Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hónapja szedem az l-thyrox...

Egy hónapja szedem az l-thyroxint, mikor lehet elkezdeni próbálkozni?

Figyelt kérdés

7,48as értékre kaptam 50mg-os adagot/nap. Most egy hónapja szedem, de lassan szeretnénk babával próbálkozni, azonban elfelejtettem erre rákérdezni az orvosnál. Ha itt nem kapok biztos választ, természetesen megkérdezem, meg mindenképp elmegyek vérvételre is előtte, csak gondoltam megkérdezem, hátha van, akinek nagyobb a tapasztalata. Meg ha szerintetek esetleg még esélytelen a javulás, nem is böködtetném össze magam (rendszerint ájulás a vérvétel vége).


Amúgy 25 leszek, 160cm és 85kg vagyok, ha ez számít. (tudom, h sok, de nem megy a fogyás... az orvos szerint a pm alulműködés miatt, és a gyógyszer segíteni fog)


2015. júl. 4. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hetente ellenőrizni kell amíg be nem áll az adag. Te baromi keveset kaptál. Az mri negatív lett? 3. napi hormonsorod és inzulin terhelésed megírod?
2015. júl. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Majd ha a TSH 2,5 alá kerül és a t3, t4 is a normál tartományan van. Kevés lesz a gyógyszer, de egyszerre nem szabad nagy adaggal indítani! Hívd fel az orvost, hogy mikor kell kontrollálni a labort!


És mondom, a határ nem 4, ahogy a labor papíron van, hanem 2 alatti! (TSH)

2015. júl. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tudom, h 2 alatt kell lennie, inkább 1 :)

másik nőnek aki velem volt, a 60as értékre írták egyik nap 50, másik nap75öt.

Az ft3 és ft4 az a normális tartományban van.


AMit első, kérdeztél, nekem olyanokat nem mértek, csak vérképből a tsh-t.

A doki azt mondta, aug végén kell menni kontrollra, addigra tuti beáll. Csak reméltem, h előbb is...

2015. júl. 5. 12:49
 4/8 A kérdező kommentje:
ja és első héten csak felet kellett szedni, utána az egészet
2015. júl. 5. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg nincsen kontroll, addig nem szabad a babával próbálkozni sem! Ha alacsony a hormonszint, az vetéléssel végződhet, vagy szellemi fogyatékos lehet a babád!
2015. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és ha elmennék egy vérvételre, akkor van rá esély, hogy lement az érték, vagy szinte esélytelen? Természetesen mindenképpen megvárom, míg normalizálódik, addig eszemben sincs próbálkozni, csak reménykedtem, hogy előbb is rendben leszek, mint aug vége... :(
2015. júl. 5. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy hónap minimum kell az értékeknek. Elmehetsz egy laborra, de ha nincs 2 alatt az értéked, akkor nem szabad próbálkozni!
2015. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
már több, mint 1 hónapja szedem. Persze, addig semmiképpen sem fogunk próbálkozni, nagyon félek attól, hogy beteg babám legyen :(
2015. júl. 5. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!