Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi a meglátásotok, a...

Nektek mi a meglátásotok, a kor előrehaladtával tényleg nagyobb a kockázat?

Figyelt kérdés
Tegnap mesélem páromnak, hogy az egyik ismerősöm gyereke agyvérzéssel született. Hozzátettem neki, ilyen idős korban sajnos már nagyobb a kockázat különböző betegségekre (35 éves a nő). Erre nekem esik, hogy ennek semmi köze a korhoz, mert egy 19 éves lánnyal is megtörténhet ez és más igenis 40 évesen egészséges gyereket szül. Komolyan mintha engem akart volna meggyőzni, semmiről nem maradok le ha későn vállalunk gyereket. Mert hozzátenném, 29 vagyok. Ráhagytam. De valamilyen szinten ennek azért köze van a korhoz, nem? Van aki egészséges gyermeket szül 35-40 évesen, van aki nem. Van aki dohányzik a terhesség alatt, de egészséges lesz a baba, van akinek meg nem.
2015. jún. 27. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen,ez biológia...tudod suliban vannak ilyen órák.
2015. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezek szerint én pont akkor hiányoztam! Nem beszólásokra voltam kíváncsi...
2015. jún. 27. 13:42
 3/12 anonim ***** válasza:

A statisztika egy trükkös dolog. Ezzel takarózik a legtöbb szűk látókörű ember, hogy "dehát nagyapám is cigizett 50 éven keresztül és mégis 90 évig élt, a szomszéd meg soha nem gyújtott rá és 40 évesen meghalt..." Na ja, egyedi esetek előfordulnak. De 10 000 emberre levetítve már igenis látszik, hogy a dohányosok korábban halnak, és az idősebb korban szülő nők esetében több a komplikáció. Nem mindig fordul elő, de több.

És igen, igazad van:

A nők adott számú petesejttel rendelkeznek. Életük során nem termelődnek új és új petesejtek, mint a férfiaknak a hímivarsejtek, tehát nem cserélődnek, hanem velük együtt öregszenek a petesejtjeik is. Mindaz a káros hatás, ami éri őket (vegyszerek, betegségek, háttérsugárzás stb.) hat a petesejtjeikre is, amik ráadásul extra érzékenyek pl. a sugárzásra. Tehát némelyikben idővel sérül a DNS, és ha egy ilyen petesejt érik be és termékenyül meg (20 vagy 40 éves korban, tökmindegy) akkor a gyerekbe is "átülteti" a rendellenességet.

2015. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a kor előrehaladtával nő az esélye annak, hogy probléma adódik terhesség alatt. Mostanában azonban egyre többen vállalnak később gyereket, főként anyagi megfontolásból. Hiszen csak kellene egy diploma, jó fizetés, lakás, megtakarítás a baba előtt. Én is 29 vagyok, mire megszületik az első babám már betöltöm a 30-at. Plusz mi szeretnénk a két gyerek között 3-4 év korkülönbséget is. Be kell vallanom tartok attól, nehogy komplikáció legyen. Sajnos azonban az élet így hozta. Reméljük a legjobbakat! :)
2015. jún. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jól tudod, tényleg nő a kockázat. Részben mert az idősebb női szervezet esetleg már nem tökéletesen fitt, és a plusz terhelést amit a magzat kihordása jelent kevésbé viseli el, illetve több ártalom (röntgensugárzás, vegyszerek) is éri az átlagembert 0-40 éves koráig, mint amennyi 0-25 érte. Talán ezért lesz magasabb a genetikai hibák valószínűsége is. Ettől persze még szülhet egészséges gyereket 40 fölötti nő, és sajnos szülhet beteget egy 20 éves, makkegészséges anya is.
2015. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valóban nő a kockázat és aki ezt nem látja, vagy nem akarja meglátni az buta.

Persze szuper dolog, ha valaki 45 évesen is makk egészséges gyereket szül, de lássuk be, sokkal nagyobb a kockázat, mint egy 25 évesnél.


Én remélem, hogy 32 éves koromig összejön a két baba, mert nem szeretnék utána szülni.

2015. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37 évesen lettem kismama. Olyan egészséges a kislányom hogy a 7 év alatt orvos csak akkor látta amikor kötelező oltást kapott.
2015. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es, egyetlen eset teljesen irreleváns.
2015. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7


Olvasd el a #3-as kommentet.

2015. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pont nem az agyvérzésnek van köze az anyuka korához. Igen, 35 éves kor felett megnő bizonyos genetikai betegségek esélye (Down-, Edwards kór, Patau szindróma.) de ezek viszonylag jól szűrhetők. Vállalj gyereket minél fiatalabban,de tudd, hogy alkati kérdés hogy fogod viselni a terhességet. Ismerek huszonéves nőt, aki toxémiás lett majd méhlepény leválás miatt 35 hétre szült sürgősségi császárral (a gyereket újra kellett éleszteni). És ismerek több 38-40 évest is akik full probléma mentes terhességet követően makk egészséges gyereket szültek időre.
2015. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!