Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korában engednétek...

Hány éves korában engednétek el a gyereketeket a nagyszülőkhöz először hosszabb időre (2-3 hétre)?

Figyelt kérdés
Nagyon messze laknak a nagyszülők és szeretnének az unokájukkal tölteni pár hetet a nyáron. A férjem és én dolgozunk, mi nem tudunk kivenni szinte egy napot sem, de azt mondták, hogy ők - mivel már nyugdíjasok - szívesen lennének az egyetlen unokájukkal. Nekünk a férjemmel ez lenne az első alkalom a gyerek nélkül mióta megszületett (őszintén, jó lenne ennyi év után picit pihenni, egymásra figyelni). Soha nem töltöttek a nagyszülők a gyerekkel sok időt, csak látogatóba mentünk pár napra egy párszor, mert nagyon messze laknak (nem Magyarországon lakunk). Ennek ellenére 100%-ig megbízom bennük, tudom, hogy nem lenne gond, de nem akarok rájuk túl nagy terhet rakni. Szerintetek hány éves kor körül lehet ezt megtenni? (A fiunk 4 és fél éves lesz nyáron).
2010. márc. 1. 02:02
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

A leírásodból azt olvasom ki, hogy gyerek még nem volt egyedül a nagyszülőkkel, eddig mindig ti is ott voltatok vele...


Tudni kell, hogy a gyerekek egészen másképp viselkednek, ha nincs ott anyu és apu, főleg ebben a korban mindenkinél kipróbálják a tűréshatárokat (meddig mehetnek el, mit szabad és mit nem).

Semmit nem számít, hogy otthon már kialakult szokások vannak, ők azért ennek ellenére mindenkinél megpróbálkoznak, hátha ott mások a szabályok?


Az én gyerekeim pl. itthon mindig mintaszerűek voltak ebben a korukban, de amint a nagyszülőkre vagy a babyszitterre bíztam őket, rémes, miket műveltek, én sem akartam elhinni! :-[


Én azt gyanítom, hogy ebben a korban az is "kiborítja" a gyerekeket, ha a szülei ott hagyják valahol! (Ezért van, hogy gyerekpszichológusok nem javasolják 10-12 éves kor előtt a táboroztatást sem.)


A kisfiad alig ismeri a nagyszüleit, hogy valóban nyugodtan rájuk bízhasd őt hetekre, sokkal gyakrabban kellett volna eddig találkozniuk. (Ha ők már nyugdíjasok, akkor miért nem utaznak hozzátok pár hétre? Ezalatt alaposan összeismerkednének a gyerekkel.)


Egy kicsi gyerek energiája erősen eltér a nyugdíjasokétól : akiknek megszokott nyugodt életritmusuk van, délutánonként aludni szoktak, hogyan tudnának HETEKIG egy életvidám, energikus kisgyerekhez alkalmazkodni?!... Vagy a gyerek lesz kénytelen öregesen élni (ülni egy helyben, csöndben lenni) vagy a nagyszülők fognak kikészülni a rohangálástól, játszóterezéstől, biciklizéstől, stb.


Mi csak egyszer kértük meg a szüleimet, hogy vigyázzanak egy napon át a gyerekeinkre (akkor 4 és 5 évesek voltak), mikor költözködtünk és szükség volt a segítségükre. Hiába közel lakunk egymáshoz, szinte minden hétvégén összejárunk, mégis ez a nap teljesen kiborította a szüleimet!... Hiába, pár órát még kibírtak volna 2 életvidám gyerekkel, de az egész nap már sok volt nekik, nem tudtak úgy pihenni, ahogy ők megszokták.


Úgy gondolom, hogy a kisfiadnak is elég nagy lelki törés lenne, ha több hétre távol kerülne a szüleitől, az ilyen kicsiknek 1 egész nap is végtelen hosszúnak tűnik...


Szóval, én nem engedtem még napokra sem a nagyszülőkhöz a gyerekeimet. (Ennek ellenére elég sokszor látták a gyerekeket, mert gyakran látogattuk őket.)

2010. márc. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nekem még ugyan nincs gyerekem, inkább saját élményekre támaszkodhatom!

Kiskoromban szüleim nyaranta odaadtak minket nagymamámnak egy-egy hétre(bátyámat és engem, de általában külön), és mivel én kisebb voltam,4-5 év körüli, nehezen viseltem a szüleimtől való távolságot!

Rendszeresen látogattuk, mert egy városban laktunk és nem volt idegen a hely meg ő maga sem, mégis nyűgös voltam hogy kiszakítottak az én otthoni környezetemből, szokásaimból!

Ha úgy döntötök hogy odaadjátok a kisfiút nyaralni, készüljetek fel hogy kedvenc játékai, takarója, stb vele legyen, ételeket is főleg olyat készítsenek neki, amit biztosan szeret és megeszik!

Én még tisztán emlékszem, nagyim panaszkodott rám szüleimnek, milyen rossz evő vagyok, közben gyakran főzött olyasmit amit nem szivesen ettem meg! :P

A kisfiú semmiképp ne érezhesse azt, hogy a szülők "lepasszolták", de azt annál inkább hogy a nagyszülők mekkora szeretettel várják az unokát!

Ha nagy a távolság, és a kisfiú a ritka látogatások miatt alig ismeri a nagyszülőket, érdemes elkezdeni már most kialakítani a kötődést köztük, hogy ne "idegenek" közé kerüljön nyárra!

