Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők ti adnátok a saját...

Szülők ti adnátok a saját neveteket a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Pl.fiúnál az apa, lánynál az anya nevét kapja a gyerek,első vagy

második névként? Van akinél van így és mennyire gyakori, szerintetek, hogy a szülő nevét kapja a gyerek?


2015. jún. 30. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az első lány második neve az enyém illetve a fiunk apa nevét kapta. :)
2015. jún. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám a saját nevünket a gyerekeknek. Sőt, direkt olyan neveket választottunk, mai nincs sem a családban, sem a baráti körünkben.

Az ismeretségi körömben kevés gyerkőc kapta a felmenői nevét, de azt figyeltem meg, hogy inkább apai ágon viszik tovább a keresztnevet. Nekem ez nem tetszik, azt gondolom, mindenkinek joga van egy saját névhez, ami csak az övé, és nem Ő lesz pl a Kispista, Józsika, Ferike3.

2015. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Két generációra visszamenőleg ezt csinálta mindenki, eszem ágában sem lenne így kiszúrni a gyerekeimmel. Ők más emberek, más egyéniségek, megérdemlik a saját nevet, nem a "kis...xy" megnevezést.
2015. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is utáltam ezt a szokást. A gyerekem egy önálló személyiség, akinek jár a saját név. A férjem is így volt ezzel. Az ő családjában mindenki János. Szólsz, hogy Jani és öten ugranak rá. Szerencsére a férjem nem lett "kisjani", mert az anyósom akaratos volt és kijelentette, hogy az ő fia nem lesz János és pont. Azt még elfogadom, hogy második névnek az apa vagy az anya keresztnevét adják a gyereknek, de nekünk ez sem volt fontos. A környezetemben amúgy a kisfiúknak még mindig előszeretettel adják az apa keresztnevét.
2015. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem adnám, de pl. bátyámék kisfia már a 7. generáció ugyanazzal a névvel. Valahogy elkezdődött, és bátyám már hagyományból ragaszkodott ahhoz a névhez. Én tiszteletben tartom, hogy ők ezt fontosnak tartják, akkor is ha személy szerint nekem ez mindig is furcsa volt.


Férjem családjában meg sokan adják második névnek a sajátjukat - női és férfi ágon is.


Nekünk két gyerekünk van, egy nevük van és teljesen más, mint a miénk. Én így látom jónak.

2015. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Nem tetszik ez a szokás és nem akarok duplázni, nem vagyok egoista sem, nekem kicsit annak tűnne (nem túl gyakori a nevünk, de ha az lenne, akkor meg azért sem). Annyi név van a világon, szebbnél-szebbek...
2015. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Három gyerekünk van, mindegyiküknek két keresztneve van, nekünk ez így tetszik. Az első kisfiam az apja és a keresztapja nevét kapta, a kislányom az én nevemet második névként, a másik kisfiam nevében nincs családi öröklött név. Az, hogy apja nevét viseli az első gyerek, nem okoz gondot, mert másképp becézzük őket (nem "Kisjankó" jelleggel). Egyébként a környezetünkben nagyon ritka az ilyen fajta névadás, de inkább a fiúk szokták az apa nevét kapni, lányoknál nem ismerek olyat, aki az anya nevét kapta volna.
2015. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem adnánk, nem vagyok oda azért, amikor ismerősöket is sokszor úgy azonosítanak be, hogy pl. az ifjabbik Tóth vagy a kisJuci.

Mi arra figyeltünk, hogy ne túl gyakori nevet válasszunk, ráadásul családi és baráti körben se legyen még egy belőle. Második nevet sem adnék a gyerekemnek, aminek 2 oka van: a későbbiekben hivatalos helyen macera, illetve a mi esetünkben elég kacifántos a vezetéknév, szóval semmiképpen nem cifráztuk volna.

2015. jún. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk anyukám oldalán 3 generációra visszamenően kapták a nők első névként ugyanazt a keresztnevet, illetve szintén 3 generációra visszamenőleg a férfiak is, de lehet, hogy több, csak azokat a felmenőimet már nem ismertem.


Anyu csak részlegesen folytatta a hagyományt, a húgom megkapta második névnek az ő keresztnevét, nekem viszont csak egy keresztnevem van.


Apu oldalán a nagypapám, és a nagybátyám viseli ugyanazt a keresztnevet első keresztnévként.


A férjem oldalán nincs ilyen, mindenkinek saját neve van:) Ő is és én is egyetértünk abban, hogy zavaró, ha a gyereket csak azért becézni kell, hogy meg lehessen különböztetni, ha egy helyiségben tartózkodunk, ráadásul ő egy külön személyiség, csak részben lesz a mi "kicsinyített másunk". Így mi mindenképpen eltérő keresztnevet akarunk adni a gyereknek, sem első, sem második keresztnévként nem fogja egyikünk nevét sem megörökölni, sőt, nagyon hasonló hangzású nevet sem fog kapni, szintén praktikussági okokból. Azért e vezetékneve ugyanaz lesz:D

2015. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Soha nem adnám...ha kisfiunk lesz, akkor az apja nevét megkapja másodiknak, de azt is csak azért, mert a kedvenc fiúnevem...ha olyan lenne, ami nem tetszik, akkor másodiknak se kapná meg.
2015. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!