Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyerekem 24 évesen...

Első gyerekem 24 évesen szültem, a másodikat majd csak valamikor 32-33 körül fogom. Nem így terveztem, de így alakult. Mennyivel másabb? Ugye nem veszélyesebb, vagy nagyobb a kockázat?

Figyelt kérdés
24 évesen szültem az elsőt,könnyű terhességem,szülésem volt,a pici babás időszak sem viselt meg.Mennyiben más 30+-on szülni?
2015. jún. 29. 10:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azok is írhatnak akik 40 körül vállaltak,és tudnak kicsit bátorítani :)
2015. jún. 29. 10:42
 2/11 anonim ***** válasza:
A 3. babát 33 évesen szültem. Semmivel sem veszélyesebb, nehezebb.
2015. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

En 32 evesen szultem az ikreimet. Nem is akartam korabban gyereket vallalni es egyaltalan nem bantam meg, sot!! Miert lenne mas 32-33 evesen szulni, mint 24 evesen?? EgyHa egeszsegesen elsz, karbantartod magad, akkor semmi kulonbseg nincs. En mindig is szerettem sportolni, ugyh a kezdeti rosszulleteket leszamitva egyaltalan nem viselt meg a terhesseg. Teljesen aktiv voltam; szules elott 1 hettel meg kirandultam :) Nyilvan terhesen nem edzettem, de igyekeztem nem elhagyni magam. A babaim pedig makk egeszsegesek :)


Ikrekkel persze nehezebb, mint 1 babaval, es voltak olyan idoszakok, amikre, ha visszagondolok, fogalmam sincs, hogy voltam kepes vegigcsinalni, de egyaltalan nem viselt meg :)

2015. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Az elsőt 23 évesen szültem, a harmadikat 32 évesen, és sokkal jobban viseltem a terhességet. Sokat számított a köztes idő, amikor megerősödtem a sok "futkosásban", emelgetésben és hasonlókban. :) A szüléssel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert az első problémás volt, vákuum, a második és harmadik császármetszés, de sajnos az utolsó császárt sokkal jobban megszenvedtem, mint az előzőt. De már tudom, hogy csak a napokig álló bélrendszerem miatt, ami sehogy sem akart beindulni. Amikor végre sikerült, nagyon hamar összeszedtem magam. Csak biztatni tudlak. :)
2015. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
31 első gyerek, 32 második gyerek, 34 harmadik gyerek, aki most fog születni. Ezt a terhességet viselem legkönnyebben, igaz jelentősen fogytam az utolsó után, és most könnyebb vagyok 8 hónapos terhesen, mint amikor az első terhességet kezdtem, gondolom ez is számít. Nem hiszem, hogy a 32 év olyan vészes kor lenne a szülésre...
2015. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. jún. 29. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 34 évesen szültem az első gyerekemet, nem volt különösebb probléma a terhesség és a szülés alatt.
2015. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

26 évesen szültem az első, 32 évesen a másodikat, az első terhességet sokkal jobban viseltem, a másodiknál sokkal nyűgösebb voltam, az első terhességem teljesen probléma mentes volt, a második nagyon nehezen jött össze, a terhesség alatt is voltak problémáim, de amúgy komplikáció mentes volt.


A szüléseim nagyon jók voltak, könnyen, gyorsan ment mindkettő.


Egyelőre úgy érzem (még csak 2 hónapos a kicsi), hogy a picivel sokkal türelmesebb vagyok és már nem parázom annyira túl, mint az elsőnél :)

2015. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23 évesen az 1.,28 évesen a 2.,39 évesen a 3.-at szültem. Mind közül a 3.volt a legkönnyebb.
2015. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az 1.-et 20.5 évesen szültem.Nem volt gond a terhességgel,4 óra alatt megszültem.A 2.-at 35.5 évesen.Könnyű terhesség,gyors szülés(3 óra).A 3. babával 39 évesen estem teherbe,a legkönnyebb terhességem,és a leggyorsabb-2 óra-szülésem volt ez.Komplikáció egyik szülésnél sem volt(se gátmetszés,se sérülés),a legrutinosabb,leglazább a 3.-nál voltam.Ő egyből ügyesen szopizott(ezt 2 éves koráig folytatta is).A pici babás időszak se volt megterhelő.Lassan 43 éves leszek,a legkisebb ősszel tölti be a 3. évét,és mondhatom,nagyon nagyon jó döntés volt vállalni Őt!
2015. aug. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!