Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vetélés után vagyok fél évvel...

Vetélés után vagyok fél évvel lassan szeretnénk újra próbálkozni. Hogy leszek táppénzre jogosult?

Figyelt kérdés

12 órás műszak,de utazással együtt 16 óra, éjszaka dolgozom, étkeztetés egy gyárban. 4. hónapja dolgozom, ha összejön a baba fél 6-7 hónapja leszek ott. az előző munkahelyemen is igénybe vettem két hónapot. Picit belemegyek a részletekbe.

2014. okt 6.-án kezdtem határozott idejűvel, terhes lettem 2 hónap táppénz igénybe vettem,február 28-án lejárt a szerződés, március 1- én elvetéltem, nem vett vissza a munkahely, március 2-án munkanélküli segélyt kaptam, április eggyel munkába álltam a jelenlegi helyen.



2015. júl. 3. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
nem kell részletezni, annyit lehetsz tp-en amennyit a jelenlegi munkahelyeden dolgoztál. most 4 hónapot mehet el tp-re, 2 hónap múlva meg 6 hónapra mehetsz...
2015. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem táppénz kell, hanem más munkakör, nézz utána hogy van szabályozva, de mintha olvastam volna, hogy kérhetsz más munkakört, ha meg nem tudnak adni, akkor valami távolléti díj, vagy mi jár, nem emlékszem pontosan, de lehet változott is azóta. A vetélés miatt meg egyáltalán nem biztos, hogy veszélyeztetett leszel, én egy vetélés után mikor újra terhes lettem a 38. hétig dolgoztam.
2015. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hosszú kálvária az enyém kicsit igazságtalan, kicsit nem volt pénzem magán dokira, kicsit sokat idegeskedtem,kicsit senki nem volt rám tekintettel. A végeredmény egy 5 hónapos halva született kisfiú.

Hát akkor nincs mese dolgozni kell. Majd kihozom belőle a maximumot amit tudok.

2015. júl. 3. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:
én ilyen előtörténésekkel nem dolgoznék már ne haragudj, .... vagy ha kell a pénz akkor várnod kellet volna amig összegyüjtesz annyi évet mielőtt ujra terhes leszel...
2015. júl. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még nem estem teherbe, pont ezért kérdezgetek,mert várok inkább akkor. Nehéz,de ki kell bírni.
2015. júl. 8. 09:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, ezért mondtam a más munkakört, nem kell tűrni, ha nem bírod! Persze egyszerűbb a táppénz, de van más megoldás is.
2015. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!