Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jó egyáltalán abban, ha...

Mi a jó egyáltalán abban, ha valakinek van gyereke?

Figyelt kérdés
A gyerek eltartása sok pénzt igényel, le kell mondani sok mindenről miatta egészen addig, amíg fel nem nő. Meg kell változtatnod az életedet, az életmódodat és annak menetrendjét. Ráadásul a születése után ő sem lesz más, mint egy újabb szenvedő rabszolga ebben a rendszerben. Mégis mi a jó abban?

2015. jún. 27. 14:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hogy mi a jó nekem még nincs de minden vágyam anya lenni

de tesómnak van 3 is és látom azt hogy mikor megöleli és kimondja a gyerek anya szeretlek meg te vagy a legjobb anya a világon háát ezért :)

2015. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ja persze utolsó előtti, te sem jártál még öregek otthonában és elég naív vagy. A többségnek ugyanúgy van ott családja mint neked. Meg amúgyis kicsit vicces, hogy csodának hívod a gyerekeid, közben meg azért szülted őket, hogy ne kelljen öregek otthonába menni majd? Ja hogy nem? Akkor másoknak miért érvelsz ezzel?
2015. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Kedveském. Nem azért szülök sokat,hogy ne egy öregek otthonába haljak meg...és kötelező elgyen nekik engem ápolni. De!! Nagyban hozzájárulnak a gyerekek ahhoz,hogy majdan ne kelljen embertelen körülmények között eltávozni. Az én nagymamám 81 éves,nincsenek lábai,rengeteg vele a gond,és fárasztó őt gondozni,de mivel vagyunk többen tesók,unokák,összetartó a családunk,ezért eszünkbe sem jutott bedobni egy olyan helyre.Túl sem élné,belehalna a lelke. Tudom mik folynak bent,első kézből ismerem a dolgokat... nem szívesen élnek ott az idősek, és szomorúan látom,hogy egyre több olyan lakik bent,akit tudnának gondozni a gyerekei,még sem teszik. Ez elszomorító.... a mi gyerekeink azt látják,hogy a Dédiket hogy ápoljuk,mit kell csinálni,hogyan kell egy betegséghez hozzáállni..természetes lesz,hogy amint lerobbanunk nem dobnak el minket... Szóval kikérem magamnak,hogy vádaskodj,és ilyen hangnemben beszélj velem,nem ismersz,nem tudhatod nap mint nap min megyek keresztül....és miért látom máshogy az életet mint ti. Igen.Csoda és áldás a gyerek,ők az élet értelmei,nem tudom hány éves vagy,de elég gyerekes jellemre vall,ahogy megnyilvánultál. Mindezek ellenére, hosszú boldog életet kívánok neked és családodnak még jó sokáig. Legyen szép a napod!!!!!
2015. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tehát megsértesz másokat (hogy öregek otthonában fognak meghalni meg minden) és még neked áll feljebb. :) Ki is a gyerekes? Ha olyan érett, sokat tapasztalt személyiség lennél, akkor képes lennél elfogadni, hogy neked (és ezzel senkinek semmi baja) bár a gyerek az élet értelme, de ettől még másnak meg NEM, mert ezzel nem ártanak senkinek. 7 milliárd ember van a földön (és ez is egy ok, hogy nem muszáj több), nem gondolkozhat mindenki ugyanúgy, mindenki másmilyen. Nézz már körül mennyi boldogtalan gyerek, boldogtalan család van! És még őket is jobban megbecsülik, mert ők beállnak a sorba. Az nem baj ha közben a gyereket a lépcsőn rugdossák le, vagy minden nap azt hallja, hogy bárcsak meg sem született volna. Akinek meg van annyi esze, hogy kiáll magáért és képes máshogy dönteni a nyomás ellen is, az megvetendő. Miért szüljek gyereket azért mert neked az az élet értelme? Én ezt nem érzem. Tegyem tönkre a saját életem, mert azt mondták? A gyerekek életét? Az apa életét? És ettől nem leszek se kevesebb, se éretlenebb mint te.

Talán a dédi gondozása mellett azt is megtaníthatnád a gyerekeidnek, hogy kell elfogadni azt, aki egy kicsit más mint a megszokott, többre mennének vele. Bár ahogy látom az elég nehéz lesz, ha magad se tudod hogy kell. Ha netán a saját kis csodád dönt úgy, hogy ő biza nem akar gyereket vagy bármiben "másabb" lesz mint a többiek, akkor mit teszel? Őt is lenézed majd, hogy öregek otthonában fog megd*gleni és sosem lesz fele olyan boldog sem mint te?

Amúgy meg ne ábrándozz arról, hogy neveléssel irányítani lehet a gyerekeket. Csinálhatsz akármit akármilyen jól, még így is nagy esélye van, hogy nem az lesz az eredmény amit akartál. Ők is önálló emberek. Én is nagy családba születtem, és teljesen normális életem volt rendes szülőkkel. Mégsem vágyom ezt megismételni, és érdekes mód a testvéreim se nagyon. És nem azért mert olyan sötéten látnám a világot mint a kérdező.

2015. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta,hogy kötelező gyereket,és sok gyereket szülni.Erről itt nincsen szó. Én csak reagáltam a kérdező felvetésére. Ez a véleményem. És még én nem fogadom el a más álláspontját? :D Te is hőbörögsz az enyémen! Igen,lehet hogy másabb irányt vesz majd az életük,mint amiben most élünk,és amire nevelem őket,de nekem ne mond,hogy a neveléssel nem lehet őket formálni. Már nem kicsik...főleg az első,van némi tapasztalatom -e téren. Feleslegesen vitatkozunk... szöges ellentétek vagyunk. Úgy sem jutunk közös nevezőre. Eddig még teljesen jól működik a dolog gyerek nevelés ügyben,büszke vagyok rájuk,több jó érzés és intelligencia van bennük már,mint amennyi némelyik felnőttbe szorult. Az meg hogy hogy mi megy a világba manapság.. és hogy sokan felelőtlenül vállalnak gyereket,meg szörnyen bánnak velük... nem erről szól itt a dolog,és a kérdező sem ez irányba terelte a dolgokat. Ne kanyarodjunk el,ez egy teljesen más téma! Még mindig csak szép napot szeretnék neked kívánni.
2015. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!