Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki lemondta a védőnő...

Van aki lemondta a védőnő szolgálatot?

Figyelt kérdés
Elvileg írásban le lehet mondani, erről tudnátok bővebben mesélni? Milyen okból mondtátok le, ez milyen következményekkel járt, késöbb megbántátok -e? Minden véleményt szívesen várok a témában, de kérem csak olyan írjon aki érintett a témában(Lemondta, fontolgatja, hogy lemondja) Olyan hozzászólások, hogy "Hülye vagy,ha nem tudsz együttműködni a védőnővel minek neked gyerek?" stb nem érdekelnek, illetve lepontozást és amennyiben sértő jelentést is kapnak.

2015. jún. 16. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam le, mert bár sok értelmét nem láttam, nem is zavart. Kijött az elején havonta kb. félórára. Megbeszéltünk egy-két dolgot. Újat nem mondott, sőt,volt,hogy én magyaráztam el neki valamit! :) De annyira nem volt zavaró ez az egy alkalom,hogy ezért írogassak.
2015. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1 év alatt legalább 5x jutottam el vele arra a pontra, hogy "nah, most van belőle elegem", mert nem csak hogy teljesen felesleges, de még kritizáló és arrogáns is, amire nekem nincs szükségem. Ha csak évente egyszer láttam volna, és nem kéthetente jött volna bejelentés nélkül, nem értve azt a szót sem, hogy "nem alkalmas", akkor talán nem jutok el ide. Utána is néztem, hogy hogyan lehet lemondani, de aztán nem tettem. NEmsokára költözünk, és egyben tőle is megszabadulunk. Ezért már nem szántam időt a papírmunkára.
2015. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én lemondtam.Az volt az egyik baj,hogy a környékünkön eddig ilyenre nem volt példa.Városból költöztünk tanyára,ez eleve fura volt,gondolhatod mit mondtak rólam :-) Szóval emiatt én jól megszívtam,nem tudtam,hogy meddig kell elviselni és mit,ha gondolod,olvasd el:


[link]


Az biztos,hogyha minden rendben van,nem kell,hogy a nyakadra járjon senki,elég kell,hogy legyen egy pár váratlan látogatás,hogy kiderüljön,hogy is élsz.Azóta évi egyszer járunk a körzeti védőnőhöz,azt már meg tudjuk oldani.A párom főnökéjék így is nagyon sokat segítettek azzal,hogy elengedték a páromat haza délben,amikor iskolába mentem.

A gyerekorvosunk a kisvárosban van,hozzá havonta jártunk a státuszok miatt is,mérni én mérem itthon,teljesen jó(babamérlegünk van,centit ismerjük) :-)

2015. jún. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Ha ugyanaz lesz most is a védőnőnk, aki a fiam születésekor volt, én tuti lemondom. De bízom benne, hogy más lesz, mert szerintem már nyugdíjba ment, meg most pár utcával arrébb lakunk, és van a közelben még egy gyerekorvosi rendelő, védőnővel együtt, szóval bízom benne, hogy oda tartozunk, és nem a régihez. Egyelőre még nem tudom, mi a helyzet, még csak a pozitív tesztnél tartok, orvosnál még nem voltam, úgyhogy még a védőnőhöz sem irányítottak el. De ha annyira peches vagyok, hogy 8 év után újra megkapom a régi védőnőt, akkor lemondom, az tuti.

Nagyon irritáló nő volt, rendszeresen bejelentés nélkül jött, és ha nem talált minket otthon, akkor legközelebb sértetten megjegyezte, hogy nem engedtem be. Olyan is volt, hogy indulóban voltunk már valahová, kabátban álltam az előszobában, amikor felcsengetett, és kvázi követelte, hogy maradjunk otthon, nekem amúgy is mi dolgom lehet, ha egyszer gyed-en vagyok. Még ő volt megsértődve, amikor közöltem vele, hogy hivatalos ügyeket megyek intézni, és időpontom van. A másik, ami nagyon zavart benne, hogy állandóan parancsolgatni próbált. Nem javaslatokat tett, nem ajánlott dolgokat, hanem szó szerint dirigált. Megszabta, hogy melyik terhesvitamint szedhetem, a többi nem jó (nem személyre szólóan csak nekem mondta, a körzetében az összes anyukával ugyanazt akarta szedetni), tegyük a szoba másik végébe a kiságyat, mert csak ott jók a fényviszonyok (ha ott rossz helyen lett volna, magamtól is rájöttem volna, de nem, ő ragaszkodott hozzá, hogy azonnal toljam át máshová, úgy, hogy még meg sem született a fiam), kijelentette, hogy amíg a baba ébren van, tilos bekapcsolni a tévét (napi egy híradó megnézéséről volt szó igazából, de szerinte ezt is tilos, mondjuk ezen már csak röhögtem).


