Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nettó 300. 000 Ft-ból felnevel...

Nettó 300. 000 Ft-ból felnevelni egy gyereket? Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés
Véleményekre, tapasztalatokra és bármi ami ezzel kapcsolatos - kíváncsi lennék.
2015. jún. 22. 12:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből tartok fenn 2 gyereket, feleséget, kutyát, macskát. Háztörlesztést, és 2 autó napi használatát. Gyarapodni nem lehet belőle, de megélni igen.
2015. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"magukat is alig tartják el (évente csak pár napra mennek el belföldön)"


Évente... ne viccelj, tizennégy éves korom óta nem voltam nyaralni, akkoriban is az jelentette a belföldet, hogy nagyimnál voltam lent... :D Magyar életszínvonalon igenis luxus a belföldi nyaralás IS! Nem annak kell a lista elején lennie. :)

2015. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves 12, egyébként az Ő döntésük, hogy nem vállalnak, hozzátenném, hogy ennyiből, amennyiből Ők élnek, én sem vállalnám be, mert csak kb nélkülözni kellene a gyereknek a dolgokat és mindenből a legolcsóbbra futná.

Évente meg, hogy elmennek pár napra nem nagy kiadás, meg ennyi kell egy fiatal párnak, hogy kikapcsolódjon. Ezt még ilyen korban könnyebb megtenni, mint idősen.

Amúgy most pl a szülők fizetik nekik, hogy el tudjanak menni pihenni pár napra.

2015. jún. 22. 13:09
 14/19 A kérdező kommentje:
Az meg a másik véglet, hogy 100 ezerből élnek 3-man, na az sem normális szerintem. Mi nem nyomorba szeretnénk vállalni gyereket, hanem azért az alap dolgokat meg tudjuk neki adni, meg néha egy kis pluszt is és ne kelljen állandóan nélkülözni. Tudom, hogy egy gyereknek a legfontosabb hogy szeretetet kapjon, de azért úgy gondolom, hogy néha 1-1 játék megvétele se legyen már gond, azért szép gyerekkort szeretnénk neki biztosítani.:) Nekem fájna legjobban, ha mindenre azt kellene mondani, hogy na most ezt sem tudjuk megvenni, mert erre sincs pénz. Tehát a teljesen normál életszínvonalon szeretnénk felnevelni a gyerekünket.
2015. jún. 22. 13:14
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vállalnám be. Élvezni szeretném a családommal az életet, és nem beosztani az utolsó forintot is. Bár ha van saját lakás akkor határeset.
2015. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, 2 gyereket vállaltunk be. Kb. 800 euro ( durván 250000 ft) a bevételunk havonta. Lakáshitel, auto stimm.
2015. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
Ennyiből még egyet bevállalnék :)
2015. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mindenkinek ment a zöld!
2015. jún. 22. 16:02
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Havi 300 ezerből teljesen normálisan meg tud élni egy háromtagú család, ott már szó nincs arról, hogy az utolsó forintokat is be kellene osztani. Mi kb. 250 ezerből élünk hárman, hitelünk ugyan nincs, de lakbért viszont fizetünk. Mindenre jut, amire kell, jut szórakozásra, kikapcsolódásra is.
2015. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!