Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szülnétek úgy kistestvért,...

Ti szülnétek úgy kistestvért, ha a férjetek anyagilag biztosítana mindent, és nagyon akarná, de a nevelésben, illetve a mindennapi életben kevés szerepet vállal, mert annyit dolgozik?

Figyelt kérdés
A férjem rengeteget dolgozik,nem élünk nagy lábon,de azért jól meg vagyunk.Ő folyamatosan rágja a fülem,hogy szüljek még egyet,és az sem érdekli,hogy a fiúnk asztmája,és immungyengesége miatt 5 évig nem tudtam dolgozni,az se zavarná,ha a kis tesó mellett se tudnék,mert meg tudnánk oldani.Én is szeretnék még egyet,de nagyon félek,mert most már jóval könnyebb,és annyira egyedül vagyok a fiúnkkal,hogy félek még egy gyerekkel csak a magam dolgát nehezíteném.Viszont irigykedek mindenkire újabban aki terhes.Azt ne írjátok,hogy dolgozzon kevesebbet,mert nem megy.Ti mit tennétek?
2015. jún. 22. 19:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Vállalnám.
2015. jún. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha a szabadidejében amúgy részt vesz a gyerekek nevelésében, akkor igen, én vállalnám. De ha akkor sem foglalkozna velük, amikor otthon van, akkor úgy nem.
2015. jún. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Tényleg keveset van itthon,de akkor leül vele társasozni,játszani,vagy mikor újszülött volt akkor estéken keresztül ringatta,ilyenekben lehet rá számítani,csak ez valóban kevés.Igaz a gyerek megszokta,nem panaszkodik,neki az a természetes hogy apa sokat dolgozik,keveset van otthon.
2015. jún. 22. 19:44
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
Én vállalnám :) Szerintem itt a fórumon sok anyuka elfogadná a párod.. :D
2015. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%
Nem vállalnám, de nekem eleve a ti családmodelleket nem ideális, akiknek igen, azoknak nyilván ez teljesen rendben van.
2015. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nekem sem az az ideális,hogy nem tud egy szülőire se elmenni,nem tudja elvinni oviba vagy érte menni,táppénzre menni vele,és minden az én nyakamba szakad.Én sem ezt tartom ideálisnak,de sok családban apuka külföldön dolgozik,vagy legalább ugyanennyit nincs otthon,szóval kevés az ideális család modell ahol az apuka is ugyanannyira kiveszi a részét.
2015. jún. 22. 20:04
 7/29 A kérdező kommentje:

Miért gondolod hogy sokan elfogadnák?

Én azt gondoltam inkább olyan válaszokat fogok kapni,hogy így ne szüljek többet! Jó persze,az jól hangzik,hogy mindenáron gyereket akar,és az sem érdekli ha megint 5 évre kiesek a munkából,de én meg ezt egy kicsit olyan felelőtlen gondolkodásnak tartom,hiszen történhet bármi.De a barátnőm szerint meg csak túl sokat agyalok.

2015. jún. 22. 20:06
 8/29 anonim ***** válasza:
36%
Én mindenképp vállalnám. Nézd régen csak így működtek a családok, apa dolgozik, anya gyereket nevel. Persze manapság ez nehezen megvalosithato, mert anyának dolgozni kell menni, vagy mert szeretne, vagy csak kell a pénz. És láthatóan te is vágysz a gyerekre! Akkor miért is kérdés ez. Nehézségek mindig is lesznek, lehet, hogy 15 év múlva fogtok anyagi problémák elé nézni. .szüleid, anyosodek merre? Nagy segitseg az is.
2015. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként csak egy gyerek van? Akkor pláne kéne még egy. Egyébként nem tudom mi a baj ezzel a csaladmodellel, én is úgy nőttem fel, hogy anyám járt szuloire, oviba értem, egyedül takarított, nem vásárolt be senki helyette, még jogosítványa sincs, apám meg pénzt keresett. Sztem semmi baj nincs ezzel. Ha vki otthon van gyesen akkor nem tudom miért kéne a férjére tukmalni a mosogatást, aki este hat után ér haza. .
2015. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

A párom is azt mondja,hogy ő megteremti az anyagi feltételeket,én meg majd beszállok,amikor tudok,akarok,vagy mikor már lehetőségem van rá,de ő nem sürgeti,ha megint úgy alakul,hogy elhúzódik a gyes,és amikor,meg amiben tud segít,igaz ez nem sok,de nem is várom el,hogy házimunkázzon meg ilyesmi,csak pl.volt olyan,hogy tök beteg voltam,és akkor is nekem kellett rendezni a gyereket,na ilyenkor pl.kellemetlen vagy mikor kórházba került a gyerek,is jól jött volna több segítség.De gondolom ezek nem olyan nagy problémák amikkel egyedül lennék.

Nagyszülők vannak,de korlátoltan tudnak csak segíteni,dolgoznak ők is,ráadásul anyám annyira ellenzi a még egy gyerek dolgot (egyke mániás) hogy állandóan csak azt hallgatom,hogy ő nem fog segíteni semmiben sem,oldjam meg magam!

És aggódok amiatt is hogy nehéz lesz kettővel,aztán majd megkapom,hogy magadnak akartad.Ami igaz is.Kicsit bizonytalan vagyok,pedig vágyom rá!

2015. jún. 22. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!