Na, ha megint ezt a szipirtyót kapjuk, én biztosan lemondom, bár akkor meg majd ellenőrizni jönnek ki egyszer-kétszer szúrópróba szerűen, de legalább nem fognak évekig folyamatosan zaklatni. Ha mindent rendben találnak, akkor békén hagynak.

2015. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezek kemény dolgok azért.. :O Rákerestünk, hgy "mire jó a védőnő" semmi olyat nem találtunk, amit ő csinál és más (gyerekorvos, nőgyógyász) nem, a zaklatáson és a kötekedésen kívül. Azért érdekel minket mások tapasztalata, mert nem tudjuk, hogy a védőnő vagy a gyerekjólétisek zaklatása -e a rosszabb? De már arra is gondoltunk, hogy Lákátosként mutatkozunk be, és akkor biztos nem veszik el a gyereket.. :/
2015. jún. 16. 13:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy Lákátost mondtok, az még rosszabb, hidd el nekem (tudom, hogy vicc, de rosszul látod). Láttál amúgy már gyerekjólétist közelről? Egyszer kimegy, csinál egy környezettanulmányt, és annyi. A gyámhivatal meg eldönti, hogy helyt ad-e a kérésednek.


üdv, egy gyerekjólétis

2015. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Urolsó:

Akkor bizonyára nem esne nehezedre elmondani a részleteket, hogy mi is történik tulajdonképpen, és ha van időd, meg is kérnénk erre, mivel igen, láttunk már gyerekjólétist közelről, és csak rossz tapasztalataink voltak eddig. Mindenki mindig úgy hangsúlyozza, hogy "senkinek nem érdeke, hogy elvegyék a gyereket a családtól" mégis mindenki ezzel riogatja a szülőket az említett szervektől. A Lákátosokat is, igen, de mégis azt vettük észre, hogy nincsenek olyan szinten rájuk szállva, mint a normálisan élő/élni próbáló szülőkre és gyerekeikre (talán "nekik már úgyis mindegy" alapon, ezt nem tudom, viszont a látottak és hallottak sajnos meggyőzőbbek, mint amiket a gyj, css, gyámhivatal stb. mondogat, hogy "nekik nem céljuk". Minket csak érdekelne, mire számíthatunk normális szülőként, ha nincs szükségünk egy alkalmatlankodó nőre az életünkbe.

2015. jún. 16. 20:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az agárdi fényevőnél is kiderült, lemondták a védőnőt, ezt mindenhová jelezte, elküldte, így nem őt vonták felelősségre a kisgyerek halála miatt. Hiába volt szuper a környezete a gyejó szerint is, sajnos meghalt. Kérj a védőnőtől ilyen nyilatkozat-nyomtatványt, és írd alá. 1x kell a gyejónak kimennie, ha mindent rendben talál, lezárja az ügyet.

2015. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A "mindent rendben talál"-ba mi tartozik bele? Van más is a jó környezeten meg az egészségen kívül? Meg akarunk feleni minden feltételnek, de nehéz lesz, ha nem ismerjük a feltételeket. Valaki el tudná mondani, hogy miket ellenőriz konkrtan a gyerekjólétis ember? Mert lttunk mi már olyat, hogy akármilyen jó volt a környezet, továbbra sem hagyták békén a családot. Mégis honnan tudhatnánk meg, hogy miket kell ezeknek figyelembe venni? Sehol nem írják le, mindenhol csak annyi van, hogy alapvető higiénia stb, de ez természetes, magtól értetődő dolog, valamit még biztos ellenőriznek, csak mit??
2015. jún. 17. 08:36
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok ismét. A "rendben talál"-ról azt hiszem, tényleg egy családgondozót kellene megkérdezned, mit is jelent ez náluk. Szoc. helyzetre gondolok, meg a szülők hozzáállására a gyerekek "nevelésére, szerintem.. De, ha a védőnővel nem jössz ki, mondd le nyugodtan. Nem lenne szokatlan, a környezetemben is volt ilyen anyuka, aláírt, aztán kész.
2015. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!