Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzre kellett mennem,...

Ninuci kérdése:

Táppénzre kellett mennem, tudok munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Ki vagyok írva táppénzre terhességem eleje óta. A munkahely miatt a körülmények vegyszer stb. és így vállalhatok e munkát mellette?

2015. júl. 2. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

dehogy vállalhatsz munkát keresőképtelenség alatt.

a munkahelyedtől meg távolléti díjat kéne kapnod, ami a fizud 100%-a, jó nagy butaság volt tp-re menni!

2015. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon kevés ez a pénz amit kapok nem tudom így hogy fogom fent tartani az albérlettett :( nem hiszem el hogy ilyen kevés pénzel szúrják ki az ember szemét és merjen gyereket vállalni....
2015. júl. 2. 15:41
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Mert sokan nem ismerik a jogszabályokat.

Ahogy 1.-es írja, távolléti díjat kellene kapnod, hisz nem vagy veszélyeztetett terhes, csak a munkakörödet nem töltheti be kismama. Ez a kettő nem ugyanaz.

Csak a munkáltatónak jóval olcsóbb, ha táppénzen vagy.


A másik, hogy ha valóban veszélyeztetett terhes vagy, akkor hogy dolgozhatnál, hiszen azért vagy táppénzen, mert fennáll a vetélés esélye, nem?

2015. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Táppénz mellett nem dolgozhatsz mást.
2015. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem. De mint sokan írták már itt is, a munkahelyednek fel kellett volna ajánlania egy olyan munkakört amit terhesen is elláthatsz, ha nem tud, akkor pedig távolléti díjat kellene fizetnie neked (vagyis nem jársz dolgozni, de a béredet megkapod). Az a baj, hogy te most veszélyeztetett terhesként vagy kiírva (nem tudom pontosan milyen ajánlást adott ki a nőgyógyász), így amellett nem tudsz dolgozni.

Viszont elvben van olyan, hogy ha mondjuk 2 állásod van akkor az egyiknél tp-n vagy a másiknál dolgozol. Pl mondjuk eltörik a lábad és az egyik állásban mondjuk autóval végzed a munkát - mondjuk ügynök vagy orvoslátogató stb - (ugye ezt nem tudod megtenni, mert törött lábbal nem vezethetsz autót, így tp-re mész). A másik vállalkozásban mondjuk könyvelsz, az ugye ülő munka, azt attól, hogy eltört a lábad még tudod csinálni (a fejed, kezed épp :) ), így ott folytatod a munkát. Ilyen esetben lehet egyszerre tp és kereső tevékenység. De ezek köre igen szűk.

Mint írtam "veled az a baj", hogy veszélyeztetett terhes vagy (ez csak orvosilag alátámasztott módon lehet, a munkakörülmény nem az, mert arra, mint fentebb írtam a munka tv-e ad szabályzást), így val.szeg a nőgyógyász olyan okot talált, ami alapban keresőképtelenné tesz mindenhol. És ha mégis vállalsz munkát tp mellett ellenőrzés során téged és a céget is megbüntetik.

2015. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
csak 1 napos bejelentésem lenne azt hittem azt lehet de ezek szerint nem azért kérdeztem mert első gyermekem ami meg is marat és akinek van az többet tudd mondani :) köszönöm a gyors válaszokat
2015. júl. 2. 15:52
 7/9 anonim ***** válasza:
5%

Egyrészt igen, táppénz helyett fel kellett volna, hogy mentsenek a munkavégzés alól, de most már mindegy.


Viszont: tévedés, hogy táppénz alatt nem lehet munkát vállalni.

A keresőképtelenséget jogviszonyonként kell elbírálni, és lehet valaki az egyik jogviszonyban betöltött munkakörben keresőképes, egy másikban keresőképtelen (pl aki egyik állásában pizzafutás, törött lábbal nyilván ktelen, de a telefonos ügyfélszolgálati munkáját el tudja látni, dolgozhat). Ez teljesen törvényes, van rá lehetőség.


A veszélyeztetett terhesség sem azt jelenti, hogy 24 óra fekvés. Ha van olyan munkakör, ami betölthető az állapotával, bizony elmehet máshova dolgozni.

Mondjuk egy terhességi vészes hányás esetén nyilván nem fog valaki ügyfelezni az okmányirodában, ugyanakkor ha a mellékállása adatrögzítő egy könyvelőirodában, ahol két lépés a mosdó, ott simán dolgozhat.

2015. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ : ) aranyos vagy :) utána nézek el megyek egy két helyre meg kérdezni és meg mondják h lehetséges e : ) köszönöm
2015. júl. 2. 18:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért írtam én is, hogy nem tudom milyen javaslatot írt neki a nőgyógyász a veszélyeztetett terhességre. Bár nem egyszerű okokat szoktak írni, így nagyon szűk a tp+keresőtevékenység köre.
2015. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!