Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jó egyáltalán abban, ha...

Mi a jó egyáltalán abban, ha valakinek van gyereke?

Figyelt kérdés
A gyerek eltartása sok pénzt igényel, le kell mondani sok mindenről miatta egészen addig, amíg fel nem nő. Meg kell változtatnod az életedet, az életmódodat és annak menetrendjét. Ráadásul a születése után ő sem lesz más, mint egy újabb szenvedő rabszolga ebben a rendszerben. Mégis mi a jó abban?

2015. jún. 27. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Egy "szenvedő rabszolga" ezt úgysem érti, feleslegesen magyaráznánk ezt neked mi, a boldog szabad emberek.
2015. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Látom próbálsz provokálni :)


Amig nincs gyereked, nem fogod megtudni. Kívánom neked hogy Te soha ne is tudd meg, légy rabszolga egész nyugodtan, mert jó szülő úgysem lenne belőled. Rabszolgának még elmész...

2015. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Ne vállalj gyereket még véletlenül se! Melletted szenvedés az élet...
2015. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Én értem, mire célzol.

Férjem is így gondolta, de azért tudta, hogy egy gyereke lesz (meg hát én is rágtam a fülét).

Egyrészt hogy válaszoljak a kérdésedre, én mindent meg fogok teremteni a fiunknak, hogy ne "rabszolga" legyen. Tehát biztosan fog nyelvet tanulni, és lehetősége lesz bármilyen iskolába menni. Majd ha akar, akár külföldre is mehet.

A másik, hogy nem érti ezt a "gyerek dolgot", akinek nincs. Amikor mondja, hogy "anya", vagy "apa", nincs annál jobb dolog. Ja, meg amikor megölel, megpuszil...

Hidd el, megtérül a sok befektetett pénz, és energia...

2015. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%

Mellesleg tök igazad van...

De! az én fiam egy csoda. Okos értelmes, igazán szerethető, nagy dumás. Mi egyet vállaltunk, így azért olyan nagyon nem kellett mindenről lemondani, az életünk ugyan megváltozott, de nem negatív irányba. Úgy gondolom, egy picike apából, egy picike anyából...

Az ember nem élhet mindig csak önmagának....

2015. jún. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%

Ha így gondolkozol, lehet csak idős korodban érted meg milyen jó, ha van az embernek családja, van, aki rányitja az ajtót és megkerdezi "hogy vagy?"

Megéri a pénzt, időt, energiát befektetni!

Próbálj ezen elgondolkozni, csak nehogy késő legyen!

2015. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem gondolom, hogy szenvedő rabszolga lennék egy rendszerben. Innentől kezdve nekem nem kavarognak olyan gondolatok a fejemben, hogy minek szülök gyereket erre a szörnyű világra. Szerintem nem szörnyű a világ.


Amíg te ezt nem látod magadtól, addig teljesen felesleges bármit is mondani arról, hogy miért jó egy gyerek, mert nem fogod megérteni.

2015. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Mert cukik :) Én azt nem értem, a szülők hogy bírják ki, hogy ne aggódják agyon magukat, amikor a gyerek nincs szem előtt. Nekem ha lenne gyerekem, legszívesebben sehová nem engedném el, annyira félteném, de ez meg neki nem jó... Nehéz dilemma lenne.
2015. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Sem en, sem pedig o nem egy szenvedo ranszolga. Ranezek a fiunkra es egyszeruen csodalatos a vilag.
2015. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Egy újabb provokatív kérdés. :D Már hiányzott! Röviden és tömören. Nem mindenkinek való gyerek,és család. Nem tudom mennyi idős vagy,ha 30 elmúltál,akkor te a magányosan megöregedők,öregek otthonában meghalós fajta leszel. Van akinek ez bejön,sok mindenkinek nem. Az élethez való hozzáállás, a világhoz való hozzáállás sokat jelent.Én alapvetően pozitívan állok a dolgokhoz,és erős vagyok,alkalmazkodó,és a legrosszabb dolgokban is látom a jót és a reményt. Ez az,ami belőled hiányzik. Ami persze nem baj,csak megnehezíti a napjaidat,amik alapvetően lehetnének szebbek is. :D Egy gyerek áldás az ember életében! Járjon ez bármi féle nehézséggel,lemondásokkal,fáradtsággal,anyagi teherrel.De amit Tőlük kap az ember azt nem lehet boltban kapni,nem adhat annyi pluszt semmi,hogy Őket pótolja! Nekem van 3 csodám,remélem lesz még legalább 1. Kívánnék neked fele annyi boldogságot,mint amennyit nekünk Ők adnak.... már szebbnek látnád a világot!
2015. jún. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!