyerekről állít ki bizonyítványt. Szóval igen, nem tagadom, de nem vagyok rá büszke se. Mondjuk nekem vannak gondjaim a kislányommal bőven és régebben még inkább voltak, meg nyilván én se vagyok egy tökély, de haladunk azért az igazi megoldás felé most már. Hatéves amúgy.
2015. jún. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
10%
Püff neki most olvastam a válaszokat, nem gondoltam, hogy ennyi válasz után én leszek az első, aki ezt bevallja (magának...). Biztos, hogy van sok ember, aki tényleg még soha de soha de egyszer se csapott rá a gyerekere, de hogy az emberek 99%-ára igaz lenne, azt nem hiszem el! És most nem arról beszélek, akinek másfél éves kisbabája van, mert az még azt se tudja, miről beszél e téren. Na mindegy, az internet már csak ilyen! Utolsó voltam.
2015. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
33%
Kedves Utolsó válaszoló, két dologban nagyon igazad van: az egyik, hogy akinek még kicsi a gyereke, netán otthon is van vele, és nem 8 óra munkahelyi stressz után kell kezelnie a nehéz helyzeteket, az még könnyen üszke arra, hogy sosem hibázott ebben a kérdésben. abban is igazad van, hogy - sajnos - nem 90% az, aki így neveli a gyerekét, hogy nem üti meg. de nem kell a sorok között kivehetően önbecsapást vagy hazugságot feltételezni az itt válaszolókról, mivel az a 8-10 ember nagyon, de nagyon nem reprezentálja a teljes társadalmat. Tehát nyugodtan el lehet hinni, hogy igazat mondanak, mint ahogy te is őszinte voltál.
2015. jún. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
76%
33-mas most azt komolyan gondolod, hogy ez az X darab ember, aki válaszolt a társadalom 99%-a? Érdekes módon vonsz le következtetéseket. Kb évente 90ezer gyerek születik Magyarországon, ennyi anya azért nem válaszolta meg a kérdést hogy ebből ilyen százalékos arányt levonj :-D Olyan hihetetlen, hogy 90 ezer gyerek anyjából ez a 20 db aki válaszolt rendelkezik annyi önuralommal és türelemmel hogy nem ütötte meg a gyerekét? Bár mind a 90ezer ezt válaszolná, de sajnos biztos vagyok benne, hogy a mérleg nyelve nem efelé hajlik..
2015. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
20%
Az a hihetetlen, hogy 90ezer gyerekből pont annak a 20-nak az édesanyja pont most pont itt van :) Vagy hogy 20 szülőből, aki most itt van, pont mindegyik a mindig megfontolt, elveihez hű, hibát soha el nem követő kategória. De ne menjük bele a statisztika tudományába, nehogy aztán úgy tűnhessék az avatatlan olvasónak, valaki esetleg magyarázni akar valamit...
2015. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
62%

Nem hihetetlen itt semmi, csak Te is arra számítottál, amikor elolvastad a kérdést, hogy itt most aztán meg lehet nyugtatni egymást, hogy te is ütöd, én is ütöm, rendben van ez így, ez a normális, és aki nem üti, az hazudik.


Az persze eszedbe sem jutott, hogy nem mindenki válaszol, aki itt van éppen és elolvassa a kérdést.... és nyilván könnyebben, hamarabb írja le az a véleményét, aki nem üt. És mivel szerintme erősen félreértettél valamit: 90 ezerből nem 20 az, aki nem üt, hanem ennél azért szerencsére sokkal több. 20 az, aki most le is írta, és azt is, hogy miért nem.


De ha te azzal akarod megnyugtatni magadat, a lelkiismeretedet, hogy nem hiszel nekünk, az a te dolgod.

2015. jún. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
65%
Nem konkrétan nektek nem hiszek, szerintem te nem is érted, amit írtam, ha ezt olvastad ki belőle... és légyszi ne mondd meg nekem, hogy mit vártam ettől a kérdéstől... Mondjuk ha ilyen indulatos, ítélkező, önelégült és arrogáns vagy, tényleg egyre nehezebb elhinnem, hogy igazat mondasz....
2015. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Nem vagyok önelégült, sőt. többféleképpen is leírtam már itt, hogy egyrészt mindenki hibázik a gyereknevelésben, az egyik szülő azzal, hogy üt, a másik azzal, hogy sokat kiabál a gyerekkel, a másik nem kiabál, de kicsúszik valami megalázó, bántó mondat, és a szavaival akár egy életre is megnyomoríthatja a gyerekét. Néha a szavak nagyobbat ütnek, mint egy pofon. Én messze nem vagyok tökéletes, van mit megbánnom, szégyellnem, bocsánatot kérnem a gyerektől, minden nap hibázok.


De sértő volt a hitetlenkedésed, ezért reagáltam így mert ha nem arról van szó, hogy konkrétan nekünk nem hiszel, akkor nem értem, miért is írtad le, hogy hihetetlen, amit itt olvasol. Ahhoz nekünk semmi közünk nincs, hogy akik nem válaszoltak, azok miért nem, és ők ütnek-e vagy nem.

2015. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 gumicsizmás bagoly ***** válasza:

De kár... nekem már nagy gyerekeim vannak és kiskorukban bizony volt, hogy kikaptak. Ha a mai önmagam tanácsot adna a réginek, soha nem ütném meg őket.


Mert emlékeznek ám a nagy anyai sallerekre 27 évesen is :(


csak egyet bántam meg: a legidősebb, ma 27 éves gyerekem ott téblábolt a villanytűzhely körül, nézegette, hogy piroslik a spirálja, Hiába mondtam neki nem szabad, forró, amikor levettem a fazekat és kikapcsoltam a rezsót, csak odasomfordált és megpróbálta... istenem, az ujja begye füstölt és csak nézte... és mondta később sírva, hogy anya mondta, hogy forró...


na amikor a másodikom is kipécézte magának a konyhát, ő viszont kapott egy nagyot a fenekére. Szóval szerintem teljesen mentalitás függvénye, hogy kinél hol és mikor szakad el a cérna, én ma már nagyon sajnálom, hogy otthonról magammal hoztam azt (hiszen engem is vert az anyám), hogy a másikat meg lehet ütni. ma már azt mondom, örüljek, ha 70 évesen nem fogják visszaadni.

2015. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!