Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit csináltatok...

Szülők, ti mit csináltatok kamaszként nyári szünetben?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kíváncsi hogy mikor még alig volt, tévé, telefon és egyéb modern eszközök mit csináltak a kamaszok. Szeretném értelmesen eltölteni a nyaramat. Június végére már van programom és július első 2 hetére is de aztán nem tudom mit csinálok.

Mamáéknál leszek egy kis faluba ott nincs számítógép csak a telefonom marad de nem akarom egész nap nyomkodni. Ott vannak barátaim de nem nevezném őket barátnak (előttem jópofiznak, hátam mögött kibeszélnek). A legjobb barátnőmmel is fogok találkozni de nem minden nap mert ő bent lakik a városba.

Úgy tudom régen már 14 évesen dolgoztak de itt nincs munka és anya és mama sem engedné szerintem. Mama halálra félt, nagyon konzervatív pedig jó környéken lakunk.

Szóval ti mit csináltatok? Anya nem emlékszik rá mama se nagyon és nincs kitől megkérdeznem ezért vagyok ilyen kíváncsi :)

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2015. jún. 17. 08:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

13 éves koromtól én voltam a legidősebb lány. Az én feladatom volt a mosás, mosogatás, heti egy nagytakarítás, jó idő esetén havi egy ablakmosás. Nyaranta a húgomat is a nyakamba rakták. Egy k i b a s z o t t élmény volt.

Soha nem értettem anyánk logikáját: ahoz nem voltam kicsi, hogy a bugyikat, alsógatyákat kézzel mosószappanozzam, sem ahoz, hogy mindent kitakaritsak (5 szoba, két fürdő, konyha), de ahoz végképp nem hogy egy háromévesre vigyázzak, etessem, ellássam, bilire szoktassam.

Viszont, ha el akartam menni fagyizni a barátaimmal(amíg még voltak) akkor kicsi gyerek voltam, és nem mehettem sehová.

17 évesen hétvégente és egész nyáron feketén dolgoztam, csak ne kelljen otthon lennem.

Én nem sírom vissza a gyerekkori nyaraimat.

25n

2015. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nagyon jó olvasgatni milyen volt a régi időben :)

Nekem is lesz tábor méghozzá 2 júliús elején aztán szerintem mamánál leszek kertészkedek, olvasok, tanulok és lehet befejezem a varrást amit tavaly nyáron kezdtem el :)

2015. jún. 17. 10:58
 13/17 anonim ***** válasza:
32 eves vagyok. 16 eves koromig nyaron olvastam szinte minden nap, m imadtam es imadom a konyveket most is, strandra jartam a baratnoimmel, augusztus vegen pedig edzotabor. 16 eves korom utan pedig keszultem az egyetemi felvetelire 2 nyaron keresztul.
2015. jún. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Aranyos, hogy azt gondolod, hogy amikor a mostani szülők gyerekek voltak, akkor még nem nagyon volt tévé, telefon, meg hasonlók :) Jó, internet nekünk még nem volt bekötve otthonra akkor, amikor tini voltam, de számítógép már volt, tévé meg pláne, dvd is, vezetékes telefon főleg volt, de mobilja is volt már szinte mindenkinek :)

Amikor én voltam 14 éves, már jó ideje nem lehetett ennyi idősen dolgozni, csak 15 éves kortól, azt is csak nyári szünetben, 16 éves kortól meg már suli mellett is.

Szóval én 14 évesen nem dolgoztam semmit még, bár szerettem volna, jó lett volna némi pénzt keresni.

Arra emlékszem, hogy 15 éves koromból kb. az volt a nyári szünet, hogy a haverokkal tekeregtem a városban, jöttünk-mentünk, néha strandon is voltunk, helyi fesztiválokra, koncertekre is elmentünk, de a szüleimmel is voltam nyaralni, meg strandon is.

14 éves koromban ez még nem volt, akkor főleg az unokatesómmal jártam össze, mert ő közel lakott, és nagyon jóban voltunk. Ezen kívül rengeteget olvastam, úsztam, meg hát ja, tévét is néztem épp eleget, de szerintem ezzel nincs baj. Ja, meg most jut eszembe, mentem én is a nagyszüleimhez, ugyanígy pici falu, ahol tényleg nem nagyon volt semmi olyasmi, amit otthon megszoktam, volt három tévécsatorna, az is fekete-fehérben, számítógép felejtős, még térerő is alig volt :D Viszont ott nem egyedül voltam, hanem a négy unokatesómmal, akikkel közel egyidősek vagyunk, szóval mi nagyon jól elszórakoztattuk egymást, lehetett kertészkedni, gyümölcsöt szedni, főzésben segíteni, én ezeket nagyon élveztem.

2015. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :))

Anya mondta még régen hogy nekik csak hétfő volt adás fekete-fehérbe, nem volt mobiltelefon, neki 18 évesen lett először illetve internet se volt

Bár ő 1977-ben született, idén már 37 éves lesz

2015. jún. 17. 13:40
 16/17 anonim ***** válasza:
Ja hát úgy igen, az lehet, sőt, tényleg így volt, csak én egy tízessel fiatalabb vagyok, mint anyukád :) Szóval nálam ez a csak fekete-fehér tévé, meg adásszünet, meg ilyenek inkább az én szüleim generációjához kötődik, akik viszont már nagyszülők és ötven felettiek.
2015. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

25 vagyok tehát nekem nem volt olyan rég.

3 variáció volt. 1: A barátnőmékkel voltunk egész nap szó szerint, tehát reggel 7-től volt hogy éjfélig. Társasoztunk, fociztunk, tollasoztunk ilyesmik.

2: Nagymamámnál voltam, ő pesti panelban lakik. Ott több volt a tévézés, vagy rajzoltam, időnként lementünk a játszótérre a ház többi gyerekével.

3: Anyu munkahelyén voltam, tehát reggel 5-kor mentem vele és este vele jöttem haza. Állatkertbe dolgozik, így jól elvoltam. :)

2015. jún. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!