Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor döntöttétek el, hogy...

Mikor döntöttétek el, hogy szeretnétek kistestvért?

Figyelt kérdés

1. Ki hozta fel a témát, az apuka vagy az anyuka?

2. Voltak érvek és ellenérvek?

3. Mennyi idős volt a kisebb babátok, mikor megszületett a második baba?


Az én babám még csak 5 hónapos, de ahányszor kérdezem a Párom, hogy lesz-e, szeretne-e kistesót, mindig valahogy kikerüli a kérdést. Én is dilemmázok rajta, mert egy 54 m2-es lakásban lakunk, így a kisebbiknek még lenne külön szobája, de ha ketten lesznek, már nem tudjuk ezt megoldani.

Kérlek írjátok meg a véleményeteket, tapasztalataitokat!

Köszönöm előre is!


2014. febr. 7. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Alapból mindig 2 gyereket terveztünk, max 3-at, de csak akkor lesz második ha természetes úton összejön.
2014. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom lassan 3 éves, de nem érzem úgy hogy készen állok egy kicsire.

Férjem szeretne.

2014. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3 hónapos a kisfiúnk, de már tervezzük, hogy mikor jöjjön a következő. Mindketten szeretnénk, és állandó beszédtéma, nem egyikünk hozza fel :) Érvek vannak, ellenérvek nemigen, max. hogy még korai. Várni kell. Mi is két szobásban lakunk, de az egyik szoba elég nagy, és kicsi korban úgy sem vágynak külön szobára. Így közösben lesznek, aztán később talán keresünk nagyobb lakást, mivel 3 gyereket szeretnénk, így mindenképp muszáj lesz :)
2014. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én most várom a második gyerekünket. A férjemmel, már az elején megbeszéltük, hogy hány gyereket szeretnénk és milyen korkülönbségge. A nagyobbik 26 hónapos lesz, amikor a kicsi megszületik.
2014. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtatok!
2014. febr. 7. 08:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Már az elején megbeszéltük,hogy nem csak 1 gyereket szeretnénk,mióta meg van a fiunk azóta a 2. gyerektől tesszük függővé legyen-e harmadik,nincs semmi baja kisfiunkkal csak elég makacs,és így a dackorszakban vannak nehezebb időszakok.Amúgy lassan 3 éves,már többször felhoztuk a témát hol én hol Ő, az egyértelmű volt,hogy 3nál kisebb korkülönbség nem lesz,mert nem testvért szülők hanem magunknak 2. gyereket és mindkét gyereknek nem beszélve rólunk az a jó,ha van több év is köztük,mert az első már önállóbb sokkal,már kipihentünk a babakor megpróbáltatásait.Most még úgy gondoljuk nincs itt az idő de az az elképzelésünk ősszel neki vágunk és akkor majdnem 4,5 év lesz köztük.Szobaszámmal nincs probléma 92nm-es a lakásunk 3 nagy szobás, a gyerekszoba nagyon nagy majd ketté választjuk.Nekünk a fő indok az anyagiak,fiunk nem volt tervezett,és nem igen volt megtakarításunk,ettől függetlenül tényleg semmiben sem szenvedünk hiányt,de úgy gondolom egy másodiknál már stabilabb lábakon kell állni,és a másik indokot már írtam nekem sok lenne ha két kisbabám lenne és nem is tartom túl jónak.

Szerintem azért nem vagytok elkésve gondolom a párod is úgy gondolja még nagyon kicsi a babátok.

2014. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi tavaly nyáron határoztuk el, hogy jöhet a második. Fél évbe telt, mire teherbe estem, szeptemberi születésű lesz a kicsi is, mint a nagy, így pont 5 év lesz köztük. Nekünk ez így jó, szerintem így könnyebb lesz, mint kicsi korkülönbséggel. Mi is 2 szobás lakásban lakunk, de van kilátás nagyobbra. Szerintem fontos, hogy azért kényelmesen el is férjen egy 4 tagú család.
2014. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*4,5 éves lesz majdnem a fiunk ha megszületik a baba
2014. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, hogy szeretnénk-e kistesót, alapból erre készülünk. Csak érveket tudok felhozni, ellenérveket nem. Egyelőre még orvosi akadályai vannak a dolognak, de utána belevágunk. A lányunk 15 hónapos.
2014. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mikor még nem volt gyerekünk,megbeszéltük,hogy kettőt szeretnénk.

Aztán megszületett a kislányunk,és nekem elég nehéz volt az eleje,akkor azt mondtam,én nem szülök többet.Lassan 1 éves lesz,de már úgy vagyok vele,hogy szívesen vállalnék még egy gyereket,mert nagyon jó vele.A férjem az elejétől kezdve azt mondta,hogy jobb,ha van testvére,de hogy mikor lesz,azt én dönthetem el.Úgy beszéltük meg,hogy 2 éves korában visszamegyek dolgozni,és terveink szerint 4 év körkülönbség lesz a két gyerek között.Nem tudom elképzelni,hogy kicsi korkülönbséggel tudnék boldogulni,és anyagilag is jobb lenne,ha ismét dolgoznék 2 évig.

Mi többször beszélgettünk róla,az egyedüli ellenérv a kicsi mellett,hogy 1 gyereknek több mindent meg tudunk adni,de így is sokkal több érv van amellett,hogy legyen még egy.

2014. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!