Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is utolért a szülés...

Titeket is utolért a szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Nemrég született meg a kisbabám,és nagyon depressziós lettem!Mintha minden más lenne itthon,nem tudok igazán örülni semminek és rossz gondolatok járnak a fejemben ami nagyon zavar!Iszonyatosan féltem a babámat,majd megőrülök úgy érzem néha!Persze imádom őt,törődöm vele,szeretem és türelmes vagyok hozzá!Csak nekem nagyon rossz így ilyen hangulatban,mindenféle negatív dolog eszembe jut!Mit tegyek hogy elmúljon?El fog múlni?Másnak is volt vagy van hasonló tapasztalata?Kérlek írjatok/segítsetek!

Egy anyuka


2010. márc. 1. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Először is próbálj megnyugodni. Semmi baj nem lesz, nagyon ügyes vagy, természetes, hogy ilyenkor az emberen szorongás lesz úrrá, de nagyon jó anya vagy, és a kicsikéd boldog lehet, hogy te vagy az anyucija. Tudom, hogy fáradt vagy, és aggódsz, emiatt nagyon sok negatív gondolatot teremthet az agyad. Kérj segítséget a családtól apától, és én javaslom neked ezt:


Magyarországon speciálisan szülés utáni lelki problémák kezelésével foglalkozik a Hawa Munkacsoport Ambulancia a Vadaskert Kórházban (1021 Hűvösvölgyi út 116.), Dr. Frigyes Júlia pszichiáter és Dr. Molnár Judit pszichoterapeuta vezetésével. A csoport elérhetősége: tel.: (06-1) 392-1426


Ha beszélsz velük, azzal senkinek nem ártasz, és majd ők megnyugtatnak, hogy minden rendben, és mindent jól csinálsz. Gyorsan kilábalsz ebből, és utána felhőtlenül örülhetsz a kicsikédnek. Drukkolok, hogy mihamarabb túllegyél rajta!

ҝ

2010. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Inkább jó, hogy most az elején jelentkezett, nekem kb. 7-8 hónappal a szülés után. Ez nem tipikus szülés utáni depresszió volt, hanem egy utóhullám, ami sajnos elért, addigra tetőzött be. Sedatif pc-t kezdtem el használni, nekem bevált.

2010. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én semmilyen dilibogyót nem szedtem és 5 hét után rende jöttem! Nekem is volt ilyen bőgős,szomorú időszakom, ráadásul a fiam hasfájástól szenvedett(tünk) 3 hónapig. Utáltam a létezést is akkoriban. Szóval ne aggódj nem kóros az állapotod, amig 6 héten belül abbamaradnak a tüneteid.
2010. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem rögtön azutánvolt, h hazajöttünk a babámmal, 5 hétig tartott, úgy vészeltem át, h sokat jöttek hozzám barátok, meg a védőnő is.

Nekem nagyon fura gondoltaim voltak, mindig azt gondoltam, h elveszítettem a fiamat, hiába volt ott velem, egyszerűen kikészített a gondolat, h már nincs a hasamban, a másik ilyen ami gyötört, h elveszítem anyut, rá fél évre megbetegedett, és karácsonykor itt is hagyott minket. Szerintem nekem megérzésem volt arról, h mi fog történni.

Ez speciális dolog, nem hiszem, h nálad ilyen lenne, hidd el, el fog múlni, jön a jó idő, menjetek sokat sétálni, napozzatok, és élvezd, h ilyen pici, nagyon hamar felnőnek, az enyém már elmúlt másfél éves...

2010. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi a válaszokat meg tanácsokat,remélem hamar túlleszek rajta,mert kikészítenek a gondolataim!:(
2010. márc. 1. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Dr. Frigyes Judit interjúból:

Tehát orvosi értelemben a gyermekágy az egy év. A hosszú gyermekágy lezáródása lélektani oldalról nézve az az idő, amikor a gyerek a saját lábára áll, és elkezdi ő szabályozni a teret. Ez nagyjából a 10–15. hónap körül történik meg. Ugyanarra van szüksége a mamának ebben a szülés utáni időszakban, pont ugyanarra, mint egy csecsemőnek: vagyis hogy szabad legyen éreznie az érzéseit. Hogy az érzésektől a környezet ne ijedjen meg, hanem tartani tudja azokat. Egy bömbölő kisbabától hiába kérdeznénk, hogy miért sír, és azt is hiába kérnénk tőle, hogy ne sírjon. Ha úgy tudjuk tartani, hogy a mama biztonságban érezze magát, akkor akár szabadon ordíthat is, ha erre van indíttatása, és akkor meglepő módon viszonylag hamar lecsengenek ezek az érzések. Ha a környezet ijedtséggel fogadja ezeket a nagyon erős, mélyről jövő érzéseket, amiket nem ért, akkor a mama magára marad az érzelmeivel. Egy szülés utáni időszakban lévő nőnek arra van szüksége, hogy átélhesse, bármit is érez; legyen az bármilyen ijesztő, attól ő még nem beteg. Ha elmegyünk a betegség felé, akkor ez sokszor nagyon ijesztő, vagy egyenesen pokolbéli. A kényszergondolatok rettenetesek tudnak lenni. De ha a környezet képes ezt a helyzetet tartani, és megérti, hogy nehéz, de természetes érzésekről van szó, akkor ezek a dolgok megközelíthetőek, átélhetőek és ki lehet belőlük egy idő után „ballagni".


[link]

2013. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!