Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen vizsgalatra lehet...

Milyen vizsgalatra lehet elvinni egy babat ha nagyon nehezen kakil es ritkan?

Figyelt kérdés

19 honapos kislanyom egy ideje nagyon nehezen sok ideg es sokszor sirva kakil.

Minden 5 nap van szeklete.(adok neki sok rostosat is.)

Keveset eszik ,cicizik is meg sokat,elkepzelheto hogy a szervezete az anyatejet feldolgozza teljesen ezert van ilyen ritkan szeklete.

Milyen vizsgalatra lehet elvinni hogy kideruljon van-e valami mas is a hatterben?



2015. jún. 6. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Akár a gyerekorvosotok vagy a védőnő is meg tudja ezt mondani, elég gyakori kisgyerekeknél a székrekedés. Adj neki sok folyadékot, próbálj meg szilvalevet vagy olyan teát itatni vele, amibe aszalt szilvát áztattál. Natúr joghurt is segíthet, reggel és este egy pohárral. Van kúp, ami segít könnyebbé tenni a kakilást.


Ha egy ideje fennáll már az, hogy fáj neki a kaki, elképzelhető, hogy félelemből visszatartja. Ez ördögi kör, mert minél tovább marad a végbélben, annál jobban összeáll, megkeményedik, és megint fájni fog.

2015. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom írom le! Lányom két és fél éves volt, mikor 9 napig nem kakilt.5 naptól orvos segítségével minden praktikát bevetve (tejre cseresznye vagy dinnye, rostosak,kúp, meleg vízben ücsörgés és még sorolhatnám)mindent kipróbáltunk és semmi!!!8 .napon a kórházba vittük már, hogy segítsenek,vizsgálják meg,de ott jött a totál katasztrófa...ahogy bántak vele,vérzett a végbele csővel turkálgatva, aztán beöntés,amit a gyermekem sikeresen elég sokéig vissza tartott, mert már annyira félt.megjegyezném csak a kórházi dolgok után jött az extra félelem.Hiába kértem az elején, hogy csináljanak egy ultrahang vizsgálatot,abból rögtön kiderüne, hogy van e valahol elakadás, vagy ki van e tágulva kicsit valahol a bél s ott ül a dolog,de azt nem az felesleges mondták.sok órányi szenvedtetés után, saját felelősségre elhoztam onnan és S.O.S-ben, magánban még aznap este elvittem egy ultrahangra,ami rögtön megmutatta, hogy nincs semmi durva elakadás, tágulat,vagy betegség,hanem az átlagosnál kicsit több széklet, de már lent,jó helyen.Nos ha ezt megcsinálták volna a kórházba az elején,akkor rengeteg szenvedéstől menekülhettünk volna meg.Ezután 2 hónapig minden nap Guttalax cseppet kellett szednie, hogy állandósuljon a bélmozgás, mert vszínű, hogy az volt a ludas, meg Laevolac szirupot kellett innia kétnaponta elég sokáig.A kakilás egyszer csak normalizálódott, dea lelki dolgok miatt nagyon sokáig tartott.bocs, hogy hosszú voltam, de rettenetes fél év volt ez, és úgy gondolom, hogy az első ami lehetne az a fájdalommentes ultrahang,és kúra szerűen adhatnál Laevolacot,nem lehet hozzá szokni és nagyon jó.Semmi más vizsgálatba nem mennék bele!!!!!
2015. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosnál kérdezz rá. De amúgy nem kell megijedni, a babák, kisgyermekek körében gyakori probléma a székrekedés. Az én kisfiamnál is vlt ilyen időszak, de aztán helyreállt. A Duphalac szirup (kb. ugyanaz mint a laelovac) nagyon jó volt erre.
2015. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!