Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom külföldön hogyan...

A párom külföldön hogyan tudja megigényelni a kisfiunk után a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Németországban dolgozik. Mik a feltételek ilyenkor?
2010. márc. 3. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Hol született a gyermek? Milyen állampolgár? A magyar családit akarja megigényelni külföldről vagy a külföldit a párod? Mert ha ti Magyarországon laktok a babával, akkor a német családi nem jár, ahogy a magyar családit sem folyósítják, ha valaki külföldön él több, mint 3 hónapig.
2010. márc. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Magyarországon született a gyerek. Én úgy tudom,hogy mivel ott dolgozik hivatalosan és ott is adózik,megigényelheti. Legalábbis itt olvastam egyszer valami ilyesmit,de most nem találom a kérdést. Elvileg az adózás is máshogyan van kint ha mi itthon összeházasodunk.
2010. márc. 4. 07:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi laktunk Németországban, sőt mind a két gyermekemet ott is szültem, de soha nem sikerült elintézni. MOndjuk nem tudom a te férjed milyen szerződéssel van kinn. Mi az első két évben kiküldetésen voltunk, hiába adóztunk ott, nem kaptunk. Tavaly voltunk kinn rendes külföldi szerződéssel. be kellett adnunk a papírokat, hogy be vagyunk ott jelentve az önkormányzatnál, ott lakik mindenki, házasságit, plussz Magyarországon le kell mondanod a családit. Erről kapsz egy papírt, le kell fordíttatni, és ott beadni. Elvileg nálunk így működött, de mire elintéződött volna átköltöztünk Svájcba. Sok sikert.

2010. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nekünk sem fog sikerülni. Az én párom is kiküldetésben van. Azért köszönöm a válaszod! :)
2010. márc. 4. 10:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg , barátnőmék igényelték hosszú idő, de mos ugynéz ki sikerült. A próbát megéri.
2010. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta a párom utána kérdez hogy is megy ez. De hát ő olyan mint Pató Pál úr....

De majd rágom a fülét vele! :)

Köszönöm a válaszod! :)

2010. márc. 4. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!