Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg elítélendő, ha egy...

Tényleg elítélendő, ha egy kislány felsőrész nélkül, csak fürdőbugyiban van a strandon?

Figyelt kérdés
Itt a nyár, újra előjöttek a "Lehet-e egy kisgyerek meztelenül a strandon" típusú kérdések. Mint a többség számára, számomra is egyértelmű, hogy nem strandoltatom a gyerekeimet meztelenül, több okból sem, azon viszont megdöbbentem, hogy sokak szerint az is felháborító, ha egy 2-3 éves kislány felsőrész nélkül van a strandon. Miért? Mit kell neki ott fenn eltakarni? Tudom, hogy nagyon aranyos fürdőruhák vannak, az én kislányomnak is van ilyen is, de az korábban soha nem jutott eszembe, hogy bárkit megbotránkoztat, amikor 3 évesen csak bugyi van rajta. Tényleg akkora illetlenség ez?
2015. júl. 4. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ki a fenét érdekel mások véleménye? Nehogy már egy 2-3 éves kislány zavarjon bárkit is. Ha idősebb lenne, akkor megérteném, de így nem. Főleg azért, mert sok öregaszony sincs annyira felöltözve, mint kéne.
2015. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Engem nem botránkoztat meg, ha más gyereke van bugyiban, de a mi lányunkat nem strandoltatom így. Egyrészeset szoktam neki venni, de ha bikinit vennék, akkor a felsőt is ráadnám.
2015. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Jézusom, dehogy is baj, hát nincs még neki cicije, akkor mit kéne eltakarni? Ilyenkor még felül nem különböznek a fiúktól, nincs még azon semmi takargatni való, és a gyerekek sem igénylik ezt maguktól, csak maximum külső hatásra.

Az más, ha egyrészes fürdőruha van rajta, bár emlékszem, én gyerekként nem szerettem az olyat, utáltam, ahogy a vizes fürdőruha hozzátapad a pocakomhoz. De szerintem inkább az szexualizálja ezeket a pici kislányokat, ha már néhány évesen "melltartós" fürdőruhát adnak rájuk. Ovis koruk vége előtt egész nyugodtan lehetnek fürdőbugyiban, amíg nem zavarja őket, bár inkább iskolás korban szokott ez elkezdődni.

2015. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem óvodáskor végéig teljesen elegendő a fürdőbugyi. Neki is kényelmesebb (látom, jelzi), mint a fürdőruha (abban könnyebben meg is fázhat, mert a veséjét is hűti; lassabban szárad meg, ha kijön a vízből...), vagy a bikini (felcsúszik, félrecsúszik).


Mondjuk számomra az se ördögtől való, ha valaki hagyja, hogy két fürdőzés között, amíg szárad a fürdőruha meg a gyerek, addig meztelenül legyen a kicsi. Persze úgy ne fürödjön, ne "csavaragjon", ne üljön fűbe/homokba.

2015. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha egy korábbi kérdés ihlette a tiédet, akkor ott NEM a felsőrész nélküli gyerekekre gondoltak, hanem a TELJESEN PUCÉR kislányokra és kisfiúkra.

És az azért tényleg nem annyira jó ötlet.

2015. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

De, ott írta valaki azt is, hogy ő még felsőrész nélkül sem engedi a lányát strandolni. A kislány meg 2 éves.


Én sem értem, hogy ivarérettség előtt még mi a fenének kell felsőrész? A mell 9-10 éves kor előtt nem nő, ergo a fiúknak és a lányoknak is egyforma a testalkatuk. Később, a pubertás hozza el a változásokat, akkor meg már maguktól is igénylik a melltartót/felsőt.

2015. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, többen azt írták, hogy 2 éves kortól alapvető a felsőrész, és zavaró, ha nincsen egy kislányon ilyen. És mivel látszólag nem egyvalaki válaszolta ezt, hanem többen, azért tettem fel a kérdést, mert kezdtem úgy érezni, hogy valamit nagyon gáz módon csinálunk.

Leszögezem, mindenki azt ad a gyerekére, amit akar, engem a pucér kicsik sem zavarnak - mondjuk a szüleiket nem értem, hogy nem félnek, hogy valami beléjük megy, de maga a látvány hidegen hagy -, de nem szeretnék tömegeket megbotránkoztatni én sem.

2015. júl. 4. 15:59
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Én nem válaszoltam arra a kérdésre, de ide leírom:

A 3 évesem bizony bugyiban nyomja. Nem szeretem az egyrészest, mert nehezebben szárad, vizesen nehéz lerángatni róla, ha futni kell pisilni, stb.

A 7 évesemnek meg 2 éve igénye van arra, hogy bikini felső is legyen rajta.

De engem az sem zavar, ha egy 7-8 éves kislányon nincs felső.

2015. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
off: akkor az egy évesem se legyen meztelen? most készülünk élete első strandolására, nem is gondoltam volna, hogy közhelyen takargatni kellene egy csöpp gyereket
2015. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*de már igen, lesz bugyi rajta, szerencsére fiú
2015. júl. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!