Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 vagy több gyerekes családok...

3 vagy több gyerekes családok (vagy akinek van az ismeretségi körében ilyen) milyen az otthonotok?

Figyelt kérdés

Milyen lakásban/házban éltek?

Hány nm, és hány szoba van?

Van nappalitok vagy ebédlőtök külön?

Megfelelő így nektek, vagy lehetne nagyobb?

Ti mit gondoltok a lakás vagy a családi ház a jobb?

Hány wc szükséges egy ekkora családnak és gond, ha egyben van a fürdővel?


Még csak a második gyerekünket várjuk, de min. 3-at szeretnénk, és nemsokára költözünk, azon gondolkodunk, mire nem gondoltunk még :) mi lenne az ideális, stb. :) Szóval minden személyes tapasztalat vagy vélemény érdekel!


2015. jún. 25. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Legalább 4-5 szoba kell, és legalább 2 WC. Nem szerencsés, ha a fürdőszobában van, csak akkor, ha van külön is.

De ha még kicsik a gyerekek, akkor a családi ház a jobb.

2015. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A családi házak tényleg nagyobbak és ott a kert, de ha belegondolok, hogy 5 szoba plusz mellékhelyiségek, 3 gyerek és ami velük jár, plusz munkahely, épp elég házimunka és tennivaló, ha még hozzá jön egy nagy udvar és kert, csatorna, tető, fűnyírás, stb. Ezt hogy lehet bírni fizikailag? Férjem szokásosan dolgozik, én vagyok otthon, de ha visszamentem dolgozni, akkor nekem is lesz napi 8 óra munkám. Segítségünk nincs, nagyszülők messze vannak. Azért hajlok a lakás felé, mert legalább a kertet, udvart, tetőt, és iylesmiket, ami egy családi házban örökké problémát okozhat, azt megússzuk. Vagy ez túlzás? Nincsenek kényelmes lakások, ennyi főre mindenképp zsúfolt lenne?
2015. jún. 25. 17:13
 3/10 anonim ***** válasza:
3 gyerek. 4 haloszoba, nappali, etkezo, konyha, 2 furdoszoba (az egyikben van WC csak, es van egy kulonallo WC is), eloszoba, padlas, garazs, biciklitarolo, udvar. Ilyen reszei vannak az haznak. 2 szintes. Az also szint kb 100nm, a tetoter meg kb 70nm. Sokaig eltunk csak az also szinten, a tetoteret akkor alakitottuk ki, amikor a gyerkocok 8, 10, 13 evesek voltak. Rengeteget valtozott a haz az evek alatt. Az udbar pl elegge kicsi. Eleinte homokozo volt, csuszda, egy kis fahaz, maszoka, hinta az udvaron, de most, evekkel kesobb, hogy a gyerekek felnottek mar medence van, hintaagy, asztal, szekek, szalonnasuto hely meg sziklakert. Soha nem kellett nagyobb, elfertunk.
2015. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Családi házban élünk, három gyermekünk van.

Kb. 270 nm mindennel együtt. Az első szinten van egy kétautós garázs, előszoba, lépcsőházi rész, mosókonyha, dolgozószoba, szauna.

Második szinten előtér, két szoba, nappali, konyha, fürdőszoba, spájz.

A tetőtérben két szoba és egy előtér, amit később szintén szobának alakítunk át, egy kisebb fürdőszoba és két tárolóhelyiség.


A kert kétharmad része le van térkövezve, hátul füves.


Az ebédlőt úgy oldottam meg, hogy a konyha melletti előtérben csináltam egy étkezősarkot. Ha a gyerekek nagyobbak lesznek, és felmennek a tetőtérbe lakni, akkor a konyha melletti szobát csinálom meg ebédlőnek talán. Nekünk jó így.

Három wc van, szerintem ez több mint elég öt embernek.


Szerintem ki-ki döntse el maga, hogy a családjuknak a lakás vagy a ház megfelelőbb-e. Nekünk az az ideális, hogy itt a kert. De jól látod, a családi házzal járó gondok-bajok is megvannak, a férjem gyakran szerel vagy átalakít valamit. viszont nyugodtan leengedhetem a kicsiket az udvarra a saját kis játszóterükre, és termelhetünk egy kis bio zöldséget magunknak.

2015. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4 gyerekünk van, már kamaszok. Kertes házban élünk.

Alsó szint: nappali, konyha (külön, régi beosztású a ház), kamra, fürdő, külön WC, a lányunk szobája (nagy, kb. 20 m2), hasonló méretű hálószobánk, persze egy előtér is van.

Felső szint: dolgozószoba, WC fürdő egyben, a legnagyobb fiunk szobája, illetve a 2 középső fiú szobája. Ez utóbbi kb 26m2, illetve a nagyobbik lakó bentlakásos gimibe jár, tanév közben alig van itthon.

Ebédlő külön nincs, elférünk a konyhában is, de a nappaliban is van étkezőasztal, ami nagyobbítható is.


Bőven elférünk, nem kellene nagyobb.

2015. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3 gyerekhez kell min. 4 szoba, plusz egy nappali. Egy wc kevés, min. a kettő. Az egyik lehet egyben a fürdővel. A nappali lehet egyben az étkezővel, viszont akkor legyen tágas.

Családi ház talán azért jobb, mert könnyebb a 3 gyereket oda kiengedni játszani, mint minden nap játszótérre járni, de ha találtok ekkora lakást, az is jó lehet. Nálunk a kert nagy része fű, a férjem nyírja heti egyszer. Rengeteg munka nincs vele.

Én azt mondom,hogy ahhoz,hogy kényelmesen elférjen egy 5 tagú család kell min. 150 nm.

2015. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 gyerek.136 nm-es saját családi ház(plusz egy ugyanekkora emelet külön,házon kívüli feljáróval,ami még nincs kialakítva,majd az itthon maradó gyereknek/gyerekeknek lesz megcsinálva).4 szoba+nappali+étkező+konyha+spejz.Fürdőszoba wc-vel(meg bidével)+külön is van egy wc.Pont jó így,nem kellene nagyobb(másabb).
2015. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi 2 generációs családi házban lakunk, külön szint a miénk. 3 szobánk van, 1 fürdő wc-vel, 1 wc külön, spájz, étkező, konyha és nappali 1 hatalmas térben, kb 60-70 nm.

Nekünk ez megfelel így. A lányok vannak 1 szobában, a fiunk külön. Az életünket szinte csak a nappaliban éljük. A gyerekek még kicsik, 6,5 a legnagyobb, nem tudom a későbbiekben ez hogy alakul.

2015. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk egyelőre 3 pici van, és 2 egymásba nyíló galériázott szoba van meg jókora előtér, ami hall, előszoba, konyha egyben (régi belvárosi bérház). Ez így most még megfelel, mert a legnagyobb gyerekünk 5 éves lesz még csak. Néhány év múlva szeretnénk mozdulni, de addig is teljesen jó, hogy ezzel a lakással kevés a költség és a házimunka egy nagy házhoz képest. Később nyilván nem működik ekkora élettér ennyi embernek. A legdurvább, amit láttam, egy alig 30 négyzetméteres garzonban a szülők két kamasz fiúval meg egy kislánnyal, két nagytestű kutyával és egy macskával.
2015. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ :)


Annyira kicsi lakásról azért már most sincs szó, nem is tudom, hogy fértek ők el. Most is két nagy szobánk van, kb. 56nm-en élünk most, de érezzük mi is, hogy mire tinik lesznek, ez kevés lesz. Köszi a sok választ, érdekes volt nagyon.

2015. jún. 26. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!