Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztásnál titeket...

Névválasztásnál titeket mennyire érdekelt a család vagy ismerősök véleménye?

Figyelt kérdés
Az én családom pl igazi nagymagyar lelkészcsalád, ők a szép magyar neveket szeretik. Nekem meg pont azok nem tetszenek... Amik tetszenek egyik sem kifejezetten magyar név, és előre látom, hogy megy majd a szájhúzás, ha megmondjuk, hogy mikre gondoltunk (nem Dzsennifer meg ilyen borzalmak). Titeket mennyire érdekel a család véleménye?
2015. júl. 1. 21:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem mondtuk el senkinek a neveket, amíg meg nem születtek a gyerekek, így senki véleménye nem befolyásolt.
2015. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Rendkívül modortalan dolognak tartom, ha valaki megpróbál beleszólni a névválasztásba, és a szülők választása ellenére nekiáll tippeket adni.

2015. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

kíváncsiság alapon érdekel, ahogy a névjavaslataik is, valamint, hogy az én általam említett nevekről mi a véleményük, apának pl nincsenek is rossz ötletei, vagy ha többeknek is egyöntetű a véleménye, abban is lehet valami.


de nekem olyan családom van, ha mondjuk kitalálnék egy borzalmat, rákérdeznének, hogy honnan ez az ötlet, jeleznék, hogy "érdekes" egy név, aztán rámhagynák.

2015. júl. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mi listát írtunk mindketten a férjemme, ami közösek voltak kerültek egy listára. Azon volt 3-4-5 név, azt mutattuk meg mindenkinek.
2015. júl. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Semennyire. Olyat nevet nem adnék úgysem a gyerekemnek, ami nagyon extrém, nem akarok kiszúrni vele, de nem szerettem volna azt sem, hogy ő legyen a 28. Jancsika, vagy Marcsika a családban. (Elnézést attól, aki pont az, csak példa volt, nem személyeskedés).

Ha félsz a reakciótól, esetleg második keresztnévben gondolkodhattok magyarosban.

2015. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekel. Férjemmel ketten döntünk a gyerekeink nevéről!

Pedig mi is olyan neveket választottunk, ami mindenkinél kiveri a biztosítékot, de nem érdekel, anno nekik is volt lehetőségük a saját gyerekeiknél érvényesíteni az akaratukat, hagyják meg nekünk is ezt a lehetőséget.

2015. júl. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Abszolút nem érdekelt. Tudtuk évekkel ezelőtt, hogy ha lány lesz, ez lesz a neve. Mikor kiderült, hogy kislány, és kérdezték a nevét, határozott hangsúllyal közöltem, érezték belőle, hogy nem kell véleményezni :D Tudom, hogy kinek nem tetszik, mert azok nem mondtak rá semmit, akinek tetszett, az egyből mondta, hogy nagyon szép. De nem túlzottan foglalkoztat, ez a mi döntésünk.
2015. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Engem a javaslatok érdekelnek, de nem azok alapján fogunk választani, hanem hogy nekünk a férjemmel mi az, ami tetszik. Nem is tervezzük előre megmondani a lehetséges névjelöltjeinket, egyedül a tesóm tud róla, neki egyikkel lehetséges névvel sincs baja, de nem is ritka, vagy kirívó nevek.


Nálunk sokkal fontosabb szempont mások véleményénél a sajátunk, meg az, hogy külföldön is könnyen ki lehessen mondani.

2015. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, nálunk is ez az egyik fő szempont.
2015. júl. 2. 12:19
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor majd ne mondd meg nekik előre, csak kérd, hogy mondjanak javaslatokat, amennyiben tényleg érdekel, hátha mégis lesz valami, ami megtetszik nektek is, és külföldön is ismert név.


Ha külföldön laktok, akkor meg végképp megérthetik, hogy nem kap olyan igazi magyaros nevet. De ha nem is éltek ott, a gyerek jó eséllyel mehet majd, és nem kell minden alkalommal lebetűznie a nevét, mint pl. a férjemnek, akinek a sok kijavítás ellenére a mai napig rosszul mondják a keresztnevét mindenhol.


Nálunk emiatt kiesik minden dupla mássalhangzós név, pedig nekem pl. tetszik a Szilárd, Zsolt, Csongor, és a Sebestyén név is, illetve a német miatt a v-vel és z-vel kezdődő keresztnevek is, mivel itt f-nek illetve c-nek mondják.

2015. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!