Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az árvaházról valaki mesélne?

Az árvaházról valaki mesélne?

Figyelt kérdés

(nem tudom, hogy ezt milyen kategóriába kéne besorolni)

Szóval, arra lennék kíváncsi, hogy az árvaházban úgy kell-e viselkedni, mint az oviban (együtt eszünk, alszunk és megyünk mindenhova), a gyerek többsége fogyatékkal élő-e...vagy ilyesmi...ugyanabba a suliba lehet-e járni (az én példámnál mondjuk járhatok-e a kiskossuthba Debrecenben ha árvaházba kerülök? Illetve még fontos dolgokat, ha tudna valaki mondani. 13 éves vagyok.



2015. jún. 5. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

sokkal jobban magára van utalva, pl amíg egy szülő odafigyel a tanulásra, a nevelők nemigen, ha bukik akkor bukik.

ugyanez a szexuális élettel, terhes lett a lány a csoporttárstól, semmi gond, átvitték anyaotthonba.

annak a csoporttársnak meg már 5 gyereke van 5 lánytól, mindenki 21 alatt..


a kisebbek pl 4-6 éves folyamatosan bepisil, valami lelki frusztráció az oka


hallottam hogy egy kisfiú nem ment át a konyhába vacsizni a többiekkel, mert még játszott, így az esti fürdésnél hideg vízzel zuhanyoztatták le, végigüvöltötte a kicsi.


csak ennyiről tudok(tanúja voltam), nem tudom mik mehetnek még..

2015. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
de nem árvaáz a neve az biztos, hanem valami intézményrendszerbeli nevelőszülős dolog, 24. életévig lehet benne a gyermek
2015. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Árvaházak már nem léteznek!Nevelőszülők,nevelőotthonok vannak.
2015. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Az árvaház szót manapság nem szokás használni.

Eleve az árva mást jelent.


A gyerekek többsége nem fogyatékkal élő, hanem teljesen normális, átlagos gyerek, akik ugyanúgy járnak iskolába a többi gyerekkel. Nincs külön iskola nekik.


AZ alvás/evés együtt történik és vannak közös programok.

2015. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk járt valami sportra,akkor oda ugyanúgy elmehet és kifizetik?
2015. jún. 5. 23:16
 6/6 anonim ***** válasza:
A fogyatékos gyerekeknek megvan a saját intézményük, ahol elhelyezik őket, ha a szüleik nem tudnak/akarnak gondoskodni róluk. Persze van olyan intézet, ahol meg tudják oldani az épek és a fogyatékkal élők együttnevelését is, de azért ne súlyos értelmi sérültekre gondolj, hanem pl. olyan gyerekre, aki nem hall a fél fülére, vagy csípőficamos. Magatartászavaros gyerek mondjuk sok van az intézetekben, sőt, a nagy részük ilyen sajnos.
2015. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!