Gondolok itt a bevonására a telefonbeszélgetésekkor, akár webkamerával az interneten,stb!

Hirtelen ezek jutottak eszembe, sok sikert!!

2010. márc. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Te jó ég ez azt jelenti hogy 10 éves koráig a gyereked 25 órában szolgálni kell és még egy napot sem foglalkozhatsz magaddal különben összetörik a kis lelke?? :O Az eszem megáll, hogy valaki ennyire ősanya... Nincs is mit csodálkozni mennyi depressziós meg ideges anyuka van és miért van annyi válás... -.-" Meg is érdemlitek a sorsotokat...
2010. márc. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Jesszus mikor megláttam a kérdést azt hittem, hogy valami nagyon pici babáról van szó. Mondjuk olyan egy év körüli. Na, de ne már! Egy majdnem 5 éves gyerek már simán el van a nagyszülőknél. Én kis koromban rengeteget aludtam nagyimnál nyaranta. Első alkalommal persze, hogy van egy kis hiszti, de nem kell rögtön megijedni és rohanni a gyerekért. Napról napra egyre jobb lesz. Sőt én már alig vártam, hogy mehessek a nagyimhoz. Az a baj, hogy a mostani anyák túlságosan óvják mindentől a gyereküket, és ez szerintem nem épp a legjobb megoldás. Legyen az a gyerek picit önállóbb, legyen minél több kapcsolata a környezettel, de ez csak az én véleményem. Végül is úgy neveled ahogy szeretnéd. :) Viszont ne csodálkozzanak az ilyen típusú szülők, hogy az oviban és esetleg a suliban se tudja majd ott hagyni.
2010. márc. 1. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszokat. Először is válaszolnék a kérdéseitekre, aztán tennék egy kis kiegészítést.


"Ha ők már nyugdíjasok, akkor miért nem utaznak hozzátok pár hétre?"

Mert most mentek nyugdíjba.


"Egy kicsi gyerek energiája erősen eltér a nyugdíjasokétól : akiknek megszokott nyugodt életritmusuk van, délutánonként aludni szoktak, hogyan tudnának HETEKIG egy életvidám, energikus kisgyerekhez alkalmazkodni?!"


Az én apósomék nem szoktak délutánonként aludni, nagyon aktív életet élnek.


Mi nagyon sokat költözünk országról-országra (a férjem katona). A gyerek ehhez a költözéshez hozzá van szokva. Viszont kivesz sokat az emberből ez a stresszes életmód, és ezért ajánlották fel a nagyszülők, hogy vigyáznának a gyerekre pár hétig plusz szeretnének vele időt tölteni. Nem tudom, hogy mi legyen. Eléggé nehéz ez a helyzet...új költözés áll előttünk nyár végén és akkor még messzebb kerülünk a nagyszülőktől.

2010. márc. 1. 03:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Engem egyébként a nagymamám nevelt kis koromtól (van anyukám, de nagymamáméknál laktam évekig). Volt jó és rossz tapasztalatom, amelyek kihatottak az életemre elég rendesen, szóval nem szeretném, hogy ez a fiammal is megtörténjen. Nem hiszem, hogy rossz anya volnék csak azért, mert aggódom ilyen dolgok miatt (sőt!). Én csak a legjobbat szeretném a gyerekemnek. Mi az, hogy az "ilyen" szülő?? Már ne haragudj, de hogy lehet ilyet írni? Mintha valami rosszat mondtam volna.
2010. márc. 1. 03:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nem minden nagyszülő ül otthon és morzsolja a kukoricát!

Anyósom simán vigyáz teljesen egyedül a 3 gyerekre (4 és 1 és 1 évesek), egyedül eteti, lefekteti, stb. És a nagyobbik már volt nála 2-3 napot egyedül, nem volt semmi gond.

Anyámék állandóan mennek, utaznak a nagyvilágba, de a nagy náluk is többször aludt már, sőt egyszer az ő szomszédjuknál is, mivel nagyon szereti őket. Semmi gond nem volt soha, sehol.

Ez inkább gyerek-függő. Ha a gyerek nyitott, élénk, akkor nem lesz baj. Ha a gyerek inkább visszahúzódó, anyásabb típus, akkor lehet, hogy nem érzi majd jól magát.

Ha a nagyszülők az első napokban programot csinálnak neki (egy kis Balaton, állatkert, stb.) ahol tuti jól érzi magát, akkor biztosan semmi gond nem lesz.

Én elengedném az enyémet (szintén 4,5 lesz nyáron).

És ha jól érzi magát, akkor bizony az nektek és neki is nagyon jó lesz. Biztosan körül fogják rajongani!!! :-)

2010. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én kislányom 4 éves, idén november-decemberben elutazunk, és 3 hétig anyósomnál lesz. nagyon várja, már küldene minket el holnaptól :) ő 15 hós korában volt először 3 napot anyósomnál, azóta ilyen 1-1 heteket többször is. sztem ha szeretnek a gyerekeid ott lenni, nem lesz gond :)
2010. márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy az "ilyen típusú szülő".(mivel nem vagyunk egyformák) Nem hiszem, hogy ez rossz indulatú lenne. Legalább is nem annak szántam, de hát mindegy végül is.
2010. márc. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!