Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves volt a gyereked...

Hány éves volt a gyereked mikor egyededül otthon maradt? Mennyi időre

Figyelt kérdés
Ja és hány éves volt mikor elősször egyededül le ment a boltba? A lányom 7 ées. Le szeretne menni a boltba ami 3 utcára van tőlünk, és egy utcán kell küzben átgyalogolni. El engednéteyk?

2015. jún. 23. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol éltek.

Ismerősöm a gyerekeit 10 és 6 éves koruktól szinte minden nap egyedül kell hagyja több óra hosszára, mert így dolgozik mindkét szülő, máshogy nem tudják megoldani.

Az óvodából is van, hogy a nagy hozza haza a "kicsit", de ők falun élnek, 5 perc az út gyalog haza.

Pesten ezt biztos nem mernék megcsinálni.

2015. jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én elengedném, de első pár alkalommal messzebbről követném. Ha látom hogy figyel, és minden ok akkor mehetne egyedül.


Otthon, simán otthonhagynám max 1 órára.

2015. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

7 évesen hagytam otthon először, amíg lementem a mellettünk lévő kisboltba. Nem szívesen hagyom itthon egyedül, akkor csak azért maradt, mert kint ömlött a hó, ő meg épp tüdőgyulladásból lábadozott (már napok óta láztalan volt, de nem akartam még kivinni). Ennél hosszabb időre még nem volt itthon egyedül, bár amúgy megbízható ilyen szempontból, betartja a biztonsági szabályokat, de 5-10 percnél hosszabb időnél már nem lennék nyugodt, na :)

Boltba szintén hétévesen mehetett először (ez igazából pár hónapja volt), azóta rá van kattanva a dologra, naponta megkérdezi, hogy kell-e valami :D De nálunk a kisbolt nagyon közel van, ha kimegyek az erkélyre, akkor végig tudom követni az útját a gyereknek, azt is tisztán látom, ahogy bemegy a bolt ajtaján, sőt, ha a hátsó ajtó nyitva van, még a boltba is belátok valamennyire :D És nem kell úton se átmenni, a bolt két tízemeletes között, a játszótér szélén van, szóval ez egyáltalán nem veszélyes. Na meg ismerjük a boltost is, szomszédunk. Szóval ez ilyen über-biztonságos boltba járás :) Messzebbre még nem merném. De nyilván hamarosan eljön az ideje ennek is, ősztől másodikos lesz, nem picike már. De minden más bolt olyan messze van, hogy oda még biztos nem engedném el, mert ahhoz már az egyik irányba főúton, lámpa nélküli zebrán kell átmenni, a másik irányba pedig négysávos főúton, ahol még zebra sincs, csak tábla van kint, hogy gyalogosforgalom.

2015. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már óvoda középső csoportban egyedül mentem oviba, sokat voltam egyedül otthon, mert a szüleim dolgoztak. Kisvárosban éltünk, óvoda 3 utcányira.
2015. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyedül sose vpltam otthon, mert dédnagymamámmal laktunk egy házban. Viszont 8 voltam, mikor heti 1x egyedül mentem reggelente suliba, aztán 9 évesen már minden reggel egyedül jártam. 10 évesen már haza is egyedül mentem mindig. Budapesten nőttem fel, kertvárosban, 10 perc séta volt a suli (5 kereszteződés).

Ha megbízható a gyerek, és rendesen belé van nevelve, hogy hogyan közlekedjen az utcán, simán elengedném 7 évesen a boltba.

Párom öccse most 8 éves. Konkrétan a házzal szemben van az iskola, az anyja mégis állandóan kíséri, egy pohár vizet nem tölthet ki magának egyedül a gyerek, na őt viszont biztos nem engedném el a boltig, nincs neki megtanítva, hogy ne álljon szóba idegenekkel, először balra majd jobbra nézünk, stb.

2015. jún. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem is már nagycsoportban egyedül engedtek oda meg vissza is, ez 10 perc volt, úton át sem kellett menni. Elsőben még kísérték, masodiktol kezdve már egyáltalán nem, végig az áltiban. Asszem 7 évesen hagytak először otthon, nagyon féltem, de aztán megszoktam, később már kulcsot is kaptam, aminek nagyon örültem, ez olyan felnottes dolog volt! És soha nem hagytam el, pedig tényleg szeleburdi voltam! Arra már nem emlékszem mennyi időre hagytak otthon, de maximum egy délutánra, nem 5 percre. 5 perc sztem semmi.
2015. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!