Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztásnál titeket...

Névválasztásnál titeket mennyire érdekelt a család vagy ismerősök véleménye?

Figyelt kérdés
Az én családom pl igazi nagymagyar lelkészcsalád, ők a szép magyar neveket szeretik. Nekem meg pont azok nem tetszenek... Amik tetszenek egyik sem kifejezetten magyar név, és előre látom, hogy megy majd a szájhúzás, ha megmondjuk, hogy mikre gondoltunk (nem Dzsennifer meg ilyen borzalmak). Titeket mennyire érdekel a család véleménye?
2015. júl. 1. 21:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én nem úgy nevezném el, ahogy anyámnak megfelel. De a családból senki nem is mondott véleményt, bár nem különleges nevet választottunk, sőt, elég gyakorit. Így lehurrogni is nehéz ha már 'régi' névnek minősül.

De mondom, én örülök ha tanácsokat meg hasonlókat kapok, de a nevet biztos nem nagymama választja ki.

2015. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem foglalkoztunk vele. a férjemnek és nekem is tetszett a név.
2015. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem érdekelt a véleményük. Se a rokonoké se az ismerősöké. Volt aki konkrétan a pofámba röhögött, mikor mondtam, hogy fogják hívni a gyerekemet, azt hitte, hogy csak viccelek, pedig nem is valami újhullámos nevet választottunk. Anyámnak is volt egy javaslata, de megmondtuk, hogy az lesz amit mi választunk.
2015. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem érdekelt. Mindhárom gyereknél férjemmel ketten választottunk, döntöttünk. Volt, hogy felmerült egy név, amire szüleim azt mondták: "Hát, majd megszokjuk", végül nem azt kapta a gyerek, de nem ezért.
2015. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Semennyire. Én döntöttem, (már tinikorom óta tudtam, hogy az lesz a fiam neve), a Férjem meg beleegyezett. Ennyi. Más véleménye nem érdekelt.


a ti gyereketek, ti választotok nevet. Anyukádék már dönthettek egyszer (vagy többször), most ti fogtok.

ezt el kell Nekik fogadniuk.

2015. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

2 dolog érdekelt a névválasztásnál:

1. Tetszik-e a név nekem és a páromnak is.

2. Illik-e a vezetéknévhez.

Innentől kezdve senki véleménye nem érdekelt.

2015. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Olyannyira nem erdekelt, hogy el sem arultuk nekik, mig ki nem bujt.

Ezzel megeloztunk minden otletelest, gyozkodest.

2015. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekelt senki véleménye.

Különleges, ritka neveket kaptak a lányaink, mondták is rengetegszer, hogy "ne szúrjunk ki szegény gyerekkel".

2015. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem érdekelt és nem tettem alku tárgyává. Megmondtuk mi lesz a neve és kész
2015. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyedül a férjem véleménye érdekelt.
2015. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!