Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak fiúneveket kérnék,...

Csak fiúneveket kérnék, melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Eddig csak lányneveket nézegettem,valahogy azt könnyebb volt :-) nem tudom,miért.

Nem is tetszik annyi,mint lánynévből,amiből akkora halom van,hogy lassan kalapba tesszük,és húzunk,de fiúnévből van 4,és kész,azok se tetszenek igazán.

Ami viszont végképp nem tetszik,az a Milán,Martin,és a Brájen,Brendon és társaik.

A négy nevem:

Péter (talán ez tetszik a legjobban,Petiként és Péter bácsiként is megállja a helyét,illetve külföldön is,na meg 100 év múlva is)

Bence (kedves,csak sok van belőle)

Miklós

Kornél


A hagyományosabb nevek híve vagyok,de Károlyt,Imrét,Bélát nem adnék (nagypapák és rokonok nevei),apa nevét se visszük tovább,pedig ötödik lenne belőle,de az újak közül még a Dominik az,amitől a hideg ráz.

Ti mit választanátok?



2015. jún. 22. 14:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Ezek közül én a Kornélt választanám, bár nekem egyik sem tetszik igazán.

Az én fiamnak is hagyományos neve van, ő Szabolcs. Mi is nehezen találtunk nevet, ha lenne még egy fiunk azt hiszem nagy bajban lennénk.

2015. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ami kimaradt: családi neveket se adunk, a két családban összesen van:

Gyula,Balázs,Árpád,Dániel,Károly,András,Imre,István,Béla

Én Márk lettem volna,ha fiú vagyok,így azt se!

2015. jún. 22. 14:41
 3/27 anonim ***** válasza:
Illés, Dávid, Milán, Miklós, Benjamin
2015. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Peterre szavazok!

Az én aktuális kedvencem most a Mátyás és a Zsolt.

Talán: Dávid , Dániel ,

2015. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

A listádról nekem a Bence tetszik legjobban, az nálunk is esélyes, csak nekem is az a gondom vele, hogy mostanában nagyon népszerű... Ha a játszótéren elkiabálod magad, hogy "Bence, kicsim, gyere ide!", akkor kapásból 8 gyerek fog feléd futni. :D


A Kornél is szép név, én azt is adnám. :) Kisfiúnak és felnőtt férfinak is jól áll, és amellett, hogy nem egy túl gyakori név, mégse extravagáns vagy kirívó. Szóval én erre voksolok.


Személyes kedvencem még a Bálint és a Zente, de ezeket csak megemlítem, hátha... :) Nálunk a párom rendszeresen leszavazza őket, nagy bánatomra, de talán másnál még lehetnek befutók. :D

2015. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

A Dánielt írtam,mint családi nevet. Ráadásul szellemi beteg családtagról van szó,így semmiképp.

Milánt is írtam,hogy nem tetszik!

Családi név még a Lajos,más már talán nincs.

Az a baj,hogy én is egyből asszociálok: o(Lajos), Illés próféta, Dávid zsidó király,meg a médiában arcunkba nyomott Hajdú Dávidka.

Miklós meg a Mikulás végülis. Mihály nevű hajléktalan ismerősöm volt. János,Jani bá az összes alkoholista kocsmatöltelék. Zsolt senkinek nem tetszik,még nekem sem.

Nehéz velem,tudom :-) Azért kértem segítséget.

2015. jún. 22. 14:53
 7/27 A kérdező kommentje:

Zente meg a Ferenc :-)

Péter, Bence, Kornél... Bence sok van! Kár érte. Kornél szívemhez közel állna,csak apánál az áll e háromból az utolsó helyen. De jobbat ő se tud :-)

2015. jún. 22. 14:58
 8/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a Péter nagyon szép név.
2015. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Én a Pétert választanám.

Mikor kicsi voltam, azt eldöntöttem, hogy az én gyerekem tuti nem lesz Petike, mert akkor minden kisfiút úgy hívtak, de mostmár abszolút tetszik és nem is olyan tömegnév.

2015. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem tom, de szerintem véletlenül se Miklós-nak nevezzétek, mert szegényt a suliban rengeteget fogják piszkálni a gyerekek.

Régen menő volt, mostmár tatás...


De ez az én véleményem... :)

2015. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!