Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lehetosegekbol adodoan nem...

A lehetosegekbol adodoan nem mindenkinek valo a nagycsalad?

Figyelt kérdés
Egy gyermekunk van, tobbet terveztunk, de ugy tunik nem fog menni. Ferjem reggeltol estig dolgozik, nekem pedig 0 segitsegem, csalad baratok tobb szaz kilometerre. Most megyek vissza dolgozni, nagy a szervezes ki viszi hozza a gyereket a bolcsibol. A csaladban furcsan neznek, mikor azt mondom, hogy ebbea helyzetbe masodikat sem, nemhogy harmadikat. Tenyleg kakukktojas lennek emiatt?
2015. jún. 27. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Én pont így vagyok. Plusz nekem az idegeim sem bírnának több gyereket. 1 pont elég.

Nem vették fel bölcsibe se pl, csanába írattuk. Megtehetjük. 2 gyereknél már nem biztos. És igen, ki hozza viszi, ez is kérdés. Nálunk sincs senki, akit "ugrasztani" lehetne, ha gáz van.

Bár rám is mindenki ufóként néz, hogy kijelentem, nem lesz testvére a fiunknak.

2015. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mások az álmok és más a valóság. Mindenkinek magának kell felmérnie, hogy képességeihez, adottságaihoz, körülményeihez képest hány gyereket tud és akar vállalni. Ebbe senkinek semmi beleszólása nincs.
2015. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Senkinek semmi köze hozzá, hogy hány gyereket vállaltok. Ha te nem érzel rá késztetést, ne szülj csak azért, hogy ne kelljen kidobni a drága pénzen megvett gyerekruhákat, vagy mert az utcában mindenki másnak két gyereke van. Te életed, te döntésed, mindenki más törődjön a maga dolgával.
2015. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm, mikor az első gyerekét várta, csodás álmokat dédelgetett a nagy családról, 3-4 gyerekről. Aztán megszületett a kislánya marha nehéz szüléssel, aztán két évig nem aludtak.

Azóta elhajtanak mindenkit, aki érdeklődik, hogy mikor jön a következő.

2015. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 4 van, bár sosem terveztem ennyit, csak a 2 gyerek mellé besikerült váratlanul egy ikerpár:-)

Nem vagyok egy nagyon anyuka típus, ha értitek, a türelmem is véges.... Nemsokára megyek vissza dolgozni, szerencsére 8-4-ig vagyok, így odaérek oviba, bölcsibe. De én maximálisan megértelek. El sem tudom képzelni, hogy ha pl a szülők műszakban dolgzonak, hogy oldják meg. Ne másokkal törődj!

2015. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, mindenki maga kell hogy tudja, mire van predesztinálva. A tapasztalatom az, hogy a „jóakarók” egy pár évig kérdezgetik, mikor jön a kistesó, aztán már nem. A véleményem pedig az, hogy tapintatlanság, korlátoltság ilyet kérdezni valakitől. Mindenkinek lehet véleménye, de egyikünknél sincs a „bölcsek köve”, hogy tudjuk, érezzük, mi a jó a másiknak (sajnos sokan azt sem tudják felmérni, nekik mi a jó).

Ebbe belegondolva, igen, azt kell, mondjam, kakutttojás vagy, azért, mert felmérted, mit szeretnél, mit bírsz, és a társadalmi nyomás ellenére kiállsz emellett. :)


Ha elbizonytalanodnál, írok egy ellenpéldát: ismerős családnak 7 gyereke van (a legkisebb 3 éves), vidéken laknak, apuka Angliába jár dolgozni, anyuka Bp-re (naponta!). A gyerekeket bébiszitter neveli. Ez is egy opció, nyilván nekik jó valamiért. Hogy a gyerekeknek jó-e, nem tudom. De ha így élnél, akkor is sokán furán néznének rád szerintem. :)

2015. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!