Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 hónapos babák szüleit...

Kinga004 kérdése:

7 hónapos babák szüleit kérdezném hozzataplalassal kapcsolatban. Ti hogyan csinaltatok/csinaljatok a kivaltasokat?

Figyelt kérdés
Babám lassan 7 hónapos,amit eddig kostoltattunk Vele szerette. Eddig kb 150 g fozeleket evett ebedre,es meg 60-140 tapot. Ma csak 80 g fozeleket kert es evett meg kb 250 tapot.Kerdesem az lenne,hogy meddig kinaljatok meg minden kivaltando étkezés utan tapszerrel es mikor vizzel csak? Attol függően,hogy mennyi főzeléket evett vagy mindig? Uzsonnára kb mi szamit egy egész adagnak? Ott is hasonlóképp jártok el? Köszönöm elore is a válaszokat!
2015. jan. 8. 15:36
 1/5 kloetta ***** válasza:

Mennyit eszik meg tápból?

Az lehet egy viszonyítási alap esetleg.

Oli most 9 hós, 5 hósan kezdtük a ht-st. akkor kb 150-160 ml tejcsit evett meg egy étkezésre, ma már 260 ml.

kanalasból 300 ml-t eszik most. én úgy csináltam az elején, hogy mikor már több mint 100 ml-t evett, csak vizet kapott utána, vagyis a táp 2/3át megkapta.

Tud inni rendesen sok vizet? mert ha csak 5-10 ml-t akkor ugye nem vagy sehol vele. Oli most a kanalas után minimum 20-30 ml vizet iszik.

2015. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igaz az enyém 9 hónapos már de még emlékszem hogy csináltam :)

én kb 1 hónapig adtam neki utána tápszert és utána jött a gyümölcslé (vizet kiköpi, nem hajlandó meginni), megmondom őszintén sose néztem hány grammot evett, amikor már kiköpte, nem nyitotta a száját úgy voltam vele, hogy elég volt neki (persze nem 1-2 kanál után) uzsonna - tízórai : ezeket elég gyorsan sikerült kiváltani, mert egyikre tejpépet kap másikra gyümölcsöt natúr péppel mind a kettőt rettenetesen szereti, így hamar megevett belőle annyit, amennyivel jól is lakott :) (tejpépet pl: 3. nap után már annyit evett, gyümölcsöt is kóstoltatja már az elején az ember, így abból is hamar megette az adagját)

2015. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Változó mennyit eszik,de kb 170-210\alkalom. Habar ma rekord sok tápszert es tejet kert,a főzelék rovására... A vizet szepen issza. Nyilvan nem egy szabályszerű dolog az evés,csak azert nem tudom,hogy pl. 150 g főzelék utan megkinaljam e táppal,mert lehet a szomjat ia azzal oltja. Viszont ha itt kihagyjuk ezt a tapot, akkor lehet keves lesz a napi tápszer mennyisége...
2015. jan. 8. 17:52
 4/5 anonim ***** válasza:
kevés a napi tápszer mennyisége? bár múltkor itt tényleg olvastam ilyenről hogy állítólag megvan hány hónapos babának mennyi tápszert "kell" még napi szinten ennie... figyelj... felejtsd ezt el! annak idején a lányomnál se mondott ilyet a védőnő és most a fiamnál se... van elég vitamin a főzelékbe, gyümölcsökbe, amire szüksége van :) ne számolgasd.. egyen annyit amennyi jól esik neki :) "2"
2015. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,valoban van adat,hogy mennyi tápszert kellene ilyenkor is enniuk. Egyebkent eleg nehez első gyermekeskent szerintem a helyzet,ahol csupán csak annyi segitseget kapsz,hogy tegyel ugy,ahogy a babat kívánja... Most itt meg erosen mi iranyitunk,jo lenne ennek tobb támpont segítségként pl. a vedonotol vagy az orvostól.
2015. jan. 9. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!